У пошуках життя
17 432

У пошуках життя

Наукова фантастика

Ромул Шерідан

Ромул Шерідан · автор

Повний текст · 204 стор.
165
До бібліотеки
  • Опис
  • Зміст книги
  • Коментарі · 307
Анотація до книги "У пошуках життя "
У зоряній системі Айлена, де помаранчевий карлик класу K освітлює домівку елімійців, наука завжди межувала з невідомим. Після експедиції на океанічний Неріад — світу, де вода запитувала, а космос відповідав подружжя науковців, — Роман Солаар і Лав Елійська повернулися зміненими. Відлуння того контакту не зникло. Тепер, через три роки, подружжя вчених вирушає на нову місію на борту гіпершвидкісного Екарона. Ціль — знайти розумні форми життя за межами Еліми. Але справжня мета глибша: зрозуміти, що саме торкнулося їх на Неріаді... і чи воно все ще поруч. З Артіком — іронічним штучним інтелектом, що пам’ятає все, — вони летять у невідоме. Гумор, ніжність і довіра один до одного стануть їхнім щитом проти космічних таємниць і випробувань. Бо іноді відповідь Всесвіту приходить шепотом всередині.

кодвсесвітужиттєствердний гуморкосмічна фантастика

Зміст книги: 66 глав
✨1.
✨2.
✨3.
✨4.
✨5.
✨6.
✨7.
✨8.
✨9.
✨10.
✨11.
✨12.
✨13.
✨14.
✨15.
✨16.
✨17.
✨18.
✨19.
✨20.
✨21.
✨22.
✨23.
✨24.
✨25.
✨26.
✨27.
✨28.
✨29.
✨30.
✨31.
✨32.
✨33.
✨34.
✨35.
✨36.
✨37.
✨38.
✨39.
✨40.
✨41.
✨42.
✨43.
✨44.
✨45.
✨46.
✨47.
✨48.
✨49.
✨50.
✨51.
✨52.
✨53.
✨54.
✨55.
✨56.
✨57.
✨58.
✨59.
✨60.
✨61.
✨62.
✨63.
✨64.
✨65.
✨Епілог.

307 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Олексій Цапович
23.06.2026, 18:13:06

Вітаю! Прочитав уже трохи більше половини — дуже подобається! Люблю ось такі твори, які закидають купу гачків, за які читачеві можна було б зачепитися, щоб він був залучений в процес розслідування, розгадки таємниць на рівні головних героїв. У тому числі круті культурні відсилки (і я не про Чіпа та Дейла, а радше про білу кров андроїда і зустріч з істотами на Небрісі). Після завершення читання напишу повний, більш детальний відгук, а зараз просто хотів поділитися першими враженнями)

Ромул Шерідан
23.06.2026, 18:28:27

Олексій Цапович, Дякую Вам за відгук ❣️ Так, ці гачки й впізнавані елементи дійсно кидаються в очі. Дуже добре, що Ви звернули на них увагу. Хоча, вони з одного боку для привернення уваги. Втім... А це загадка))

avatar
Вайолетi Каїни
22.06.2026, 01:25:45

Вітаю! Анотація неймовірно інтригує — космічна фантастика та іронічний ШШ звучать супер. Додала до бібліотеки, обов'язково почитаю! Бажаю вашій книзі багато активних читачів! ✨?»

Ромул Шерідан
22.06.2026, 02:36:31

Вайолетi Каїни, Щиро дякую за відгук. ❤️❤️❤️
Обов'язково зайду і до Вас підтримати читанням.

avatar
Любисток
19.06.2026, 12:46:20

Захопливий твір!

Ромул Шерідан
19.06.2026, 12:46:43

Любисток, Дякую Вам ❤️❣️♥️

Щиро вітаю Вас із виходом у фінал. ❤️ Ваша книга гідна перемоги.

Ромул Шерідан
13.06.2026, 16:25:14

Світлана Литвиненко, Дуже дякую Вам за таку високу оцінку й побажання ✨❣️❣️❣️✨

avatar
Хельга Сонячна
11.06.2026, 23:10:04

Мої вітання) Ви молодець!

Ромул Шерідан
11.06.2026, 23:29:25

Хельга Сонячна, Дякую ❤️❤️❤️

avatar
Катя Губська
10.06.2026, 07:01:45

Ромуле, вітаю у фіналі, тримаю за Вас кулачки ✨✨✨

Ромул Шерідан
10.06.2026, 10:30:04

Катя Губська, Щиросердно дякую Вам ❣️❤️❣️

avatar
Кіра Нолан
08.06.2026, 01:01:52

Вітаю у фіналі. Бажаю вам перемогти...

Ромул Шерідан
08.06.2026, 08:20:32

Кіра Нолан, Щиро дякую ❣️❤️❣️✨

Вітаю у фіналі! :)

Ромул Шерідан
07.06.2026, 17:32:09

Валеріан Надмогильний, Дякую ❣️✨

Вітаю з виходом до фіналу✨

Ромул Шерідан
06.06.2026, 00:15:59

Кайла Броді-Тернер, Дякую ❣️❣️❣️
Але дуже хотілося бачити там і Вас...

Вітаю. Бажаю успіху книзі.

Ромул Шерідан
05.06.2026, 23:26:56

Олександр Кваченко, Дякую ✨❤️

avatar
Євген Званіч
05.06.2026, 22:33:32

Вітаю у фіналі!

Ромул Шерідан
05.06.2026, 22:37:06

Євген Званіч, Дякую ⚡❣️

Вітаю у фіналі.

Показати 3 відповіді
Ромул Шерідан
05.06.2026, 21:40:49

Анастасія Коваленко, Не тільки у Вас.

avatar
Наталі Лев
05.06.2026, 21:13:42

Вітаю з виходом у фінал✨️✨️✨️

Ромул Шерідан
05.06.2026, 21:25:16

Наталі Лев, Щиро дякую ✨❤️❤️❤️⚜️

Вітаю у фіналі конкурсу. Бажаю Вам успіху та перемоги!✨

Показати 2 відповіді

Ромул Шерідан, Щиро Вам дякую!✨

avatar
Агнія Бурне
05.06.2026, 20:46:50

вітаю у фіналі конкурсу❤️

Ромул Шерідан
05.06.2026, 20:49:27

Агнія Бурне, Дякую Вам ❣️❤️❣️

avatar
Анна Лір
05.06.2026, 20:44:28

Вітаю з виходом у фінал конкурсу!❤️❤️❤️

Ромул Шерідан
05.06.2026, 20:49:11

Анна Лір, Щиро дякую ❤️❣️♥️✨✨

avatar
Тея Калиновська
05.06.2026, 20:39:06

Вітаю❤️❤️❤️ Ви фіналіст ,,Коду Всесвіту")

Ромул Шерідан
05.06.2026, 20:48:59

Тея Калиновська, Вау! Дякую ❤️❣️❤️

цікава книга, обов'язково почитаю. а ще я сьогодні обоблікувала книгу " Велика книга Софії Анастасьєвої" там розповідається про моє життя у 2024 та 2025 році. рекомендую почитати.

Ромул Шерідан
01.06.2026, 16:11:28

Софія Анастасьєва, Так, авжеж ❤️❤️❤️

avatar
Ольга Оленіч
01.06.2026, 03:55:11

Іронічний Ші - захоплююче! Підписалась. Буду читати. Гарний стиль. Підпишіться і ви на мене. Буду вдячна, Ромул.

Ромул Шерідан
01.06.2026, 04:01:25

Ольга Оленіч, Одразу! Щиро дякую за відгук.❤️❤️❤️ Згодом зазирну й до Вас))

Вітаю із завершенням цієї неймовірної історії! Фінал вийшов надзвичайно зворушливим та сильним. Сцена в Ужгороді з рожевими сакурами, баношем та кавою додала такій масштабній космоопері дивовижного домашнього затишку. А фінальні слова звіту Артіка про те, що код Всесвіту — це любов, проймають до самих мурашок. Роман і Люба пройшли прекрасний шлях, і книга вийшла просто чудовою, цілісною та глибокою. Щиро бажаю Вам успіху на конкурсі!

Ромул Шерідан
30.05.2026, 17:09:39

Віталій Козаченко, Щиро дякую, що були разом з нами! Дякую за відгуки, та навзаєм бажаю успіхів ✨❣️✨

62-63. Сцена активації гармонізатора прописана настільки тонко, що буквально відчуваєш це золотисте світло і тепло каменя. Втеча під обстрілом додала потужного адреналіну, а фраза Люби «твоя планета вміє дивувати» чудово підсумувала цей божевільний день.

Ромул Шерідан
30.05.2026, 16:56:26

Віталій Козаченко, Дякую ❤️❣️♥️

60-61. Сюжет розвивається блискуче, а занурення героїв у земне життя прописане до найдрібніших деталей! Дуже сподобався технологічний хід з інтерактивними перекладачами в прикрасах Люби — це гарно пояснює відсутність мовного бар'єру.

Ромул Шерідан
30.05.2026, 16:55:59

Віталій Козаченко, ✨♥️♥️♥️✨

58-59. Момент приземлення човника «Каліон-3» та перші кроки Романа й Люби по земній тверді прописані настільки атмосферно, що буквально відчуваєш цей теплий вечірній вітер і пахощі сухої землі. Фінал із вогнями Бейрута заворожує.

Ромул Шерідан
30.05.2026, 16:55:33

Віталій Козаченко, Дякую за відгук ✨♥️✨

56-57. Ви гарно закрутили сюжет із підготовкою до висадки та поясненнями Артіка про часову регресію й «нову точку входу». Усі ці деталі про каву, земні атрибути та гроші додають історії неймовірної реалістичності.

Ромул Шерідан
30.05.2026, 16:55:07

Віталій Козаченко, Дякую ✨❤️✨

54-55. Прекрасні розділи, де фантастика остаточно поступається місцем великій людській історії. Момент, коли Роман приходить до Люби й каже, що його любов — єдине справжнє, що залишилося в усіх світах, прописаний неймовірно сильно й зворушливо. Ви майстерно передаєте, як двоє людей у маленькій каюті «Екарона» буквально зшивають розірвану реальність. Це чудова, глибока та зріла історія про справжнє кохання, яка залишає неймовірний слід у серці.

Ромул Шерідан
30.05.2026, 16:22:46

Віталій Козаченко, Щиро дякую Вам за відгук ❣️❣️❣️

52-53.Неймовірні розділи, які читаються з німим заціпенінням від масштабу того, що відкрилося героям. Те, як Артик розкриває правду про земне коріння Романа та значення імені Люби, прописано уже гарно. В цих главах влучно показано внутрішній злам і водночас відродження віри завдяки підтримці друзів. Фінал із нагадуванням про двадцять тисяч парсеків, пройдених заради коханої, дарує неймовірне світло посеред цього розпачу.

Ромул Шерідан
28.05.2026, 20:24:40

Віталій Козаченко, Дякую Вам за відгук ✨❣️

я тут змін ла назву книги " Ну, постривай та дерево бажань". щоб мене подали у майбутньому у суд. мені Тітка Інна, розповідала що можна у майбутньому моєму мультику лишити мальовку до якої я звикла, а назву мультфільму змінити. тепер воно називається " Вовк та Заєць: дерево бажань"

Ромул Шерідан
28.05.2026, 14:22:28

Софія Анастасьєва, ❤️❤️❤️

avatar
Лексін Маршал
02.05.2026, 16:03:07

Вітання з марафону). Прочитала сьогодні 6 глав, одразу видно картину світу: з першого розділу з'являється залучення до світу, захотілось про всяк випадок і самій ще раз зуби почистити (після прочитання першого розділу). Також яскраві візуали присутні в кожному розділі, і я одразу змогла "потоваришувати з героями", побачити їх.

Автор приділив час для показу ще й подій до польоту та повсякденних речей, що переплітаються між собою. Героїв (як основних, так і другорядних) поки мінімум, тобто одразу звикаєш до них і розумієш, хто є хто і яку роль на себе бере.

У тексті комфортний мікст діалогів і художніх описів (а це важливо для художньої літератури), тож читається легко і зрозуміло. І книга виглядає як друкована з полиці, де розділи мають комфортний об'єм.

Усі події йдуть одна за одною, і я легко орієнтувалась у їхньому потоці. Загальне враження тримає увагу і поступово занурює в атмосферу без перевантаження деталями.

З приводу мінусів я вже обговорила з автором особисто і вважаю зайвим детально згадувати про них, адже автор обіцяв швидко виправити технічні недоліки.

У книзі є що почитати, що уявити, що посмакувати і над чим подумати. Зверніть на неї увагу і ви!

Ромул Шерідан
02.05.2026, 17:30:52

Лексін Маршал, Щиро дякую Вам за такий розлогий відгук. Це дуже надихає. Усі зауваження радо приймаю й працюю над покращенням. Приємно, що герої й події відгукнулися Вам. Ще раз дякую ❣️❣️❣️

Дочитала вас до кінця. Це досить ніжна історія про любов. У вас є певний стиль, де ви пишете поетично, ніжно, казково, співуче. Навіть коли були хижаки, все одно відчувався якийсь затишок в словах. Якщо враховувати, що я не люблю жахи, то тут для мене це стало радше плюсом, ніж мінусом. Закінчення стало несподіваним. Практично наш час і ваш варіант коду Всесвіту.
Ви казали, що хочете піти звідси, та краще не робіть цього. Ваші роботи несуть добро і любов. Це те, що потребує цей світ.
Дякую вам за вашу чисту, світлу, ніжну історію.❤️

Ромул Шерідан
01.05.2026, 09:02:18

Анастасія Коваленко, Дуже дякую Вам за те, що йшли разом з нами подорожжю. Також дякую за підтримку. ♥️♥️♥️ Дійсно, думки піти є, і напевно в кожного автора. Скажу чесно — після завершення цієї історії, накотилася якась депресія. Напевно через те, що втратився темп, ритм, який вже довгий час був. Не треба нікуди спішити, писати нових глав. Це жахливо)) Тому я негайно вже взявся за новинку. Скоро буде прем'єра. Тож поки що нікуди геть)

59-62. Дивне відчуття. Роман наче не в перший раз на своїй планеті Земля, але все наче нове для нього. Хоча він все і знає. Навіть арабську мову. На картинці коли вони сиділи за столиком, Лав у футболці, але в арабів наче мусульманство і там чекають, що жінка має бути закритою. На неї мали б дивитися через це. А на них звернули увагу, через голос Артіка. Цікаво, чому ви обрали саме арабську країну?
А що там знову Лав пробудила і активувала, сподіваюся буде далі.

Показати 3 відповіді
Ромул Шерідан
30.04.2026, 09:47:37

Анастасія Коваленко, Ну, я б не проти побувати, звісно. Взагалі — багато де б хотілося побувати))

avatar
Мар Тен
29.04.2026, 21:10:23

Гарно! Дякую вам)
Запрошую і до своєї історії

Ромул Шерідан
29.04.2026, 23:21:10

Мар Тен, І Вам дякую за відгук ❣️❣️❣️ Зазирну, підтримаю✨

54.-58. Дуже зворушливі глави, де Лав з Романом підтримують один одного, хоча обоє спантеличені. Це неабиякий стрес для свідомості, що живеш на два світи одночасно. І хоча є і смуток і сльози і незнання, як це сприймати, але кохання заспокоює. Ви майстер створювати тихий затишок. Також сподобалася картинка космосу, де летить "Каліон-3". Це неймовірно. А те, що герої перетнули іншу реальність і летять до Землі додає нового розвитку подіям. Побачимо, які ще сюрпризи їх чекають.

Ромул Шерідан
29.04.2026, 00:15:51

Анастасія Коваленко, Дякую Вам за відгук ❤️❣️♥️

avatar
Ася Кас
28.04.2026, 22:23:43

❤️❤️❤️

Ромул Шерідан
28.04.2026, 22:33:57

Ася Кас, Дякую Вам ❣️❣️❣️

avatar
Лія Лісова
27.04.2026, 21:13:37

Вітаю з завершенням книги✨✨✨

Ромул Шерідан
27.04.2026, 21:54:18

Лія Лісова, Щиро дякую ❣️❣️❣️

50-53. Несподіванкою стало минуле Романа. І те, як він "зустрів" Лав, через ШІ. Але так і не зрозуміло поки, як він опинився дитиною. Цей момент так швидко написаний, що вони крізь чорну діру потрапили куди треба і він став при цьому малим. Через Чорну діру, якщо уявити, що це правильна чорна діра, щоб можна там було вижити, хіба можна потрапити саме туди, куди ти хочеш? Як вони могли знати, що саме в цій дірі прохід саме туди, де живе Лав? І яким чином він зменшився? Це поки залишається білою плямою. Можливо далі буде пояснено.
Цікаво, дізнатися відповіді на ці питання.

Показати 2 відповіді
Ромул Шерідан
27.04.2026, 08:50:00

>>>> Є концепція “світової лінії” — це шлях людини в просторі-часі. Теоретично, в умовах сильних гравітаційних і квантових ефектів (а в історії це ще й підсилено технологіями/структурами Наранів) можливий перехід не “назад у часі”, а на іншу ділянку власної світової лінії або навіть у варіант себе з іншої гілки реальності. Це в'яжеться з так званою теорією мультивсесвіту. Тобто Роман не повернувся в минуле буквально — він опинився в стані, де його життя тільки починалося, зберігши при цьому безперервність свідомості на іншому рівні. Це художнє припущення, але воно опирається на ідеї загальної теорії відносності та квантових інтерпретацій багатоваріантності реальності. Приблизно, як і у Вас з перетином Чорної діри)).

Як кумедно спостерігати за тим як Лав і Роман подорожують Ліваном, мугикала "інґлішмен ін Нью-Йорк", поки читала))
Дуже щемлива була розповідь Артіка про колишнє життя Романа на Землі. Відчувається сум'яття героя, складно уявити, що робити далі з цим знанням, лист це гарна думка, хоч прийняти це було б важко, з часом вони б зрозуміли. Краще хоч якась звістка, ніж жити з розумінням, що тата нема...ніде. Мудре рішення допомогти фінансово, дуже зворушливий розділ і все ж є у ньому моє улюблене у книгах: попри невизначеність і сумніви, завжди є місце надії. Ну, а у Вашому випадку ще й любові)

Дякую за теплу і затишну історію, це книга не про екшн і напругу, вона про підтримку, пошук розуміння та вміння спільно боротися із труднощами, викликає тільки позитивні емоції, за які я Вам дякую!)
Успіхів Вам та книзі✨♥️

Показати 3 відповіді
Ромул Шерідан
26.04.2026, 21:19:14

Кайла Броді-Тернер, ♥️♥️♥️

avatar
Неонілла
25.04.2026, 20:44:17

Вітаю з завершенням книги ✨❣️✨❣️✨❣️✨

Ромул Шерідан
25.04.2026, 20:48:21

Неонілла, Дякую Вам ❤️❣️♥️

avatar
Лєна Міле
25.04.2026, 13:43:43

До речі, дуже цікаво, чому біологічні форми життя на Елімі та Землі ідентичні))). Чи це стане темою наступного вашого твору? ♥️

Показати 3 відповіді
Ромул Шерідан
25.04.2026, 14:39:36

Лєна Міле, Дякую Вам ❤️❤️❤️ також бажаю успіхів і велику читацьку аудиторію ✨

avatar
Лєна Міле
25.04.2026, 13:40:13

Тепла, затишна історія, яку приємно почитати за чашкою гарячого теріону... тобто кави... або чаю. Милі герої, добрий гумор, і романтика космосу, втілена, я би сказала, в комфортабельній подорожі міжзоряним простором. Основне послання - любов, яка долає час і простір, будує Всесвіт та робить неможливе можливим.

Ромул Шерідан
25.04.2026, 14:07:12

Лєна Міле, Дуже дякую Вам за теплий відгук ❤️❣️❤️

avatar
Лекса Т. Кюро
25.04.2026, 10:28:04

Сердечно вітаю з завершенням! Для автора це завжди щемливий момент — і радість, і смуток, і полегшення, і надія, і думка «А що далі?»... Книзі бажаю якомога більше «своїх» читачів, а Вам — нових світлих задумів, невичерпного натхнення та радості від процесу написання!) Мирного неба!

Ромул Шерідан
25.04.2026, 11:09:44

Лекса Т. Кюро, Ваші коментарі й побажання — надихають теплотою й щирістю! Велике ДЯКУЮ Вам за це ♥️♥️♥️♥️♥️

avatar
Аня Осадчук
25.04.2026, 06:38:51

Дякую вам за космічну подорож, віру в любов і головних героїв. Це була пригода, яка змушує думати, цінувати кожну мить життя.♥️♥️♥️♥️

Ромул Шерідан
25.04.2026, 08:36:52

Аня Осадчук, Дуже дякую Вам за те, що подорожували разом з нами і за Ваші відгуки!✨❣️♥️❣️✨

avatar
Ганна Літвін
25.04.2026, 02:56:39

Вітаю із завершенням❤️

Ромул Шерідан
25.04.2026, 08:34:41

Ганна Літвін, Дякую ❤️❤️❤️

avatar
Неба Крайчик
24.04.2026, 23:59:22

Вітаю з завершенням ❤️

Ромул Шерідан
25.04.2026, 00:02:48

Неба Крайчик, Дякую Вам за привітання ♥️❣️♥️

avatar
Стефан Крок
24.04.2026, 23:55:51

Вітаю, Вам це вдалося!

Ромул Шерідан
25.04.2026, 00:02:33

Стефан Крок, Щиро дякую ✨❤️✨

avatar
Лана Нова
24.04.2026, 23:18:26

Вітаю завершенням! ❤️

Ромул Шерідан
24.04.2026, 23:19:06

Лана Нова, Дякую ❤️❤️❤️

Вітаю з фіналом! У неділю завітаю в гості❤️

Ромул Шерідан
24.04.2026, 23:10:17

Кайла Броді-Тернер, Щиро дякую ❤️❤️❤️ Завжди раді Вам✨

48-49. Цікаво, герої розглядають Землю. І мене постійно не полишало питання. Як вони можуть впізнати Чипа і Дейла, Нео, Супермена, якщо вони, наче, з іншої планети. Коли вони почали питати про це Артика, в мене з'явилася надія, що відповіть далі буде.)

Ромул Шерідан
24.04.2026, 21:30:54

Анастасія Коваленко, Відповідь буде Вам неочікувана)) Дякую за відгук ❣️❤️❣️

46-47. Артик зі своїм "напів" наче хоче образити Теїра. Дивний він. Поява Землі була неочікуваною. Це як навпаки. Не земляни у пошук інших планет , а Землю знайшли. Як погляд з іншої сторони. Цікаво, що їх там чекає.

Ромул Шерідан
23.04.2026, 22:16:11

Анастасія Коваленко, Артік трохи грає в дурника. Щоб бути поза підозрами))) Дякую за коментар ❤️❤️❤️

avatar
Андре Буко
23.04.2026, 10:16:28

Вітання з марафону "від Автора до автора". Це не перший ваш твір який я читаю. Він виділяється глибокою філософською складовою. Насправді твір "У пошуках життя" далеко не нудний філосовський трактат, а радше космічна фантастика "з людським обличчям", яка більше дивиться на внутрішній світ героїв, ніж на ефектні міжзоряні битви чи технології. Твір сильний атмосферою, тонкими психологічними деталями та внтрішніми роздумами. Тому читачеві, який очікує більш екшену чи космічного трилеру, може виглядати затянуто.

Ромул Шерідан
23.04.2026, 10:44:29

Андре Буко, Так, дійсно, тут більше копірсання в собі головних героїв, які знаходять неочікувані відповіді. Дуже дякую за Ваш відгук✨❣️✨

43-45. Дякую за гіперстрибок. Цікава пригода. Хоча залишилися дисонансні відчуття. Артик так спокійно, виважено, методично говорив показники, наче вони були у безпечному просторі в спокої. Може тому, команда не відчула його теж. Чи був гіперстрибок, навіть Реїт потім засумнівався, не зважаючи на завірювання робота. О, подумала, я, мені не здалося, я не одна з таким відчуттям. Цікаво, що ж було насправді. Був той стрибок чи ні? Чи це вже масова параноя? У мене і героїв.))

Ромул Шерідан
22.04.2026, 17:14:20

Анастасія Коваленко, Насправді, був. Але впевненість Артіка збила з пантелику попри видимі ознаки стрибка, які можна списати на спецефекти влаштовані самим Артіком. Але, чому таке виникло враження — вже зовсім скоро. Бо виявиться, що для когось, хоч він є, хоч немає — він й так і тут і там)) Дякую за відгук ❤️❣️♥️

Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше