Центр допомоги
Вітаємо! Чим ми можемо допомогти?
Як стати автором
9 питань
Чому письменники обирають Букнет?

1. Букнет - літературна платформа, яка об'єднує нелалежних українських авторів з тисячами справжніх фанатів читання. Щодня сайт відвідують понад 50 тис. читачів, які цікавляться сучасною популярною літературою.

2. На відміну від класичного видання книги у видавництві, на Букнет ви отримуєте прямий контант зі своїми читачами та можете формувати власну читацьку аудиторію.

3. Реклама. Букнет рекламує книги у соціальних мережах, а участь у літературних конкурсах, акціях, розіграшах дає можливість отримати додаткове просування.

4. Це перший майданчик в Україні, який дозволяє, незалежно від видавництв, отримувати гідний дохід від продажу власних творів та перетворити своє літературне хоббі на професійну справу.

5. Вигідні умови комерційної співпраці. При продажу власної книги на Букнет ви можете отримувати 80% від коштів, що надходять від читача. 

6. Сервіс створений командою, яка має багаторічний досвід на сучасному літературному ринку. Всі можливі питання вирішуються швидко, зручно та комфортно.

Хто може бути автором на Букнет?

Стати автором на Букнет може будь-який користувач Платформи Букнет. Для цього лише необхідно опублікувати у власному акаунті літретурний твір (книгу).

 

Як можна публікувати книги на Букнет?

Букнет пропонує авторам три основних напрямки співпраці:

• безкоштовний самвидав (публікація літературних творів у процесі їхнього написання частинами та публікація завершених творів)

• передплата на нову книгу, що публікується частинами (продаж незавершених творів)

• продаж завершених творів

Детальніше у статті "Як стати автором"

Для чого публікувати книги частинами?

• Публікація нових книг частинами - це можливість ділитися власними творами з читачами ще на етапі написання. Зазвичай, такі книги читають найактивніші та найвідданіші читачі, справжі фанати читання. Саме вони можуть надати вам перший зворотній зв'язок. Підказати, наскільки цікавий ваш твір. Підтри та мотивувати вас на створення справжніх шедеврів!

• У 99% випадків готова книга потрапляє в піратські бібліотеки в день її виходу. Це призводить до зниження продажів і фінансових втрат для авторів і видавців. На Букнет книги публікуються поступово. Пірати не зацікавлені копіювати книгу по частинах. Для них це складно і дорого.

Детальніше у статті "Як стати автором"

Чому ім'я автора або псевдонім - це так важливо?

Якщо ви вирішили стати автором, дуже важливо ще до публікації свого першого твору визначитися з тим, під яким іменем автора ви плануєте надалі публікувати власні твори. Ім'я автора - це не просто назва вашої сторінки та напис на обкладинці вашої книги. Це - бренд, під яким вашу творчість запам'ятають та будуть впізнавати читачі. Тому ми завжди радимо вкрай відповідально підійти до його вибору.

Детальніше у статті "Як стати автором"

Як змінити ваше ім'я (псевдонім) в акаунті?

Під час отримання статусу "автора" ви можете обрати свій літературний псевдонім на Букнет. Для цього вам потрібно почати публікувати на Букнет свій перший твір. Після натиснення кнопки "Додати твір" відкривається вікно вибору псевдоніма. Надалі літературний псевдонім на Букнет самостійно змінити не можна.

Детальніше у статті "Як стати автором"

На що впливає регулярність оновлення книги частинами?

Чим регулярніше ви оновлюєте книги, тим простішим для вас може бути утримання уваги читачів, які вже зацікавилися твором, який ви публікуєте частинами. Обсяг тексту, який ви додаєте у певний проміжок часу також важливий. Навіть якщо оновлювати книгу щодня, але додавати кожен день зовсім малу кількість тексту, читачам доволі незручно стежити за оновленнями такої книги, оскільки кожне оновлення вони прочитують за лічені хвилини і потім чекають на наступне оновлення. 

Існують такі статуси оновлення книги:

  • Початок публікації
  • Активно оновлюється
  • Регулярно оновлюється
  • Повільно оновлюється

Детальну інформацію про те, від чого залежить наявність кожного зі статусів ви знайдете у статті "Як стати автором"

Чи можу я створити другий акаунт для публікації творів у іншому жанрі?

Читачеві для формування бібліотеки, читання книг та спілкування достатньо одного облікового запису.  

А от для автора можливість створення другого акаунту передбачена Угодою користувача (п. 2. 3) 

Чому так? Нові читачі іноді з недовірою ставляться до книг автора, якщо бачать, що у нього на сторінці є і детектив, і слр, ще й одна книга у жанрі фентезі. Тоді вони починають шукати тих авторів, які спеціалізуються на їх улюблених жанрах. При цьому, вже наявна аудиторія на сторінці,  може гірше реагувати на нові книги автора в іншому жанрі (відмінному від того, який користувач прийшов читати на сторінці автора). А це означає, що утримувати увагу різних читацьких аудиторій на одній сторінці може бути доволі складно.  

Другий акаунт - це подвійна відповідальність, тому створювати його варто, коли автор точно розуміє, що у нього вистачить сил і часу, щоб це завдавало шкоду основному акаунту.  

Як створити співавторську книгу?

Автори можуть публікувати на порталі спільно написані книги. 

Під час створення співавторської книги ролі між авторами розподіляються так: 
Автор-1 -  публікує співавторську книгу так само, як створюється звичайна книга. Саме він може редагувати, видаляти, подавати заявку на відкриття продажу такої книги. 
Автор-2 - той, хто приєднується до публікації книги, подає заявку на співавторство на цю книгу. Він має доступ до розширеної статистики твору.  

(!) Зверніть увагу, що стати співавтором книги може тільки користувач із статусом “Автор” (тобто, на його сторінці вже мають бути опубліковані книги). 
Співавторський твір читачі бачать на сторінках обох авторів, у стрічках книг та на сторінці книги видно імена обох співавторів.  

Важливо!! Одна книга може мати не більше двох співавторів. 

Процедура подання та прийому заявки на співавторство така: 
- для подачі заявки на співавторство Автору-2 потрібно перейти у Кабінет автора та скористатися кнопкою Стати співавтором; 
- внести ID потрібної книги (це цифри наприкінці адреси інтернет-сторінки цієї книги) у спеціальну форму, що відобразиться; 
- натиснути кнопку “Знайти книгу”, а потім - "Подати заявку". Клік на цю кнопку надсилає  Автору-1 заявку на співавторство. 

Автор-1 бачить заявку на співавторство у вигляді стандартного повідомлення від Адміністрації. У повідомленні присутня інформація про книгу, нікнейм автора, що сформував заявку та 2 варіанти - Підтвердити або Відхилити

Уважно ознайомтесь з заявкою перед тим, як її підтвердити, адже після підтвердження, Автор-1 не зможе скасувати її, змінити або видалити співавтора, а на сторінці співавторської книги та у стрічках користувачам будуть видно імена обох співавторів, книга відобразиться на сторінках обох авторів. 
Якщо Автор-1 відхилив співавторство, автор-2 може подати заявку повторно. 
Важливо!  У разі скарги від Автора-1 на неправомірне подання заявки на співавторство, обліковий запис Автора-2 може бути заблокований відділом модерації для з'ясування обставин. 
Платформа Букнет не бере на себе жодних зобов'язань щодо аудиту співавторських прав і не виступає арбітром у разі будь-яких з'ясування взаємовідносин між співавторами. 

Створення та видалення твору
12 питань
Як опублікувати твір?

Натисніть кнопку "Додати твір" у вашому кабінеті. 

Відкриється сторінка створення і редагування інформації про твір. Тут необхідно завантажити обкладинку твору, додати його назву, вибрати один або два жанри, до яких належить твір, теги ("у тексті є..." - ключові теми, яким присвячено твір). Обов'язково вибирайте правильний жанр вашого твору. Введення правильних тегів може вплинути на популярність твору.

Більш детально про додавання твору та відеоінструкція у статті "Створення та видалення твору"

Які вимоги до анотації?

Якихось особливих вимог немає. При цьому важливо пам'ятати, що анотація - це один з найпотужніших інструментів для просування вашої книги. Вдала і якісна анотація може допомогти вам зацікавити значно більше читачів своїм твором.

Детальніше у статті "Створення та видалення твору"

Як обрати жанр для книги?

Для цього достатньо уважно вивчити питання, що саме передбачає обраний вами жанр, які його основні  риси та елементи, та чи є вони у вашому творі настільки вагомими, щоб ваш твір належав саме до обраного вами жанру.

Так книга про магічну академію, де основний сюжет - це романтичні відносини попаданки з нашого світу та бойового мага, може поміщатися автором у жанр бойового фентезі. Або, наприклад, у наукову фантастику потрапляє твір з перевертнями, наявність яких у книзі робить її частиною жанру "міське фентезі" або "містика", але ніяк не фантастики.

Так само взаємовиключними жанрами є, наприклад, еротика та підліткова проза (навіть з погляду законодавства).

Ну а якщо книга – детектив, то в ній головний сюжет будується довкола розслідування злочину, а не пошуку, хто надіслав любовну записку студентці на лекції в університеті.

Детальніше про те, чому до вибору жанру важливо ставитися дуже уважно читайте у статі "Як обрати жанр для книги"

Як видалити свій твір?

Ви можете видалити твір самостійно, якщо він не розповсюджувався на платній основі. Для цього у режимі редагування книги перейдіть до вкладки "Інформація про книгу" та скористайтеся функціоналом зміни статусу книгию

Якщо ви раніше приховали твір на сайті, його ніхто не бачить окрім вас. Різниця між прихованим твором та видаленим у тому, що прихований твір можна відновити, якщо звернутися до служби підтримки заповнивши форму.

Детальніше у статті "Створення та видалення твору"

Чому у моїй книзі відключено один з жанрів?

Модератори регулярно отримують скарги від читачів на те, що автори дуже неточно вказують жанри своїх книг. Це збиває читачів з пантелику і сильно ускладнює їм вибір книг для читання.

Будь ласка, уважно вивчиіть питання, чи справді ваші книги відносяться до жанрів, які ви обрали для них, чи, можливо, варто об'єктивніше оцінити тематику кожної книги і підправити жанрову приналежність.

Детальніше про те, чому це так важливо, а також приклади того, на що найчастіше скаржаться читачі та звертають увагу модератори, читайте у статі "Як обрати жанр для книги"

 

 

Чому у моїй книзі з'явилися обмеження "18+"?

Модератори могли отримати скарги від читачів на навність у книзі матеріалів, які неприпустимі для розповсюдження серед неповнолітніх читачів. Або, можливо, ви вказали у книзі жанр, тег, які можуть бути лише у творах, що відповідно до законодавства повинні мати такі обмеження. Будь ласка, уважно перевіряйте це ще до публікації книги, оскільки вікові обмеження у книзі неможливо відключити, якщо вони були вказані

Детальніше про вимоги до творів щодо вікових обмежень читайте у Правилах публікації

Як опублікувати книгу у додатку для Android-пристроїв?

Щоб опублікувати книгу у додатку для Android-пристроїв, необхідно увійти в акаунт, перейти у "Кабінет автора", що у головному меню додатку. А далі натиснути "Додати книгу".

Інформація про книгу, а також додавання розділів, відбувається тим же чином, що і у версіях порталу в браузері. 

Детальніше у статті Додавання і редагування тексту твору

Чому мою книгу заблокували?

Якщо правил публікації авторського контенту не було дотримано - модератори можуть заблокувати книгу автора.  

Ситуацію можна змінити. Для цього автору необхідно виправити всі зауваження, на які звернули увагу модератори (у кабінеті автора, на сторінці відповідної книги можна побачити причину блокування) і подати заявку на розблокування.  

Увага! Направлена автором заявка не дає 100% підстав на розблокування, модератори вивчають внесені зміни, і якщо порушення не буде виправлене або буде виправлено частково - заявку на розблокування може бути відхилено. 

Ми рекомендуємо ознайомитись із правилами публікації Букнет перед розміщенням книги, щоб запобігти будь-яким порушенням правил. 

Як прибрати вікове обмеження у книги, яке було встановлено випадково?

Якщо текст першого розділу у книзі вже опубліковано, то самостійно зняти чи додати вікове обмеження у автора не вийде. З цим питанням необхідно звернутись до модераторів через форму зворотного зв'язку, вони підкажуть як діяти.  

Дуже важливо (!) визначитись чи потрібен книзі ценз ще до публікації тексту та перевірити всю внесену інформацію про книгу до збереження тексту першого розділу. Адже зміна цензу може впливати на поведінку читачів у книзі у будь-якому випадку. 

Якщо вікове обмеження у книги встановлено випадково, наприклад, автор обрав не той жанр і, не звернувши увагу, зберіг інформацію. У цій ситуації автор власноруч обмежує частину аудиторії у читанні його твору, адже незареєстровані і неповнолітні користувачі не можуть читати книгу з цензом 18+. А ті читачі, які прийшли читати саме 18+, залишаться розчарованими. 

А якщо навпаки, через якийсь час після початку публікації автор зрозумів, що книзі ніяк не обійтись без цензу і таке обмеження буде встановлене “вручну”, то у цьому випадку частина аудиторії (неповнолітні і незареєстровані читачі), зазвичай, втрачає доступ до тексту, який вони почали читати і вони залишаться невдоволеними. 

Чи можна публікувати переклади на Букнет?

На Букнет публікується лише авторський контент. Автор може опублікувати переклад свого твору українською, якщо, наприклад, раніше цей твір публікувався іншою мовою. 

Публікація, повністю або частково, чужих творів чи їх перекладів (!) під іменем користувача, який не є автором цього твору на Букнет не допускається.

Я хочу опублікувати свої тексти, проте на сторінці немає можливості додати твір, як це виправити?

Така ситуація може виникати у випадках, коли на сторінці користувача було неправильно встановлено його вік. 

Відповідно до законодавства, користувачі, які не досягли 14 років, не можуть приймати Угоду користувача порталу і ані покупцем, ані автором бути не можуть. Якщо ваш вік перевищує 14 років і в системі даних сайту він зазначений неправильно, будь ласка, через форму зворотного зв’язку надішліть фото документу, який підтверджуватиме ваш вік. 

Нові глави у книзі було розміщено, але читачі сповіщення про оновлення не отримали. Чому так?

Користувачі, які додали книгу до бібліотеки, отримують сповіщення з інформацією про оновлення тексту, коли обсяг тексту твору збільшується на 20 тис. знаків з моменту попереднього оновлення. Якщо автор додає текст, а потім видаляє його - межа для наступного сповіщення не зменшується, тобто вона складатиме 20 тис. знаків + розмір видаленого опублікованого тексту.  

Якщо читачі не отримали сповіщення про оновлення книги текстом, у такому випадку можливі 2 причини:  

  • Читач не додав книгу до бібліотеки; 

  • Автор проводив видалення тексту та не врахував вищезазначене правило. 

Обкладинки книг
5 питань
Як створити обкладинку для книги самостійно?

Ви можете створити обкладинку самостійно, використовуючи прості та сучасні інструменти для цього. Є багато безкоштовних ресурсів, де можна безкоштовно завантажити зображення та використати його для створення обкладинки. 

Наша порада - звернути увагу на нейромережі та штучний інтелект. При створенні обкладинки за йхньою допомогою ваша фантазія майже не буде мати меж, а результат може вас приємно здивувати.

Детальніше про створення обкладинок за допомогою штучного інтелекту у статті "Як створити обкладинку для книги"

Які вимоги до обкладинки?

Більшість читачів використовують Букнет зі своїх мобільних пристроїв. Тож текст на обкладинках має бути чітким і достатньо великим. 

Важливо, щоб обкладинка, як і безпосередньо текст вашої книги, відповідали Правилам публікації і не порушували їх.

Який розмір обкладинки на Букнет?

Розмір обкладинки на сайті Букнет — 220 на 320 пікселів. Ви можете використовувати обкладинку і більшого розміру. Головне, щоб вона пропорційно відповідала розміру, який використовується на сайті (наприклад: 440х640, 660х960, 880х1280 пікселів)

Де можна замовити обкладинку?

Ви можете замовити обкладинку у спеціалістів (артерів та художників). Багато авторів діляться посиланнями на артерів, які допомагали їм у створенні обкладинки, у своїх блогах.

Чому у моїй книзі зникла обкладинка?

Таке можливо, якщо після перевірки модерацією було виявлено, що обкладинка вашої книги не відповідає Правилам публікації. Будь ласка, перечитайте та врахуйте їх при створенні нової обкладинки та внесіть відповідні зміни.

Додавання та редагування тексту твору
6 питань
Як краще додавати текст книги?

Для додавання тексту скористайтеся кнопкою "Додати частину". Найкраще завантажувати свої твори на Букнет з програми Word, де текст розбитий на абзаци стандартним методом (тобто натисканням на клавішу Enter). У цьому випадку Букнет найбільш коректно конвертує текст для читання. Ви також можете набирати текст безпосередньо у текстовому редакторі Букнет, але варто пам'ятати, що його функціонал обмежений у порівнянні з повноцінними текстовими редакторами, такими, як Microsoft Word, GoogleDocs, або Pages.

Детальніше у статті Додавання і редагування тексту твору

Як опублікувати оновлення у визначений час?

Якщо ви публікуєте книгу частинами і ваші читачі звикли, що оновлення виходять у якійсь визначений час та за певним графіком, звісно, ви можете заходити на сайт саме в цей час і публікувати оновлення у книзі. Але набагато зручніше використовувати для цього функціонал відкладеної публікації. Він дозволяє запланувати дату та час публікації для кожної частини, які ви додали у своїй книзі.

Детальніше у статті Додавання і редагування тексту твору

Чому моя книга отримала статус "Заморожено?"

Такий статус з'являється автоматично, якщо ви додали у книгзі зі статусом "В процесі" менше ніж 5000 символів за останні 60 днів. Цей статус зміниться на статус "В процесі", якщо ви оновите книгу на понад 5000 символів. 

Детальніше про статуси читайте у статті "Статуси творів"

Який статус для книги обрати?

Ви самостійно визначаєте статус книги, в залежності від того, які маєте не неї плани і чи завершили вже її публікацію.

Книга, в якій опублікований повний сюжет і оновлення або зміни у сюжеті не плануються, повинна мати статус "Завершено". Якщо ви публікуєте книгу частинами і її сюжет ще не завершений - вкажіть статус "В процесі". Якщо ви призупинили роботу над книгою та її майбутнє не визначено, можна вказати статус "Заморожено". Якщо ви не плануєте розміщувати повний текст книги на Букнет, обов'язково вкажіть, що це "Фрагмент для ознайомлення".

Детальніше про статуси читайте у статті "Статуси творів"

Як відновити приховану книгу?

Якщо ваша книга має статус прихованої на сайті, то відновити її можна лише через запит до служби підтримки. Сформуйте заявку через форму зворотного зв'язку з акаунту у якому книгу було створено та зазначте назву книги.

Детальніше про статуси читайте у статті "Статуси творів"

Новий текст було додано, чому моя книга не перемістилась вище у списку оновлених?

Книга піднімається вище  списку оновлених і читачі, які додали її до бібліотеки отримують відповідне повідомлення, коли її обсяг збільшується на 20 тис. знаків з моменту попереднього оновлення.  

Якщо автор додає зайвий текст, а потім видаляє його - межа для наступного оновлення не зменшується, тобто, вона становитиме 20 тис. знаків + розмір видаленого опублікованого тексту.   

Комерційний статус та початок продажів
10 питань
Що необхідно, щоб почати продавати книги?

Ви можете почати продавати свої книги, коли вони стануть достатньо популярними, а вашу сторінку будуть відстежувати достатньо читачів. Без досягнення цих мінімальних показників розраховувати на те, що продажі будуть успішними не варто.

Якщо у вас ще немає можливості отримати комерційний статус, у своєму акаунті ви завжди будете бачити підказку, чого саме для цього не вистачає.

Детально всі необхідні умови зазначені у статті "Як отримати комерційний статус"

Як почати продавати книги?

Для цього вам необхіно перейти у комерційний кабінет, який став доступним у вашому акаунті після виконня умов для отримання комерційного статусу, проходження верифікації особи у сервісі KYCAID та підписання Агентського договору комерційної публікації.

Комерційна діяльність автора на Букнет починається з відкриття передплати на новий незавершений твір.

Детальніше про це читайте у статті Оформлення комерційного статусу та початок продажів

Які умови для початку продажів за передплатою?

Основні критерії, які перевіряються автоматично, наступні:

· в даній книзі опубліковано не менше 25 тис. і не більше 300 тис. знаків;

· у книги не менше 50 регулярних читачів (стежити за кількістю читачів, які повертаються читати продовження, зручно в статистиці прочитань по частинам);

· книга створена не більше 150 днів тому (відкривати передплату на книги, які занадто довго публікуються або були заморожені, немає сенсу - покупців така книга скоріше відштовхне, ніж приверне);

· в книзі повинно бути опубліковано не менше трьох частин.

Детальніше про відкриття передплати читайте у статті "Продаж незавершених творів (передплата)"

Скільки я можу заробити на Букнет?

Букнет зростає - зростають і доходи авторів.

У травні 2023 на Букнет 28 авторів нарахували на свої баланси понад 15 тис. грн. за продаж власних творів. Для порівняння, у березні 2023 року таких авторів було 22. При цьому протягом весни 2023 5-7 авторів заробляли понад 50 тис. грн. (наприклад, у вересні таким результатом міг похвалитися лише один автор).

Який відсоток я буду отримувати з кожної покупки моєї книги?

Ваш базовий відсоток від надходжень за книгу: 75% при продажі незавершеної книги за передплатою та 80% при продажі завершеної книги.

Ви самостійно вирішуєте, на яких умовах продавати свої книги і якими інструментами на Букнет користуватися (або не користуватися). Від вашого вибору залежить розмір вашої винагороди і, відповідно, розмір комісії Букнет.

Детальніше у статті "Умови продажів"

Від чого залежить розмір моєї винагороди і розмір комісії Букнет?

Розмір вашого доходу від продажів книги залежить від вашого вибору умов продажу, який ви робите до початку продажу.

Ви самостійно вказуєте:

  • чи розподіляються знижки на вашу книгу з Букнет, або ви робите їх за власний кошт;
  • чи є у вашої книги (або чи планується) публікація російською;
  • чи бажаєте ви використовувати рекламу на Букнет;
  • чи плануєте ви продавати книгу українською ексклюзивно на Букнет;
  • який мінімальний фіксований термін ви будете продавати книгу на обраних умовах (до того, як можна буде змінити умови продажу, або зупинити продаж книги).

Також завершені книги після передплати продаються із суттєво меншою комісією Букнет.

Детальніше у статті "Умови продажів"

Які права на мою книгу отримує Букнет, якщо я вирішу її продавати?

Якщо ви - письменник, і ви вирішили продавати свої книги на Букнет, важливо відзначити, що саме ви залишаєтеся Правовласником своїх творів. Букнет виступає у якості вашого Агента і надає можливість використання Платформи вам для продажу своїх творів, якщо інше не зазначено в окремій угоді.

Для чого потрібно проходити "критерії отримання комерційного статусу", щоб почати продавати книги?

Ці критерії існують не для того, щоб ускладнити життя автору, а для того, щоб допомогти, підказати, чи сформована у автора активна читацька аудиторія на Букнет, щоб на момент відкриття продажів у нього вже були читачі, які готові платити за його книги. Тому, наприклад, для відкриття передплати у книги має бути не менше 50 регулярних читачів - це необхідний мінімум, який показує, що у книзі є читачі, які готові купувати її. Показник регулярних читачів залежить від того, наскільки активно читають ваші книги, тобто скільки читачів повертаються до читання книги протягом певного періоду часу. Щоб краще розуміти поведінку читачів і що відбувається з книгою чи книгами, варто переглядати статистику прочитань книг за частинами. Не всі ці читачі повертаються до книги, тому це число не дорівнює показнику "Регулярні читачі", але це та інформація, яка дозволить вам орієнтуватись у подальшій роботі.

Коли варто відкривати передплату у книзі?

Зазвичай цей момент підказують самі читачі - коли кількість тих, хто активно стежить за оновленнями, перестає зростати - це підказка, що у безкоштовному вигляді книзі вже важко залучити нову аудиторію.

Рішення про відкриття передплати, зівісно, ви ухвалюєте самостійно, оскільки саме ви, як автор, найкраще знаєте текст книги і можете підібрати для старту передплати момент з найбільшою інтригою. Ми на це не впливаємо, але можемо зазначити, що перед передплатою варто залучити до книги якомога більше читачів. Чим більше читачів буде на момент старту передплати, тим більше, відповідно, книга має більше потенційних покупців.

Відстежувати кількість читачів можна у статистиці прочитань частинами. Також перевірити, чи є у книзі мінімальна кількість читачів для відкриття передплати, ви можете натиснувши кнопку "Почати продавати". Якщо читачів мало – система це підкаже. Але це саме перевірка мінімуму. Статистика прочитань за частинами дозволяє вам бачити більш детально, скільки читачів стежать за оновленнями вашої книги, чи зростає кількість такиї читачів. 

Детальніше про це читайте у статті "Як зрозуміти, що книга подобається читачам"

Що таке Flat Fee (продаж прав на книгу після передплати за фіксований разовий платіж)?

Букнет за фіксовану винагороду може купити ексклюзивні права на самостійне комерційне використання вашої книги протягом певного терміну. Тобто, ви можете отримати гонорар за ексклюзивну книгу і деякий час абсолютно не турбуватися про продаж цієї книги. Просуванням книги у такому випадку повністю займаються співробітники Букнет, обираючи ціну книги, використовуючи необхідну кількість реклами, знижок та промокодів. Продаж вашої книги стає нашою турботою.

Чому та для кого цей формат може бути цікавим

  • Продаж за Flat Fee може бути цікавим як авторам-новачкам, так і досвідченим письменникам. При цьому автори-новачки, які ще не мають великою читацької аудиторії, можуть отримувати від цього способу продажу додаткову вигоду. Букнет зацікавлений в активному продажу книги до останнього дня наявності прав. І тому така книга може привести на сторінку автора багато нових читачів завдяки просуванню.
  • Захист від піратів. Автори отримують гарантовану суму за книгу відразу ж, тому навіть якщо текст потрапить до піратів, автори не понесуть фінансових втрат. Це стає проблемою Букнет, який має знайти спосіб повернути свої інвестиції та заробити на книзі.
  • Вирішення нагальних фінансових потреб. Автори, яким необхідно швидко отримати кошти, можуть продати права на свою книгу та отримати кошти негайно.

Детальніше у статті Flat Fee (фіксований разовий платіж)

Як зробити свої книги популярними
13 питань
Як зрозуміти, наскільки привабливим є текст моєї книги для читачів?

Зрозуміти це допоможе статистика прочитань за частинами. У більшості випадків, якщо після прочитання першої глави/частини другу частину книги відкривають понад 60% читачів, це показник, що книга має доволі вдалий початок, який спонукає читати книгу далі. А якщо після прочитання першої глави/частини другу частину книги відкривають менш ніж 50% читачів, це сигнал, що для більшості тих, хто відриває текст книги, її текст не цікавий. Можливо обкладинка книги, її опис або рекламна кампанія, яку ви проводите, залучає не зовсім зацікавлену аудиторію. А, можливо, варто передивитися текст та проаналізувати, що саме може зупиняти читачів від переходу до наступних глав.

Детальніше про це з прикладами дивіться у статті "Як зрозуміти, що книга подобається читачам"

Як зрозуміти, чи буде моя нова книга популярною і яка у неї перспектива?

У книзі, яку ви публікуєте частинами зі статусом «В процесі» є додаткова можливість оцінити, чи є вона популярною. Для цього достатньо відстежувати, як змінюється кількість читачів оновлень книги. Зазвичай, вже за кілька днів після старту публікації ви можете помітити, наскільки позитивною є реакція читачів на вашу новинку:

· якщо протягом кількох днів/тижнів ви бачите стійке зростання кількості читачів, що слідкують за оновленнями книги та прочитують їх у день, або у перші дні після публікації, це підказка, що книга стає популярнішою.

· якщо протягом кількох днів/тижнів ви не бачите зростання кількості читачів, що слідкують за оновленнями книги та прочитують їх у день, або у перші дні після публікації, або це зростання суттєво уповільнилося, або взагалі кількість читачів почала зменшуватися (і при цьому нові читачі приходять у першу главу книги щодня), це підказка, що книга втрачає увагу аудиторії.

Детальніше про це з прикладами дивіться у статті "Як зрозуміти, що книга подобається читачам"

Чому у моїй новій книзі не стає більше читачів?

Розповсюджені причини низької зацікавленості читачів книгою: проблеми з сюжетом, нерегулярність оновлень, терміни публікації. 

Аналіз статистики прочитань, графіку оновлень та коментарі від читачів можуть допомогти виявити причину та внести необхідні зміни, якщо це незавершений твір, або врахувати це у наступних творах

Детальніше про це з прикладами дивіться у статті "Як зрозуміти, що книга подобається читачам"

Для чого пропонувати читачам додавати книгу до бібліотеки та відстежувати мою сторінку?

Це допомагає вам регулярно нагадувати про свої твори та збирати активну та віддану читацьку аудиторію. Якщо читач зацікавився вашою книгою і додав її до бібліотеки, він не загубить її, навіть якщо не прочитав книгу одразу. А також, якщо ви публікуєте книгу частину, при кожному додаванні нового тексту у вашу книгу, читач буде бачити вашу книгу у верхній частини своєї бібліотеки. Це буде нагадовати йому, що є книга, якою він зацікавився, і ця книга активно оновлюється. 

Читачі, які відстежують вас, отримують автоматичні повідомлення про ваші нові твори і записи у вашому блозі.

Це нормальна і дійсно корисна практика для книг, які публікуються частинами. Багато авторів прямо в текстах книг наприкінці глав пропонують додати книгу до бібліотеки та почати відстежувати авторську сторінку. Це щось схоже на те, як блогери на YouTube запрошуються підписатися на канал та натиснути на дзвіночок. 

Детальніше про те, як зробити свої книги популярнішими, читайте у статті Інструменти для безкоштовного просування книг

Для чого необхідно бути активним у соціальніих мережах?

Соціальні мережі дають для цього багато можливостей та інструментів - можна вести власну авторську сторінку, об'єднуватися з іншими авторами, організовувати розіграші та флешмоби, які можуть допомогти у просуванні вашої творчості на Букнет.

Детальніше про те, як зробити свої книги популярнішими, читайте у статті Інструменти для безкоштовного просування книг

Для чого публікувати блоги на Букнет?

У блогах ви можете анонсувати або презентувати свої нові книги на Букнет для читачів; розповідати про свої творчі плани; давати та отримувати поради від інших авторів; отримувати відгуки та оговорювати з користувачами Букнет те, що стосується ваших книг; презентувати обкладинки та ілюстрації до ваших книг у великому розмірі; публікувати новини, які стосуються вас та ваших читачів.

Детальніше про блоги та посилання на правила ведення блогів у статті "Інструменти для безкоштовного просування книг"

Для чого брати участь у літературних конкурсах?

Конкурси на Букнет проводяться як безпосередньо командою Букнет, так і спільно з видавцями. Конкурси - чудова можливість як спробувати свої сили та позмагатися за призи, так і отримати досвід та нових читачів, які можливо, раніше були знайомі з вашою творчістю.

Більш детально про конкурси у статті "Інструменти для безкоштовного просування книг"

Як отримувати безкоштовну відеорекламу у соціальних мережах?

Популярність відеоконтенту у соц. мережах постійно зростає. Вертикальні формати відео TikTokReels в Instagram та FacebookYouTube Shorts  вже зараз можуть допомогти вам знайти нових читачів.

Ви можете публікувати вертикальні промо-відео самостійно на власних сторінках у соц. мережах, а можете також скористатися нашою акцією, яка відтепер діє для всіх авторів Букнет. Якщо ваше відео зацікавить глядачів, ви зможете отримати додатковий трафік у свою книгу.

Деталі акції у статті "Безкоштовна відеореклама у соц. мережах. Акція"

Чи просуває Букнет книги авторів?

Ми, як і ви, зацікавлені в збільшенні відвідуваності сторінок наших письменників. Тому Букнет регулярно розміщує платну рекламу в пошукових системах і мережах. Це стосується і платних і безкоштовних книг. Такі недокументовані бонуси можуть отримувати всі автори, а не тільки комерційні.

Детальніше у статті "Рекламна підтримка"

Як отримати додаткову рекламу?

Ви можете брати участь у літературних конкурсах, а також у різноманітних акціях, розіграшах та флешмобах, дізнаватися про які ви можете у розділі "Новини" на Букнет, а також на наших сторінках у соціальних мережах.

Для отримання додаткової реклами, окрім участі у розіграшах та акціях, важливо, щоб ваші книги викликали інтерес у читачів (заціікавлення книгою легко відстежити у статистиці прочитань за частинами, навіть коли читачів не багато), ваша сторінка не була переповнена "Фрагментами для ознайомлення", а обкладинки ваши книг були привабливими.

Детальніше про це у статті "Рекламна підтримка"

Що допомагає не втрачати читачів, які ще не зарестровані на Букнет, але зацікавилися моєю книгою?

Якщо у просуванні власних творів поза межами Букнет ви будете використовувати діплінки, вони можуть допомогти вам ефективніше утримувати нових читачів. Особливо це актуально для просування творів "18+", доступ до яких обмежено для незареєстрованих та неавторизованих користувачів

Детальніше у статті Діплінк - спеціальне посилання для більш ефективного просування ваших творів 

Як я можу рекомендувати книги інших авторів?

На сторінці книги, яку ви після прочитання хочете рекомендувати, оберіть в меню пункт "Рекомендувати підписникам". Він буде доступним вам, якщо ви - автор, який має мінімум 100 підписників. Після кліку на цей пункт зʼявляється віконце, куди можна вписати свою рекомендацію.

Після відправки рекомендації підписники вашої сторінки отримають сповіщення із посиланням на книгу, яку ви рекомендуєте. А автор цієї книги отримає сповіщення про те, що його книгу рекомендували. Ваша рекомендація може відображатися на сторінці книги, яку ви рекомендували, якщо автор цієї книги вирішить зробити вашу рекомендацію доступною для всіх.

Детальніше у статті "Рекомендації авторів"

Як мені закріпити коментар під книгою?

На сторінці книги, під якою ви хочете закріпити коментар, напишіть та опублікуйте його. Після того, як коментар буде опубліковано, оберіть в меню (значок з трьома крапки справа від коментаря) пункт "Закріпити коментар" і відповідний коментар буде закріплено зверху стрічки коментарів.

Закріплений коментар можна відкріпити, для цього потрібно відкрити меню (значок з трьома крапки справа від закріпленого коментаря) і обрати  “Відкріпити коментар”.

Школа Букнет
13 питань
Що таке "Школа Букнет"?

Це канал на YouTube, де команда Букнет розміщує  короткі відеоуроки, а також інтерв'ю з письменниками, які публікують свої книги на Букнет. Ми торкаємося різних тем і намагаємося зробити матеріали корисними і цікавими як початківцям, так і досвідченим письменникам. Впевнені, ці знання допоможуть вам краще просувати свої книжки на Букнет і отримати більше читачів.

Посилання на канал "Школа Букнет"

Також деякі корисні матеріали ми публікуєму у розділі "Новини" на сайті, а до деяких уроків проводимо додаткові розіграші та акції, за участь у яких можна отримати призи у вигляді додаткової реклами на Букнет.

Ризиковані вчинки, призводять до успіху. Історія успіху на Букнет (інтерв`ю)

Інтерв`ю з Ксаною Рейлі - успішним автором Букнет

  • Не дуже люблю брати участь у конкурсах, але наважилася
  • Книги на передплаті купують набагато краще, ніж завершені
  • Кожне оновлення має бути не менше 10000 символів

Дивитися інтерв`ю

Як написати книгу і продавати в інтернеті (інтерв'ю)

На що готова піти авторка, аби досконало вивчити тему для майбутньої книги? Як їй вдається вигадувати назви для новинок? Чому вона вважає за потрібне порушувати у своїх книгах тему насильства над жінками?

Дивитися інтерв'ю з Інною Камікадз

Для чого потрібна анотація і як її написати. Відеоурок

Відео про функціонал анотацій на Букнет - як використовувати цей інструмент максимально ефективно.

Дивитися відео

"У ТЕКСТI Є" важливий спосіб навігації для читачів. Відеоурок

Поради щодо використання функціоналу "У ТЕКСТI Є" для короткого опису вашої книги. Як він допомагає знаходити нових читачів.

Дивитися відео

Як автору зачепити читача з перших рядкiв. Відеоурок

Коротке відео про важливість перших рядків у вашій книзі в електронному форматі.

Дивітися відео

ТОП 5 помилок, яких припускаються навіть відомі письменники. Відеоурок

Як їх уникати  - приклади та досвід колег

Дивитися відео

Як самостійно створити обкладинку для книги у нейромережі. Відеоурок

Створення обкладинки для книги за 10 хвилин за допомогою нейромережі Midjourney та онлайн-редактору Canva (на момент створення відео використання нейромережі було безкоштовним. Наразі вона доступна за передплатою).

Дивитися відео

Вибір псевдоніма. Відеоурок

Якщо ви вирішили стати письменником - цей урок про те, як обрати такий псевдонім, щоб вашу сторінку і ваші книги було простіше знайти читачам

Дивитися відео

Як зробити якiсний банер. Відеоурок

Якщо ви використовуєте або плануєте використовувати рекламу на Букнет, поради по створенню рекламних банерів ви знайдете у цьому уроці.

Дивитися відео

Чому важливе спілкування автора з читачами. Відеоурок

Соціальна активність сучасного незалежного письменника - найкращий шлях для збільшення своєї аудиторії

Дивитися відео

Як автору-початківцю конкурувати з досвідченими письменниками. Відеоурок

Поради та інструменти, які Букнет, які можуть допомогти зробити вашу книгу популярнішою.

Дивитися відео

Навіщо потрібна гарна обкладинка для книги. Відеоурок

Обкладинка - потужний інструмент для просування своєї книги. На варто звернути увагу

Дивитися відео

 

Не знайшли відповіді на своє питання, напишіть нам.
Щоб звернутися в підтримку, будь ласка увійдіть або зареєструйтеся

Технічна підтримка працює по буднях: 9.00-20.00. В суботу:12.00-17.00
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше