485
“Наука”
Анотація до книги "Протилежності в діалектиці та методи роботи з ними"
У монографії доктора філософії, доцента Академії культури і мистецтв, розглянуто весь комплекс питань, пов’язаних з протилежностями в діалектиці, механізми їх рефлексії в ракурсі поділу протилежностей на категорії та види, що є новим у діалектиці. Першу категорію протилежностей висвітлено через призму
авторського бачення форм буття, другу – через авторське бачення методів пошуку об’єктивної істини.
Для наукових працівників у галузі філософії, студентів філософських вузів та всіх, хто опановує культуру філософського мислення.
авторського бачення форм буття, другу – через авторське бачення методів пошуку об’єктивної істини.
Для наукових працівників у галузі філософії, студентів філософських вузів та всіх, хто опановує культуру філософського мислення.
Зміст книги: 6 глав
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПане Віталій, хочу щоб Ви поглянули на протилежності з іншої сторони. Можливо це стане Вам у пригоді. Цю іншу сторону протилежностей демонструють кольори чорний і білий. А наглядним прикладом їх відносин є коло, як чорний круг і біла лінія, так і білий круг і чорна лінія, тобто потрібно брати до розгляду їх обох. Слід відмітити, що протилежності належать лише ідеям, а їх «наявність» у бутті є лише їх втіленням у «матеріальних» речах. Що демонструють кола. Перше, що протилежності не проникають одна в одну. Білий круг і чорна лінія не є змішані. Друге, протилежності як ідеї є у своїй повноті, а межею цій повноті служить протилежна ідея. У колі – це круг і лінія кола. Отже, протилежності визначають одна одну, будучи як повнота і як межа іншій повноті. Виникає питання: яким чином дві протилежні ідеї обмежують одна одну? Протилежності пари створюють градацію їх взаємодії, що демонструють чорне і біле, утворюючи проміжні стани їх взаємодії, чим є різні відтінки сірого. І на останок, пара протилежностей має одну форму на двох. Прикладом служить півколо, як випуклість і увігнутість. Тьма не є відсутність світла, а проявляється при відсутності світла і навпаки, бо вони є одна форма.
Олександр Семесько-Чорний, Дякую за те що поставилися до теми протилежностей серйозно. Є над чим поміркувати. У самій книзі розгляд природи кольорів, як протилежностей, теж присутній.
Дякую за роздуми!
Мої вітання. Дуже достойна наукова робота!
Олеся Мрійниця, Щиро дякую. Вибачте, що запізно.
Супер)
Таня Крічфалушій, Дякую
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати