2 010
“Повісті”
Анотація до книги "Ціна честі"
Повість "Ціна честі" - це психологічна драма зі студентського життя, яка розгортається під час складання сесії. Викладач політології вимагає від групи філологів не грошового хабара. Заручницею ситуації стає староста курсу, відмінниця і красуня Ніна Варашко. Повість зачіпає глобальну тему посттоталітарної Україні - знецінення моральних цінностей. Події розгортаються у такий спосіб, де проявляються позиції як самої Ніни Варашко, так і її друзів, які за оцінку в заліковці готові запроста торгувати честю. Другий розділ повісті завершується бумерангом. Удар отримує той, хто його заслужив.
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиКолего, кажуть, що на кожну книгу є свій читач. То я бажаю вам знайти своїх читачів і натхнення, якнайбільше відгуків до ваших книжок. А читачам - щастя...
Тема болюча й злободенна. Але навіть попри Революцію гідності, попри вміння нинішнього покоління не мовчати і не бути рабами, чимало студентів й надалі готові "залагоджувати" сесії і отримувати дипломи сумнівними способами. Попри те, що коні рушили з місця, віз і нині на тому ж місці. І попри всі заклики до змін, багато кому спокійно живеться в такому болоті. І сумління не мучить, і совість дає спокійно спати. Та писати про це треба. Як писав Іван Франко ще століття тому: Не мовчи, коли, гордо пишаючись,
Велегласно брехня гомонить,
Коли, горем чужим утішаючись,
Зависть, наче оса та, бринить,
І сичить клевета, мов гадюка в корчи, —
Не мовчи!
Говори, коли серце твоє підіймається
Нетерплячкою правди й добра,
Говори, хай слів твоїх розумних жахається
Слямазарність, бездарність стара,
Хоч би ушам глухим, до німої гори, —
Говори!
Коментар видалено
Коментар видалено
Дякую! Тільки я думала, що "вмовляльникі" теж будуть через час показані.
Larisa Chelter, Дякую за ідею. Якщо дати історії вмовляльників, то повість стане романом. Може я це й зроблю
Дуже актуальна тема в нас час. Це мабуть один з найгірших проявів корупції в наш час. Було б чудово саджати отаких викладачів щонайменше років на 5 суворого режиму.
В нас в університеті теж бували подібні неприйнятні пропозиції від деяких викладачів, проте до такого відвертого і нахабного шантажу ніби не доходило. (принаймні з того, що розповідали). Одного такого професора звільнили, бо екзамен у деяких дівчат в сауні "приймав". Проте це було ще до мого вступу в університет, тож подробиць не відомо.
Якби студенти не підтримували корупцію і усі разом написали б скаргу на викладача, то цілком ймовірно, що вдалося б розібратися із ситуацією. Може б і було важко щось довести, але інколи краще постраждати в боротьбі за справедливість, ніж отак... На жаль, люди вкрай рідко помічають щось окрім власних проблем...
Moonrise Darkness, Дякую за коментар. Абсолютно з вами погоджуюсь. Допоки будуть такі студенти, котрі погоджуватимуться на такий спосіб складання іспитів і допоки всі інші мовчатимуть, таке явище буде існувати. Мені розповідали бувальщину, що декілька викладачів-чоловіків у складчину винаймали для інтимних розваг зі студентками номер в готелі. Подібні "гареми" трапляються і на деяких підприємствах, де працюють жінки. На жаль, такі ганебні речі будуть тривати за тихої згоди й мовчання студентського загалу. Жаль, що рабство у нас в крові й молоде покоління дістало стереотипи поведінки й рабський мнталітет у спадок від старших поколінь.
Пані авторко, у Вас дуже гарна мова! Але така тема, що жах...
Senja Aleksandra, Дякую! Честь насправді не має ціни. Назва повісті нелогічна. Як і все, що діється з головною героїнею у першому розділі.
Я вірю, що ми прийдемо до такого розуміння й житимемо у такому суспільстві, де ані честь, ні совість продаватися не будуть! Щастя Вам, мила читачко!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати