18 834
Анотація до книги "Цікавинки про історію ( збірка)"
У моїх нотатниках та "збереженому" в Фейсбуці накопичилося чимало заміток, присвячених цікавим фактам та яскравим особистостям світової та української історії. Багато маю фактажу, що збирала для написання історичних романів, але не використала. Вирішила викласти їх на Букнет у вигляді книги нарисів. Сподіваюся, вони будуть повчальними і пізнавальними для вас, шановні читачі!
Зміст книги: 15 глав
27 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЛюбі читачі, дякую за інтерес до книги! Буду вдячна за ваші "зірочки" та коментарі, а також цікаво дізнатися, книги на яку тему ви ще хотіли б прочитати ❤️
Якщо вам сподобалася ця історія, раджу також почитати мої книги, схожі за тематикою:
❤️ "Тисячу років тому."
❤️ "Тисячу років тому. Лицар та королева"
❤️ "Земля дощу"
❤️ "Під знаком меча і корони"
Читав цей збірник десь тижня три. чому? тому, що кожну мініатюру перечитував по декілька разів. Так мені сподобалося поринати в світ героїв цієї книги.
Мар'яна Доля, Це вам велика подяка за дуже цікаву книгу. Бажаю вам успіхів у літературному мистецтві!
Любі читачі, дякую за інтерес до книги! Буду вдячна за ваші "зірочки" та коментарі, а також цікаво дізнатися, книги на яку тему ви ще хотіли б прочитати ❤️
Якщо вам сподобалася ця історія, раджу також почитати мої книги, схожі за тематикою:
❤️ "Тисячу років тому."
❤️ "Тисячу років тому. Лицар та королева"
❤️ "Земля дощу"
❤️ "Під знаком меча і корони"
Нащо рекламувати кацапський фільм "Вікінг"? там одна суцільна брехня.
Дякую, надзвичайно цікаво та пізнавально. Особливо захопила мене історія Івана Сірка, якось не доводилось раніше читати такі подробиці.
Загалом, шкода, що так швидко зустріла слово "Кінець"...
Natalia Prymak, Дякую за відгук! Книгу завершила, щоб вона не потрапила в заморожені, але час від часу буду додавати нові розділи-цікаві історії, тож додайте її в бібліотеку, і коли з'явиться щось новеньке, вона підніметься)
Від туберкуліну померли, а могли від банальної застуди. Середні віки, хлібом з павутиною лікували.
Лео Нур, Так, тоді від чого завгодно можна було померти, антибіотиків не було..
Гарна історія. Про те сумно що така талановита жінка, так рано пішла
Лео Нур, Так, сумно(( В мене є задум трохи більший твір про неї написати, бо життєва історія дуже цікава.
Цікаво було про першу конституцію. До речі кажучи його син . Григорій Орлик, був одним з найкращих шпигунів свого часу, i дослужився до звання генерал-лейтенанта Французької армії)
Лео Нур, Так, яку історичну постать не візьми, з'являється безліч нових історій і персонажів))
Жінки ще ті піратки))) До речі , Ен Бонні , коли судно брали на абордаж, підготовлені солдати не могли скрутити)))
Лео Нур, Ага, про неї))
Виявляється, що я зараз прочитала більше, як за 9 років школи, 4 роки коледжу і 4 роки університету (я не історик, але якісь години історії були). Хіба що вже в університеті в мене появилося зацікавлення до історії України... Наша історія дуже не проста, тай ще й переписана під кожду нову владу... Дякую Вам за Вашу роботу! Дуже цікаво і інформативно, мабуть перечитувати кілька разів)))І до речі, з під моєї уваги випала частина історії після правління Ярослава Мудрого і до перших козаків, а Ви якраз висвітлюєте цей час)
Nadia Hrytsiuk, Дякую! Такі відгуки дуже мотивують!
Давненько не було цікавинок )))
Лео Нур, Буду виправлятися)) Дякую, що не забуваєте!
Цікава довідка про Івана Мазепу.
Лео Нур, Дякую!
Пророчі слова великого Сірка. До речі, він не один був такий. Про Максима Кривоноса також подібні легенди ходять. Але більш цікава його смерть. Він помер на при кінці 1648 року. По офіційній версії від епідемії чуми, по польській , які провели власне розслідування ще в той час - отруєний за наказом Хмельницького. Їх аргументи такі - Максим Кривоніс зібрав військо , і самотужки , всупереч тоді підписаним угодам, пішов на Поліські землі. Після ряду перемог його полки поповнилися людьми , а авторитет виріс . Хмельницький почав боятися спроби перевороту з його сторони, і вирішив вдарити першим.
Лео Нур, Я теж про таке читала.
Цікава історія. Хочу дещо вiд себе доповнити - у вас згадується дуелі, так вони були не тільки серед чоловіків. Жінки також не відставали. Хоча захист чести дами , це обов'язок чоловіка, але коли ділили чоловіка , то тут вирішували особисто. Такi поєдинки, були особливо жорстокими. Якщо в чоловічій дуелі смертю закінчувалися 5 - 6 з 10 , то в жіночих , в середньому 7 . Окрім ненависті до суперниці, цьому способствували правила, точніше їх відсутність. Жіночі дуелі не просто підпадали під заборону, їх як би не було. Відповідно не було жодних правил. Особливий пiк жіночих дуелів , припав 1820 - ти. Тоді бушувала епідемія, до пуття не ясно чого, i убитих на дуелях списували як жертв епідемії. До речi, вчені підмітили що століття так з п'ятнадцятого, кожні двадятi роки нового століття, вибухає якась епідемія.
Лео Нур, Цікаво, треба пошукати про жіночі дуелі)) А закономірність з епідеміями на початку кожного століття я теж помітила.
Трагічна, але цікава , історія. Проте часи дещо змінилися. Зараз при розлученні в жінки є козир на руках - діти. Вони фактично завжди лишаються в матері. Та i в нових, вже легендарних, поправках в кримінальний кодекс, жінки значно захищеніші.
Лео Нур, Ваша правда!
Дещо не по теми напишу , але Європа в середньовіччя , це був справжній осередок варварства. Повна антисанітарія , терор церкви, епідемії , постійні війни. Коли на Всесвітній історії проходили тему хрестових походив, я вболівав за мусульман.
Лео Нур, Так, у 11 столітті, про яке я багато читала, Русь була більш цивілізованою державою, ніж країни Західної Європи))
Чаша Арiанта. Скіфський цар Арiант вирішив зробити свого роду перепис населення. Він наказав кожному чоловіку прислати мідний наконечник . Але, він не зумів їх порахувати. З освітою тоді навіть в царів було не дуже. Наймати греків для підрахунку не став, а розсудив переплавити наконечники в чашу, яку поставив на берези Буга. Геродот писав , що в цю чашу вміщується шістсот амфор , а стіни чаші товщиною в три пальці. Під час навали Сарматів , ця чаша "загубилася". Сучасні історики ,схильні думати що під нею викопали яму , і спустив в неї прикопали до кращих часів. Але скіфи пішли, сармати її так і не знайшли, i до сьогодні скарб скіфів лежить закопаний з землі.
Лео Нур, Дуже цікаво, дякую!
Дуже повчальна , i своєчасна історія. Разом зібралися, i поставили на місце знахабнілу Москву
Лео Нур, Так, виявляється, це було не раз, ще й Іван Сірко згодом захоплював Москву))
Цікаво було читати. Проте княгиня Ольга, не така вже однозначна постать , як ви описали. Після того як Древляни стратили князя Ігоря ( як на мій погляд, абсолютно заслужено. Взяв дань, так їдь . Ні він повернувся, i почав вимагати зверху , особисто для себе) , досить жорстоко подавила їх повстання. Спалити в лазні послів, закопати їх в човнi, спалити місто разом з жителями ( окрім офіційної версії , про голубів, є i інша - княгині з Константинополя "грецький вогонь прислали") . Та навіть за мірками темного , сурового середньовіччя , така жіноча жорстокість це вже занадто.
До речі , існували так звані "Полейниці" - руські ( в тому сенси що з Київські русі) амазонки. Мени про них мало що відомо. Лише те , вони носили зброю i володіли нею на рівні з чоловіками.
Лео Нур, Жіноча помста - страшна річ)) Хоча на той час жорстокість була скоріше правилом, аніж винятком. Не розправишся з ворогами ти - знищать тебе.
Вітаю! Дякую за нові цікавинки))
Княгиня Ольга - цікава особа, дещо раніше читала про неї.
Для мене фаворит з українських жінок - то Анастасія (Олександра, в деяких істочниках) Лисовська, більш відома як Роксолана. Хоча, вона здебільшого зробила внесок у історію Османської Імперії, але ж родом вона з України.
Anitka SunnyFeo, Так, я про неї теж збираюся написати нарис. Дякую, що читаєте!
Якщо Рогнеда зі скандинавів, чому вона чорнява?
Мира Левенко, Дякую, що читаєте)) Я теж дуже люблю історичні романи, спершу читала, а потім вирішила і сама спробувати написати))
Дякую за продовження!
Про відношення до жінки говорить вже сам вибір деяких слів. Наприклад, "Наречений" - "Я нарікаю своїм", на відміну від "Суженый" - "Хтось мені його присудив"
Оксана Зіентек, Дякую! дійсно значення слів багато про що може сказати))
Дуже цікаво про давню Русь написали. Про княгиню Рогнеду , я не те що не чув, але якось не цікавився. Також сподобалося ваша історична хроніка. Чекаю ще но новеньке)))
Лео Нур, Дякую! В мене назбиралося ще й цікавинок з історії інших держав, буду впорядковувати й викладати.
Дякую. Цікава версія. Я теж, коли читала про Ронгеду, ловила себе на думці, що щось на сходиться в офіційній версії
Оксана Зіентек, Я коли навчалася в школі, збирала статті з газет і журналів з різними цікавими фактами, тоді ще не було інтернету)) А зараз кілька електронних папок маю, і продовжую складати в них усе, що може пригодитися для майбутніх книг.
Дуже дякую за таку ідею і книгу з цікавинок. Про Рогнеду не знала стільки подробиць.
Anitka SunnyFeo, завтра постараюся викласти продовження))
Вітаю з новинкою! Чи навіть скоріше з розархівуванням✨
Skintey Alina, Дякую! Зараз не завжди маю час писати щось нове, тому викладатиму частіше те, що вже є в архіавх)) А оновлення книг у процесі буде в міру можливостей.
Гарна книга , i чудова обкладинка)))
Лео Нур, Дякую вам за чудову ініціативу. сподіваюся. читачі тепер дізнаються багато нового про історію нашої держави!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати