Під час написання трилогії "Тисячу років тому" задалася питанням, чи носили руські князі корони? Отак через якусь дрібну деталь доводиться шерстити увесь інтернет. Але цікаво було прочитати про зовнішність трьох князів - діда, батька і сина - Святослава, Володимира та Ярослава.
Святослав, за свідченнями очевидців, був вельми схожий на запорізьких козаків ( чи то вони - на нього?). Мав типовий козацький "оселедець" ( на той час то був символ князівської влади) та золоту сережку в одному вусі. Також пишуть, що одяг він носив дуже простий, майже не відрізняючись від своїх дружинників.
Володимир зображується на портретах виключно в розкішному одязі та короні або ж вінці на голові - скоріше за все, через те, що з прийняттям християнства спробував запозичити у Візантії і різні звичаї, зокрема, перейняти й традиції стосовно одягу тамтешніх імператорів. На монетах, які випускав він, а потім його син Святополк, що правив недовго перед Ярославом - ці князі теж у коронах.
А от Ярослав уже корону зняв і повернувся до більш традиційного для руських князів головного убору, що символізував князівську владу - шапки круглої форми з хутряним оздобленням. І потім всі подальші князі на портретах теж у таких шапках. Отже, корони у них не прижилися))
А ще я дізналася, що, хоча на потретах Ярослав зображений із бородою, насправді він її не носив, як і його дід та батько - у всіх були тільки довгі вуса)) А бороди їм уже стали примальовувати російські історики))
Святослав
Володимир
Ярослав