Чорна МарІя
13 215

Чорна МарІя 18+

Любовне фентезі

Лія Лореляйн

Лія Лореляйн · автор

В процесі · 211 стор. · Регулярно оновлюється
164
До бібліотеки
  • Опис
  • Зміст книги
  • Коментарі · 318
Анотація до книги "Чорна МарІя "
Кажуть, вогонь не забуває тих, кого забрав. У XVIII столітті у звичайному селі на Поділлі за нез’ясованих обставин гине породистий кінь місцевого шляхтича, і це коштує життя молодій знахарці.
У XXI столітті під капотом розкішного авто чекають свого часу сотні кінських сил, а в елітному ліцеї зустрічаються двоє, чия історія колись була перервана рукою ката.
Чи стане вогонь цього разу світлом для їхнього кохання, чи він лише чекає нагоди завершити те, що розпочав три століття тому?

дарк_романреінкарнація / пам’ять душічорні первоцвіти

Зміст книги: 109 глав
Останнє оновлення: вчора
ПЕРЕДМОВА
11 берез.
Глава 0. Сповідь для себе…
11 берез.
Глава 1. Баба Ганна Галаганиха (1.1) 
12 берез.
1.2. 
13 берез.
Глава 2. На дев’ятому місяці (2.1) 
14 берез.
2.2. 
15 берез.
2.3. 
16 берез.
Глава 3. Маріка (3.1) 
17 берез.
3.2. 
18 берез.
3.3. 
19 берез.
Глава 4. Народження Марисі (4.1) 
20 берез.
4.2. 
21 берез.
4.3. 
22 берез.
Глава 5. Залізо і борошно (5.1) 
23 берез.
5.2. 
24 берез.
5.3. 
25 берез.
Глава 6. Династія Чортополохів (6.1) 
26 берез.
6.2.
27 берез.
Глава 7. Кам’яне серце села (7.1) 
28 берез.
7.2. 
29 берез.
Глава 8. Вдома у Чортополохів (8.1) 
30 берез.
8.2. 
31 берез.
8.3. 
01 квіт.
Глава 9. Стара Ганна рятує малого шляхтича (9.1) 
02 квіт.
9.2. 
03 квіт.
Глава 10. Марися починає згадувати (10.1) 
04 квіт.
10.2.
05 квіт.
Глава 11. Сільський ярмарок на Спаса (11.1) 
06 квіт.
11.2. 
07 квіт.
Глава 12. Столичне життя (12.1) 
08 квіт.
12.2. 
09 квіт.
Глава 13. Гіркий присмак осени (13.1) 
10 квіт.
13.2. 
11 квіт.
Глава 14. Сліпий Ворон (14.1) 
12 квіт.
14.2. 
13 квіт.
Глава 15. За тиждень до весілля… (15.1) 
14 квіт.
15.2. 
15 квіт.
Глава 16. Тіні на жорнах (16.1) 
16 квіт.
16.2. 
17 квіт.
Глава 17. Розпач дівчини (17.1) 
18 квіт.
17.2.
19 квіт.
Глава 18. Генетичний код шляхти (18.1) 
20 квіт.
18.2. 
21 квіт.
Глава 19. Що сказала стара відьма (19.1)  
22 квіт.
19.2. 
23 квіт.
Глава 20. Точка перетину (20.1) 
24 квіт.
20.2. 
25 квіт.
20.3. 
26 квіт.
Глава 21. Маріка скаржиться Данилу… (21.1) 
27 квіт.
21.2. 
28 квіт.
Глава 22. Вільне місце біля прірви (22.1) 
29 квіт.
22.2. 
30 квіт.
22.3. 
01 трав.
Глава 23. Очікування хижака… (23.1) 
02 трав.
23.2. 
03 трав.
Глава 24. Оранжерея з таємницями (24.1) 
05 трав.
24.2. 
06 трав.
24.3. 
07 трав.
Глава 25. Рішення пана (25.1) 
08 трав.
25.2. 
09 трав.
Глава 26. Закони тяжіння й опору (26.1) 
10 трав.
26.2. 
11 трав.
26.3. 
12 трав.
Глава 27. Розмова з паном (27.1) 
13 трав.
27.2 
14 трав.
27.3. 
15 трав.
Глава 28. Скляна маска провидиці (28.1) 
16 трав.
28.2. 
17 трав.
Глава 29. “Хто отруїв мого коня?!” (29.1) 
18 трав.
29.2. 
19 трав.
Глава 30. “Крові можна наказати…” (30.1) 
20 трав.
30.2. 
21 трав.
30.3. 
22 трав.
30.4. 
23 трав.
Глава 31. Вінчання… (31.1) 
24 трав.
31.2. 
25 трав.
31.3. 
26 трав.
Глава 32. Право сильного (32.1) 
31 дн. тому
32.2. 
30 дн. тому
32.3. 
29 дн. тому
Глава 33. “Справедливість” у казематах (33.1) 
28 дн. тому
33.2. 
27 дн. тому
Глава 34. Нарада за зачиненими дверима (34.1)  
26 дн. тому
34.2.
25 дн. тому
34.3. 
24 дн. тому
Глава 35. Тортури й таємниця баби Ганни (35.1) 
23 дн. тому
35.2. 
22 дн. тому
35.3.
21 дн. тому
Глава 36. У ритмі джайву… (36.1)  
20 дн. тому
36.2. 
20 дн. тому
36.3. 
18 дн. тому
Глава 37. Остання межа (37.1) 
17 дн. тому
37.2. 
16 дн. тому
Глава 38. Прийом у Войцехівських  (38.1) 
15 дн. тому
38.2. 
15 дн. тому
38.3. 
13 дн. тому
38.4. 
12 дн. тому
38.5.
11 дн. тому
Глава 39. Судилище (39.1) 
10 дн. тому
39.2. 
10 дн. тому
Глава 40. Подвійна гра (40.1) 
8 дн. тому
40.2. 
7 дн. тому
40.3. 
6 дн. тому
Глава 41. Остання ніч (41.1) 
5 дн. тому
41.2. 
4 дн. тому
Глава 42. Юридична війна триває (42.1) 
3 дн. тому
42.2. 
2 дн. тому
42.3. 
вчора
Глава 43. Проклятий порятунок (43.1) 
вчора

318 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
Закріплений коментар від автора

Дуже радію, що династія Чортополохів так рада дівчинці, називає і вважає її спадкоємицею. Зазвичай, так тільки хлопчиків леліють. Це як зелений прапорець, що сім'я, хоч і повернута на владі та контролі, вважає жінок теж сильними і достойними.

Лія Лореляйн
04.04.2026, 15:38:26

Джул, та я так думаю, що там без впливу Аннет не обійшлося... але так

Дуже цікава ідея з реінкарнацією і подвійною оповіддю "тих самих" героїв, але в різні часові проміжки. Спочатку може заплутати, але я швидко звикла, і мені це навіть подобається.
Ну і про лікування різних хвороб дуже захоплючий розділ, стільки колоритного українського фольклору ♥️

Лія Лореляйн
04.04.2026, 15:22:32

Джул, Дякую))) Ця ідея у мене з'явилась за одну ніч, коли я дізналась, що було таке з відьмою...

Чаруюча атмосфера відьомства, знахарства. Аннет притягує одразу, викликає повагу. А всі ці спогади, запахи, ритуали - дуже смачно описані.
Про пролог поки що не хочу писати і згадувати, це гачок на майбутнє, втім, він дає кінець історії, а я спойлери не люблю. Звісно, все ще може змінитись... Однозначної відповіді не дано, тому я почну з нуля занурюватись у Ваш світ і слідкувати за героями від першого розділу.

Лія Лореляйн
04.04.2026, 14:37:45

Джул, Дякую... Я, коли почала писати, не заспокоїлась, поки не зробила такий початок. Потім подумала, що то мене Аннет змусила))) Буде чекати на ваші відгуки))

avatar
Олеся Тиха
04.04.2026, 11:00:34

А, мій улюблений Кам'янець) Аже серце тіпається щоразу при згадці.

Лія Лореляйн
04.04.2026, 11:34:06

Олеся Тиха, ♥️♥️♥️ Такі містечка у нас всі гарні)))

avatar
Светлана
04.04.2026, 09:53:27

Захара лякає неможливість впливати на розвиток та захоплення доньки... Але він намагається. Та хіба спинити поклик крові та дару, що у неї закладений в генетичній пам'яті... Вона могутня відьма з народження, що відчуває кожну рослину... Дякую! Чекаю продовження

Лія Лореляйн
04.04.2026, 10:33:11

Светлана, Дякую за відгук. Думаю, він про її дар взагалі не думає, то не його сфера інтересів)

avatar
Светлана
03.04.2026, 20:48:33

Дякую ! Дуже цікаво спостерігати за подіями минулого... Ілюстрації просто супер. Чекаю продовження

Лія Лореляйн
03.04.2026, 21:00:45

Светлана, Дякую, що ви з моїми героями) Завтра все буде, тепер навіть раніше, ніж спочатку, о 7-й виставляю)

avatar
Лаура Завірюха
03.04.2026, 19:05:30

І справді, чи довго Ян опиратиметься своєму бажанню, якщо звик отримувати все, що вважає своїм?..

Лія Лореляйн
03.04.2026, 20:14:35

Лаура Завірюха, Охх... той Ян... скоро й побачимо...

avatar
Джулія Блеквуд
03.04.2026, 20:13:07

Чекаємо продовження ♥️

Лія Лореляйн
03.04.2026, 20:14:08

Джулія Блеквуд, Дякую) Завтра зранку, опція "Для тих, хто рано встає")))

avatar
Лана Сетман
03.04.2026, 13:25:53

Добре, що хлопчик вижив, ♥️ а Ян потрапив в іншу пастку здається. Дякую

Показати 2 відповіді
Лана Сетман
03.04.2026, 15:23:34

Лія Лореляйн, ♥️♥️♥️

avatar
Лаура Завірюха
02.04.2026, 15:44:29

Які візуали гарні... і від тексту відірватися не можна... Що ж вони так підло поводяться, ці прихвосні панські...

Лія Лореляйн
02.04.2026, 17:51:00

Лаура Завірюха, І мені дуже подобаються, а ці, що з бабою Ганною, взагалі суперські...

avatar
Лана Сетман
02.04.2026, 17:40:34

Ого, що ж буде далі… надіюся Марійці не перепаде, навіщо вона вибігла… чекаю продовження ♥️

Лія Лореляйн
02.04.2026, 17:50:04

Лана Сетман, Так ото ж за бабу свою злякалася, того й вибігла...

avatar
Анна Пономар
02.04.2026, 15:40:17

Історія захоплює з перших рядків! ❤️

Лія Лореляйн
02.04.2026, 15:41:40

Анна Пономар, Дякую за ваш відгук! Так і має бути))

avatar
Ава Роуз
02.04.2026, 11:52:57

Цікава та інтригуюча анотація. Успіхів автору та книзі. Підписалась і залишила вподобайку)

Лія Лореляйн
02.04.2026, 12:17:18

Ава Роуз, Щиро дякую, біжу до вас)

avatar
Алекса Шаная
02.04.2026, 10:27:57

З пелюшок манюнька пізнає мистецтво відьомства! І вона теж розуміє що ця сила це її частина, вбирає в себе все, що їй Аннет розказує. Ох мені здається там буде сила силенна в ній!

Лія Лореляйн
02.04.2026, 10:50:14

Алекса Шаная, Так! Дякую... Але головне, власне, не сила, а ставлення суспільства до таких людей) Але вона класна

avatar
Светлана
01.04.2026, 12:18:12

Оце сила у маленької... Тварини і рослини її відчувають... А батьки намагаються заперечити те, що не вкладається в рамки їх бачення світу. Дякую! Чекаю продовження

Лія Лореляйн
01.04.2026, 12:37:15

Светлана, Так, вона неймовірна... Батьки просто не мають зовсім тієї сили, того й так...

avatar
Лана Рей
01.04.2026, 02:06:41

Успіхів, натхнення і багато читачів

Лія Лореляйн
01.04.2026, 10:54:39

Лана Рей, Щиро дякую)))

avatar
Вікі Дрейк
01.04.2026, 02:16:53

Безмежного натхнення і дуже багато відданих читачів

Лія Лореляйн
01.04.2026, 10:54:29

Вікі Дрейк, Щиро дякую за підтримку)

avatar
Светлана
01.04.2026, 05:27:03

Дякую! З нетерпінням чекаю продовження.

Лія Лореляйн
01.04.2026, 10:54:17

Светлана, Уже є... Щиро вдячна за відгуки. Тішить, що вам подобається історія)

avatar
Алекс Хантер
31.03.2026, 22:18:19

Суворий початок! І не менш захопливе продовження.

Лія Лореляйн
31.03.2026, 22:52:23

Алекс Хантер, Дякую) Сама іноді лякаюся, куди мене занесло...

Хочеться поскоріше продовжити читати❤️‍?

Лія Лореляйн
31.03.2026, 21:22:17

Дарія Липчанська, ♥️♥️♥️ завтра о 9-й ранку

avatar
Олеся Тиха
31.03.2026, 17:04:19

Ого! Моторошо.

Лія Лореляйн
31.03.2026, 17:06:41

Олеся Тиха, Таке воно, життя(((

avatar
Мія Содо
30.03.2026, 17:52:53

Книга одразу занурює в українську містичну автентику. Описи, емоції, герої - усе так гармонійно переплітається, мій захват. Книгу читаю в рамках марафону і ще одного марафону читання, і дуже рада, що знайшла такий атмосферний роман

Показати 3 відповіді
Лія Лореляйн
30.03.2026, 19:39:19

Мія Содо, Дякую)) чекатиму на коментарі))

avatar
Оксана Маркова
30.03.2026, 15:23:23

Можна сказати, прочитала на одному диханні усі розділи, що вже є))) книга дуже атмосферна, хоча щоб втягнутися треба пройти 2-3 розділи і тоді все, вже неможливо відірватися).
Гарно поєднанні минуле й сучасність. Ніби усе різне, але нічого не вибивається. Аннет харизматична жінка і водночас сцени з нею додають містичності) чекаю на події, що тоді сталися в минулому і як будуть розгортатися події в сучасності, бо судячи з усього очікує дуже багато цікавого).

Показати 5 відповідей
Лія Лореляйн
30.03.2026, 18:16:06

Оксана Маркова, Дякую!!! Мені так приємно це чути) ❤️❤️❤️

avatar
Светлана
30.03.2026, 10:04:47

Ви майстер слів, описи неймовірні, захоплює дух від трагедії, що насувається... Данило розуміє, що над Марією згущуються хмари... Господар зацікавився, що хтось дихає вільно без його дозволу...
Задля порятунку сина Ян їде до Галаганихи ... Бабуся сподівається, що врятувавши нащадка пана, відведе біду від онуки...
Дякую ! Чекаю продовження

Показати 3 відповіді
Лія Лореляйн
30.03.2026, 14:17:02

Светлана, Вам дякую))) за ваші відгуки. Дуже тішить, що твоя праця, тим більше така, комусь приносить радість)

avatar
Алекса Шаная
30.03.2026, 13:02:06

Ох, щось таке насувається! Кожну главу чекаю з нетерпінням!

Лія Лореляйн
30.03.2026, 13:09:48

Алекса Шаная, Дякую... Я вже сама боюсь(

avatar
Алекса Шаная
28.03.2026, 17:47:17

Дуже затягує книга! Я в захваті від авторів, котрі так гарно вміють описати часи в яких не жили! У Вас неймовірний талант! Інтригуюча історія дуже. Данило і Марічка просто прекрсні! Окрема вдячність за ілюістрації! Вони розкішні!

Лія Лореляйн
28.03.2026, 18:32:56

Алекса Шаная, Дякую ❤️❤️❤️, я старалася))) Через ці ілюстрації тепер немає часу писати)))

avatar
Міла Шан
28.03.2026, 18:07:38

Інтригуюча анотація ⭐️

Лія Лореляйн
28.03.2026, 18:31:58

Міла Шан, Дякую) ❤️❤️❤️ Запрошую читати, сподіваюся, сподобається)

avatar
Маркіза де Бюсі
28.03.2026, 17:15:25

Початок інтригує, антоція шикарна, дякую автору за сюжет, йду читати далі

Показати 3 відповіді
Лія Лореляйн
28.03.2026, 17:41:24

Маркіза де Бюсі, ♥️♥️♥️

avatar
Власа Орлик
28.03.2026, 15:42:44

Як же гарно Ви пишете! Дуже цікава ідея та сюжет книги! Я прямо зачитуюсь на одному подисі. У Вас дуже гарний стиль. А на розділі 7.1, Аж сердце зжалось... Чекаю продовження. Дякую автору!

Лія Лореляйн
28.03.2026, 16:14:34

Власа Орлик, Дякую вам за таку оцінку) Значить, я недаремно взялась за цю історію) Запрошую читати далі й чекатиму на ваші відгуки, ви потішили моє серце)) ♥️♥️♥️

avatar
Уляна
28.03.2026, 14:28:02

На шляху 5ї частини і скажу, що ваш стиль написання нагадав мені дуже Ольгу Кобилянську, дуже все атмосферно і детально описано. Також цікава задумка самої тематики книги. Поки мені здається що ви рухаєтесь у правильному шляху✨☺️

Лія Лореляйн
28.03.2026, 15:30:39

Уляна, Дякую за таке порівняння))) ♥️♥️♥️ І за коментар також) Сподіваюсь, книга вас не розчарує))

avatar
Міра Шип
28.03.2026, 13:29:32

Вітаю❤️ Бажаю успіху та легкого пера❤️

Показати 4 відповіді
Лія Лореляйн
28.03.2026, 13:54:04

Міра Шип, ❤️❤️❤️

avatar
Наталія Силенко
27.03.2026, 10:27:09

Бабуся вже знає долю Марійки і її батька, а Захар намагається все тримати під контролем та дарма! Взагалі не читаю фентезі, а від цього не можу відірватися ) Дякую, зірочка)

Лія Лореляйн
27.03.2026, 10:45:00

Наталія Силенко, Дякую вам за такий щирий відгук) Бабуся знає зараз, вона знала й тоді... А тримати під контролем... ну, це ж останнє діло, хоч іноді це й важко визнавати. Тож запрошую читати й далі і буду рада вашим коментарям)

avatar
Ріна Март
27.03.2026, 09:31:32

Випадково прочитала усе наявне))) Люблю містику, а тут ще й століття переплітаються в помсті. Дуже цікава книга. Бажаю і Вам і їй успіху. Додала до Бібліотеки, щоб не згубити))

Лія Лореляйн
27.03.2026, 09:50:00

Ріна Март, Щиро дякую за те, що "випадково прочитали..." І мене саму дуже тішить, що спала на думку така ідея) Окрема подяка за бібліотеку)

avatar
Ріна Март
26.03.2026, 23:25:02

Почала читати Вашу книгу рамках марафону Book-Connect. Початок дуже інтригує. І ще - вперше бачу 0 главу))) Дуже цікаво, буду читати далі

Показати 3 відповіді
Лія Лореляйн
26.03.2026, 23:34:57

Ріна Март, ❤️❤️❤️

avatar
Наталія Силенко
26.03.2026, 16:14:15

Чи не запізниться Данило? Войцехівський вже щось задумав?!!! А які ж вони обоє прекрасні (Данило та Марічка) Дякую, зірочка)))

Лія Лореляйн
26.03.2026, 16:16:06

Наталія Силенко, Оййй... там ще до кінця далеко... Дякую, мені вони теж дуже подобаються)

avatar
Олена Родан
26.03.2026, 15:37:34

Що ж то той пан надумав...

Лія Лореляйн
26.03.2026, 15:57:57

Олена Родан, Ще наче й не надумав, але ж воно таке... непередбачуване((

avatar
Ксения Разкевич
26.03.2026, 11:57:39

Дуже гарний візуал Маріки і Данила)

Лія Лореляйн
26.03.2026, 12:00:33

Ксения Разкевич, Дякую, мені теж подобається)

avatar
Вікторія Берлі
25.03.2026, 09:49:31

Вітання з марафону взаємного читання "Book-Connect"! Читала 5 глав майже тиждень, бо текст надходив частинами, і зловила себе на думці, що готова продовжувати читати й далі в такому темпі - історія неймовірно захопила! Авторка майстерно володіє словом, бо відчуваєш себе в самому центрі подій: переживаєш разом із старою Ганною за долю її Маріки - паралельно переживаєш із Аннет за її щойно народжену внучку; проймаєшся почуттями Данила; блукаєш лісами разом з Марікою... Тема реінкарнації описана в багатьох творах, але тут вона подана якось особливо, більш реально. Хочеться сподіватись, що новонароджена Марися не повторить долі Маріки, а, може навпаки - виправить обидві їхні долі... Очікуватиму продовження історії!

Показати 2 відповіді
Вікторія Берлі
25.03.2026, 12:56:27

Лія Лореляйн, ❤️❤️❤️

avatar
Лаура Завірюха
25.03.2026, 09:47:00

Чогось так тривожно... А пара така гарна, хай би їм було щастя...

Лія Лореляйн
25.03.2026, 10:32:27

Лаура Завірюха, Гарна пара, згодна з вами) І мені теж тривожно...

Успіхів книзі!

Лія Лореляйн
24.03.2026, 23:14:14

Владислав Гришкевич, Дякую)

avatar
Светлана
24.03.2026, 12:09:53

Данило мабуть серцем відчуває, що над Марією збираються хмари... Не в добру хвилину її помітив пан... Дякую !

Лія Лореляйн
24.03.2026, 12:22:44

Светлана, Та коли ті пани людей простих у добру хвилину помічали...

avatar
Олена Родан
23.03.2026, 22:03:09

Ух який гарячий Данило❤️

Лія Лореляйн
23.03.2026, 22:20:40

Олена Родан, Ага... Він такий... шкода тільки його вогню(

avatar
Лаура Завірюха
23.03.2026, 17:08:17

О, уже красиві хлопці з'являються. Цей коваль нічого так...

Лія Лореляйн
23.03.2026, 17:40:20

Лаура Завірюха, А як же без них? Сумно ж...

avatar
Светлана
23.03.2026, 09:52:48

Марія народилась... Тримаючи її на руках Захар здається зрозумів, що не все в цьому житті йому підвладне... Тільки бабуся Аннет знає, що коло замкнулось та почався новий виток історії... А в минулому ми все ближче до страшних подій.... Книга виходить дуже цікава, події минулого так вдало перегукуються з сьогоденням... Цікаво, що буде далі. Дякую ! Чекаю продовження

Лія Лореляйн
23.03.2026, 09:56:32

Светлана, І вам дякую за відгук... Усе йде своїм чередом, чекаємо разом)

avatar
Олена Родан
22.03.2026, 19:07:15

Вітаю з першою публікацією✨️
В підтримку автору ❤️ від мене і підписка. Буду рада взаємності)))

Показати 6 відповідей
Лія Лореляйн
22.03.2026, 22:29:04

Олена Родан, Так там же через розділ строго міняється час, а сам розділ розбитий на три главки... Дякую за відгук. Справді хочеться, щоб вийшло)

avatar
Ася Кас
21.03.2026, 19:51:00

Сердечко для підтримки автора!❤️

Лія Лореляйн
21.03.2026, 19:53:08

Ася Кас, Щиро дякую)))

avatar
Софі Вален
21.03.2026, 17:42:50

Вітаю з пешою книгою) Легкого пера!

Лія Лореляйн
21.03.2026, 18:07:39

Софі Вален, Щиро дякую! І запрошую бути з моїми героями й далі))) На вас підписалася) чекаю на взаємність...

avatar
Алекса Шаная
21.03.2026, 12:50:30

У цієї історії такий вайб!! Настільки класно описані епізоди, що коли читаєш ніби потрапляєш в ту атмосферу минулого, а потім такі контрасти з сьогоденням. Дуже чіпляє атмосфера і саме подача відьми. От дійсно це та що відає, а не такі як нам в кіно показують. Мене зачепило ) додала до бібліотеки! Автору натхнення і багато вдячних читачів!! ❤️

Лія Лореляйн
21.03.2026, 12:52:07

Алекса Шаная, Щиро дякую за такий відгук) То я таки не даремно старалася)))

avatar
Светлана
21.03.2026, 09:21:30

Захар ще не розуміє, що гроші не завжди вирішують все... Що в його доні доля яку не змінити та випробування,які вона має подолати, аби далі бути щасливою.... Дякую!

Лія Лореляйн
21.03.2026, 10:42:39

Светлана, Так... Такі розуміють тільки силу грошей... На жаль. Але серед них теж є "правильні"

avatar
Лаура Завірюха
20.03.2026, 21:08:00

Ммм... яка красунечка Маріка... так хочеться. щоб у неї була щаслива доля...

Лія Лореляйн
20.03.2026, 21:10:26

Лаура Завірюха, Так, справді вона красуня, тут я з вами погоджуюсь. А доля в неї... буде доля... її ж ні конем не об'їдеш, ні пішки не обійдеш. Дякую, що ви з моїми героями)

Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше