Поради авторам
Ми підготували декілька рекомендацій щодо найкращих способів публікації ваших книжок та їх просування на Букнет.
1. Краще робити регулярні і достатні за обсягом оновлення ваших історій.
- Ваша історія з’являється у віджеті «Останні оновлення» під час її першої публікації або після сумарних оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків. Регулярніші оновлення - більше читачів!
- Читачі отримують сповіщення після оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків сумарно (одне велике або декілька менших — немає різниці).
- Після оновлень на 500 знаків і більше книга піднімається в бібліотеках читачів.
- Багатьом читачам подобається слідкувати за створенням книги, і вони з нетерпінням чекають оновлень.
- Оптимальний розмір епізоду — 3-4 сторінки Букнет (8-14 тисяч знаків).
- Краще не викладати всю книгу одразу, навіть якщо вона вже завершена. Поділіть її на частини та викладайте поступово та регулярно. Це збільшить кількість читачів і її популярність.
- Якщо оновлення виходять рідко, то ви втрачатимете інтерес читачів. Це ж стосується і книг, які пишуться дуже довго.
2. За статистикою, вибираючи твір, більшість читачів обирають саме більші за обсягом твори.
Реклама більших за обсягом творів є більш ефективною, а тому такий твір матиме більше шансів отримати безкоштовну рекламну підтримку від Букнет (реклама на інших сайтах, в фейсбуці і т.д.).
3. Обкладинки книг дуже важливі. Розмір обкладинки на сайті Букнет — 220 на 320 пікселів. Навіть дивовижно написана історія втратить своїх потенційних читачів, якщо вона матиме непривабливу обкладинку.
Також пам’ятайте, що читачі можуть переглядати Букнет зі своїх мобільних пристроїв. Тож текст на обкладинках має бути чітким і достатньо великим.
Якщо вам потрібна обкладинка, ви можете спробувати знайти професіоналів, які вам допоможуть, або ви можете спробувати зробити це самостійно. Є багато хороших сервісів, які дозволяють вам це робити безкоштовно.
4. Будьте соціально активними на Букнет.
Напевно, ви вже помітили кнопку "Відстежувати" на сторінці автора. Відстежувачі є важливими для успіху на Букнет. Коли читач починає слідкувати за автором, він отримує не тільки сповіщення про нові історії, але й про нові публікації в блогах. Отже, ви можете використовувати блоги Букнет як соціальну мережу для спілкування зі своїми читачами.
Це помилка, коли автор публікує на Букнет лише одну книгу, не звертає уваги на власну авторську сторінку та кількість відстежувачів, не відповідає на коментарі та не пише блоги.
5. Книга, яку багато читачів додали до бібліотек, буде з'являтися в віджеті "Вам може сподобатися" на сторінці бібліотеки.
6. Пробуйте шукати свою аудиторію не тільки на Букнет, а й запрошувати її з інших сайтів, соцмереж і т.д. Для цього можна розміщувати фрагменти для ознайомення на інших літературних платформах, створювати пости в літературних групах, просити лідерів думок про рекламу вашої творчості.
7. Вивчайте статистику своїх творів. Дуже корисною є статистика прочитань по частинах. Вона дає змогу зрозуміти, скільки читачів починають читати вашу книгу, на якому моменті їх інтерес може падати, а також скільки читачів доходить до фіналу історії.
8. Радимо не писати твір одразу ж на Букнет. Пишіть його в текстовому редакторі і зберігайте на своєму комп'ютері. Крім того, текстові редактори доможуть виправити одруківки в творі.
9. Не переживайте, якщо у вас не виходить одразу стати популярним автором на Букнет. Всім знадобився час, аби знайти своїх читачів. Головне — продовжувати писати і постійно вдосконалюватись.
10. Перед публікацією твору обов'язково ознайомтеся з Правилами публікації авторського контенту.
11. Наполегливо радимо не додавати вікове обмеження для твору в процесі написання. Ваш твір вже може розпочали читати неповнолітні чи незареєстровані читачі. Надання цього статусу твору в процесі зробить твір недоступним для цієї аудиторії. Також зазначимо, що твори без вікового обмеження отримують більше безкоштовної рекламної підтримки з боку Букнет. Пояснення того, яким творам необхідно давати вікове обмеження, міститься в Правилах публікації авторського контенту.
Українська версія Букнет дуже швидко зростає завдяки вам. Ваш успіх — це наш успіх, тому ми хочемо, щоб якомога більше авторів стали популярними.
Залишайте в коментарях ваші питання та думки. Ми будемо доповнювати цей блог :)
122 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиА це ок, що посилання "Правил публікації" в тексті ведуть на сторінку litnet?
Дякую за дійсно корисну інформацію та вашу роботу♥️
Дякую за інформацію) в мене питання я не можу зрозуміти як мені почати вести блог, тобто є розділ Мої блоги в них написано, що в мене їх ще не має, але не має почати вести блог і не можу знайти де саме я можу розпочати це(
Богдана Малкіна, Ага, дякую гарного дня вам:)
Поради порадами, але чому реклама не доступна - не зрозуміло. Я готова вкладати гроші в розкрутку, але якщо це доведеться робити на іншому ресурсі, приводячи людей у букнет... який у цьому сенс.
Будь ласка допоможіть в мене є одне питання яке мене бентежить. Як зробити свою книгу платною читала інструкцію є підписники багато читачів, але я не знайшла як зробити книгу платною? Чекаю відповідь будь ласка дайте відповідь.
Ірина Скрипник, О, дякую, зараз гляну
Я не можу зрозуміти як писати блог
Оксана Дичка, Не знаю..) Тут писали колись люди, в яких айфон, що робить додаток. Можливо, вони скачали додаток до якихось змін... І він не оновлюється. Там якась стара версія, де можна блог писать з додатку. Але це нехай власники айфонів розкажуть)
Хтось знає, з програми телелофп, можна редагувати дату затриманої публікації? Щось дивився і не побачив такого функціоналу
Анатолій Луженецький, Правильно. Воно закидає в чернетки. Потім через кабінет автора відкриваєте книгу, в ній список розділів і біля тої, що позначена, як чернетка натискаєте три крапочки і опублікувати.
А можна додати жанр - альтернативна історія. Дуже хочеться.
Коментар видалено
Ви б хоча б "Правила публікації" написали на своєму сайті, а не на Літнеті.
При цьому на сайті самому, знизу, відкривається все норм
Анатолій Луженецький, Блог старий, ще 2019 року
Автори, підкажіть, як можна додати ілюстрації в книгу? На яких ресурсах вони мають бути виставлені, щоб можна було їх додати на букнет? І чи це можна зробити в мобільній версії додатку?
Дар, Ага :) дякую
Автори книг підскажіть як розігрували промокоди, у мене є доступних 5, але пише що можна згенерувати через 15 днів.Що це означає?Те що лише через 15 днів я зможу них ввести в дію.Промокод дійсний до 9 червня
Підскажіть як розігрували них, щоб було все чесно.Перша передоплата, і зовсім не розумію як краще зробити?
Дякую)
Таня Смолярчук, Будь ласка)
20 тисяч знаків для оновлення це дуже багато. Особливо якщо йдуть динамічні сцени. 15 000 в самий раз. Із за цого приходиться лить воду, чи ще щось. Ви б передивилися це правило. Дуже! Неймовірно напрягає!!!!! На цьму сайті!!!!!
Віталій Руан, Не обов'язково викладати одразу 20 тисяч знаків, просто після 20 тисяч книга з'являється в віджеті, але це майже нічого для її популярності не дає, бо там багато нових книг додається, і читачі можуть бачити вашу нетривалий час. Значно вигідніше викладати книгу меншими частинами, але щодня.
Як видалити книгу на телефоні?
Шукаю параметри банера. Підкажіть, будь ласка
Богдана Малкіна, Дякую
Коментар видалено
Вітаю)
Маю питання до адміністрації або авторів, що мають вже досвід у подорожах. Як оподатковується роялті за книги фізичним особам і що для того треба робити?)
Лінка на "Правила публікації авторського контенту" веде на літнет, завантажується лише з vpn і веде на неіснуючу сторінку. Може, це у мене так, але вирішила написати.
Маю одне питання, яке мене бентежить.
Мою книгу багато кидають у бібліотеку, і цифра росте, проте зірочок мало, коментарів ще менше, з чим це пов'язано ?
Таміла Калас, Саме на це я і натякав) Ці моменти мало залежать від автора) Хоча можна нагадувати читачам у власних блогах про важливість для вас зірочок і коментарів)
Привіт. Підкажіть, а як на букнет можна рекламуватись? Які є способи (платні та безплатні). Просто заходжу подивитись на топові книги, що на перших стрічках, і не розумію, як вони туди потрапили. Тобто це думка читачів та активність авторів, чи це платна реклама? Як тут банерну рекламу замовити чи рекомендації? Куди звертатись? Дякую.
Наталия Галаган, На жаль, вже ні, чат закрили нещодавно((
Спасибі за корисні поради! Будемо мати на увазі.
Білою не погано якщо на сайті були не тільки прозові твори,а й поезія.Доброго вечора вам.
Як автор може змінити, або додати, жанр до свого твору?
Валера Дорович, Щиро дякую. Все дуже просто.
Але закладки не впадають в око, бо не залиті кольором. Інтуітівне сприйняття картинки.
На головній сторінці сайту Букнет. У категорії "Топи різних жанрів". Не представлений жанр "Нехудожня література", а відповідно і моя книга яка там перша, по рейтингу у цьому жанрі. Прошу виправити цю несправедливість. Так, як через цей фактор категорія недоотримує свого читача.
Доброго дня. Чи можна викласти у BOOKnet уже видану( в 2018 р. луцьким видавництвом "Терен" )книгу, просуванням якої я не мала змоги займатися?
Natalya Gaevskaya, Сайт побудований таким чином, що розділення на роман-повість-оповідання відсутнє. У історичному романі можуть бути навіть вірші, якщо вони підпадають під цей жанр.
У мене питання чого так мало категорій? Не хватає категорії: Психологія, Нон-фікшн. Із цим повязана проблема по розміщенню книг які я пишу.
Андрійчук Андрій, О, дякую Вам за питання! Книжки категорії психологія сама б залюбки почитала, мій жанр)
Чи можливо додати авторські ілюстрації у твір чи блог? Не знайшла такої опції
Очеретяна Кішка, Будь ласка)))
Можете звертатися на пряму - якщо знатиму - підкажу. Цей блог, на жаль, вже мертвий(((
У мене питання. Як розраховується механізм із регулярними читачами. Що взагалі означає регулярний читач. Хто він такий? Яке значення цього критерію на букнет?
Доброго дня. У вас помилкові посилання на правила:
| 10. Перед публікацією твору обов'язково ознайомтеся з _Правилами публікації авторського контенту_.
| 11. Наполегливо радимо не додавати вікове обмеження для твору в процесі написання. Ваш твір вже може розпочали читати неповнолітні чи незареєстровані читачі. Надання цього статусу твору в процесі зробить твір недоступним для цієї аудиторії. Також зазначимо, що твори без вікового обмеження отримують більше безкоштовної рекламної підтримки з боку Букнет. Пояснення того, яким творам необхідно давати вікове обмеження, міститься в _Правилах публікації авторського контенту_.
Скажіть, будь ласка, чи є можливість зберегти примітки? Вони не копіюються разом із текстом у Pages і при переносі просто втрачаються.
Богдана Малкіна, Дякую
Як видалити книгу зі своєї сторінки?
Ганна Зюман, дякую
Добрий день!
Не встиг викласти свій твір "Карнавал" (ЛітРПГ, міське фентезі) на містичний конкурс. Дійство відбувається в Україні (місто Лего-по-Ліс) та у Литві (міста Вільнюс та Каунас). Тільки закінчив. Може ще можна знайти шпарину? Можу прислати синопсис.
З повагою, tvojHacker
"Правила публікації авторського контенту" - сторінку не знайдено. Де можна почитати інформацію? Дякую
Ялинка Ясь, Спробуйте перейти за цим посиланням:
https://booknet.com/uk/info/pravila-publikacii
Перепрошую, де відкрити вкладку "Мої твори?"
Як видалити свою сторінку з сайту Букнет?
Та чи можливо переналаштувати вже готову сторінку на іншу електронну адресу?
Чёрная Смородина, Напишіть у тех.підтримку
Я заповнив для книгі, и назву, і інше, а куди самук нигу вставляти чи першу главу?
Душ, Листуйтеся з амінами й техпідтримкою. Вони бачать. що саме не працює.
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як об'єднати книги в цикл, бо в мене чомусь неактивна ця функція
Айрін Ван, Така сама проблема. Не вирішується.
Дякую за змістовні корисні поради! І підтримію пропозицію нижче про створення можливості особистих повідомлень автору. Іноді дуже не вистачає(
Доброго дня. А чи функціонує на сайті пошук за тегами? Не можу знайти в мобільному додатку, а дуже хочеться))
Фьокла Драконівна, В мобільному додатку шукати за тегами можна лише з попідвиподвіртом :(
Заходите у будь-яку книгу (детельніше про книгу) далі натискаєте "всі рейтинги" і вибираєте БУДЬ-ЯКИЙ тег. Коли переходити за тегом згори є графа "шукати книгу, яка містить..." от туди і забиваєте потрібний вам тег.
Якщо книга опублікована на другому сайті, то нічого, для першої книги?
Добрий день) Підкажіть будь ласка, як у анотації створити кнопку, наприклад, для переходу на інший твір?) Дякую за відповідь)))
Напішить мені в особисті в ФБ або інсту, а то тут не дає відображати посилання
Це справді дуже корисні поради. В їх ефективності я вже переконалася. Щиро дякую за постійний супровід Адмінів сайту, що вели від початку за ручку, мов дитя :))) та не втомлювалися пояснювати, чому слід робити саме так - бо ж тому що це досвід, отриманий в процесі, це практика та спостереження. Бо саме так це діє на цьому сайті. Перечитала ще раз та намагатимуся дотримуватися. Усім колегам успіху, читачам - комфорного спілкування та розваги.
Так 300000 знаків чи 330000 знаків для того, щоб заробляти?
А перша безоплатна книга скільки знаків має бути?
Перша безоплатна книга може бути книгою, яка до цього вже публікується на інших сатах, наприклад таких, як ЛітРес?
Ще не розумію: якщо викладати по частинам, то як тоді модератор взнає скільки знаків?
Я не хочу постійно заходити и щось добавляти, писати блоги. Я письменник. Я написав книгу. Чому мені потрібно постійно щось робити у сайті и тратити на це свіч час та увагу, як я вже книгу написав? Чому не можна зразу книгу публікувати цілу? Чи, можна? Тільки прибутку не буде? Тоді немає сенсу друкуватись тут? Тому що я не хочу и не буду постійно щось писати, добавляти на сайті. Я написав книгу и опублікував, все. Так і повинно бути. А все інше - лохотрон для авторів.
Душ, ви можете опублікувати відразу цілу книгу, "А все інше" - на ваше бажання.
У підтримку на емейл написав, а мені не відповіли, а лише код прислали для змуни емейл. Навіщо мені ємейл змінювати? На яку пошту написати, щоб відповіли мені на питання як і що?
Я прочитав правила, але відповідей на свої питання, не знайшов. А у коментарях понаписували такого..., що мене лиш заплутало....
Підкажіть, будь ласка, як додати картинку у твір?
Сакуура, удачі)
Дякую за інформацію. Алеє одне питання, чому краще викладати оновлення по 8-14 тис. знаків, якщо поява у віджеті «Останні оновлення» і в сповіщеннях у читачів тільки після 20 тис знаків?
Ліна Лін, Якщо книга додана в бібліотеку читача, то вона піднімається після кожного оновлення, більшого за 500 знаків. А у віджеті все одно картинка міняється дуже швидко, тому сподіватися, що через цей віджет нові читачі побачать ваше оновлення, марна справа)) Алгоритми Букнету працюють так, що книга, яка частіше оновлюється, має вищий рейтинг. Тому публікувати, наприклад, щодня чи через день по 7-8 тис. знаків вам вигідніше, ніж раз на тиждень 20 тисяч.
Доброго дня! Є прохання розширити жанри. Будь-ласка, додайте драму, підліткову прозу і жанри, які стосуються фантастики, як то літрпг. Щиро вдячна!
Леся Найденко, А, ну то я там є. Може це спрацювала моя вроджена неуважність!) Спасибі!
Коментар видалено
Доброго дня. Планую опублікувати збірки віршів і новел, в яких є твори українською та російською (60/40). Чи дозволено/варто так зробити, чи краще сформувати виключно україномовні збірки?
Meownjik Vrauzer, Прошу ❤ Будемо чекати на нову цікавинку ;))
Добрий день! Я новий автор. Не можу змінити статус книги з "в процесі" на "завершено". Підкажіть, будь-ласка, як це зробити?
Юлія Богута, Дякую
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати