Поради авторам
Ми підготували декілька рекомендацій щодо найкращих способів публікації ваших книжок та їх просування на Букнет.
1. Краще робити регулярні і достатні за обсягом оновлення ваших історій.
- Ваша історія з’являється у віджеті «Останні оновлення» під час її першої публікації або після сумарних оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків. Регулярніші оновлення - більше читачів!
- Читачі отримують сповіщення після оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків сумарно (одне велике або декілька менших — немає різниці).
- Після оновлень на 500 знаків і більше книга піднімається в бібліотеках читачів.
- Багатьом читачам подобається слідкувати за створенням книги, і вони з нетерпінням чекають оновлень.
- Оптимальний розмір епізоду — 3-4 сторінки Букнет (8-14 тисяч знаків).
- Краще не викладати всю книгу одразу, навіть якщо вона вже завершена. Поділіть її на частини та викладайте поступово та регулярно. Це збільшить кількість читачів і її популярність.
- Якщо оновлення виходять рідко, то ви втрачатимете інтерес читачів. Це ж стосується і книг, які пишуться дуже довго.
2. За статистикою, вибираючи твір, більшість читачів обирають саме більші за обсягом твори.
Реклама більших за обсягом творів є більш ефективною, а тому такий твір матиме більше шансів отримати безкоштовну рекламну підтримку від Букнет (реклама на інших сайтах, в фейсбуці і т.д.).
3. Обкладинки книг дуже важливі. Розмір обкладинки на сайті Букнет — 220 на 320 пікселів. Навіть дивовижно написана історія втратить своїх потенційних читачів, якщо вона матиме непривабливу обкладинку.
Також пам’ятайте, що читачі можуть переглядати Букнет зі своїх мобільних пристроїв. Тож текст на обкладинках має бути чітким і достатньо великим.
Якщо вам потрібна обкладинка, ви можете спробувати знайти професіоналів, які вам допоможуть, або ви можете спробувати зробити це самостійно. Є багато хороших сервісів, які дозволяють вам це робити безкоштовно.
4. Будьте соціально активними на Букнет.
Напевно, ви вже помітили кнопку "Відстежувати" на сторінці автора. Відстежувачі є важливими для успіху на Букнет. Коли читач починає слідкувати за автором, він отримує не тільки сповіщення про нові історії, але й про нові публікації в блогах. Отже, ви можете використовувати блоги Букнет як соціальну мережу для спілкування зі своїми читачами.
Це помилка, коли автор публікує на Букнет лише одну книгу, не звертає уваги на власну авторську сторінку та кількість відстежувачів, не відповідає на коментарі та не пише блоги.
5. Книга, яку багато читачів додали до бібліотек, буде з'являтися в віджеті "Вам може сподобатися" на сторінці бібліотеки.
6. Пробуйте шукати свою аудиторію не тільки на Букнет, а й запрошувати її з інших сайтів, соцмереж і т.д. Для цього можна розміщувати фрагменти для ознайомення на інших літературних платформах, створювати пости в літературних групах, просити лідерів думок про рекламу вашої творчості.
7. Вивчайте статистику своїх творів. Дуже корисною є статистика прочитань по частинах. Вона дає змогу зрозуміти, скільки читачів починають читати вашу книгу, на якому моменті їх інтерес може падати, а також скільки читачів доходить до фіналу історії.
8. Радимо не писати твір одразу ж на Букнет. Пишіть його в текстовому редакторі і зберігайте на своєму комп'ютері. Крім того, текстові редактори доможуть виправити одруківки в творі.
9. Не переживайте, якщо у вас не виходить одразу стати популярним автором на Букнет. Всім знадобився час, аби знайти своїх читачів. Головне — продовжувати писати і постійно вдосконалюватись.
10. Перед публікацією твору обов'язково ознайомтеся з Правилами публікації авторського контенту.
11. Наполегливо радимо не додавати вікове обмеження для твору в процесі написання. Ваш твір вже може розпочали читати неповнолітні чи незареєстровані читачі. Надання цього статусу твору в процесі зробить твір недоступним для цієї аудиторії. Також зазначимо, що твори без вікового обмеження отримують більше безкоштовної рекламної підтримки з боку Букнет. Пояснення того, яким творам необхідно давати вікове обмеження, міститься в Правилах публікації авторського контенту.
Українська версія Букнет дуже швидко зростає завдяки вам. Ваш успіх — це наш успіх, тому ми хочемо, щоб якомога більше авторів стали популярними.
Залишайте в коментарях ваші питання та думки. Ми будемо доповнювати цей блог :)
122 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиКоментар видалено
Вітаю. Все чітко підмічено, все правильно та важливо!!! Дякую. Хотілося б трішки сказати за книги 18+. Дуже важливо щоб читачі, які ще не повнолітні - все так само не мали змоги читати книги для дорослих, це правильно, але... Але трішки некоректно те, що їх не видно поза межами сайту - ці книги навіть прорекламувати не можна і дати пряме посилання, бо книги "невидимі", доки не пройдеш реєстрацію. Було б непогано, щоб їх можна було бачити, а от читати лише при реєстрації. Кількість читачів, які полюбляють дорослу літературу - значно б збільшилась.
Анна Харламова, На російській версії сайту твори 18+ ще 5 років тому можна було читати без жодної реєстрації)
Дякую.
Дякую! Актуально!
Дякую за корисну інформацію)
Шановна адміністрація! Могли б ви десь вказати розміри в пікселях для обкладинок? Це б набагато спростило їх виготвлення (так, як ви зазначили їх для баннерів)
Андрій Litnet, дуже дякую!
Дуже дякую Вам за корисні та цікаві поради!
Дякую за чудові поради та рекомендації! Українська версія - найкраща (як на мене), тому що тут зібралися чудові люди, які пишуть неймовірно цікаві твори!
Коментар видалено
Коментар видалено
Щировдячна за сприяння у рекламі моїх творів. Поділяю думку Ірини Ярошенко щодо можливості рецензування творів. Прикро, однак, є твори, які написані з помилками.
Галина Корицька, Я мала на увазі швидше рекомендації та свої враження, а помилки трапляються в усіх, шкода, звісно, але так буває. А от поділитися думкою шодо твору, порекомендувати якийсь з прочитаних, ось це б не завадило.
Щиро дякую за корисні поради. Якщо дозволите, є практичне запитання. Що означає більший за обсягом твір? Від якої кількості знаків він вважається достатнім? Не знаю, як для колег, та для мене це важливе запитання.
Andrew, що ж, тоді успіху усім нам:)
Дякую за відповідь.
Бажаємо успіху і Вам і нам :)
Дякую! Чітко підмічені поради та рекомендації! Повністю погоджуюся з кожним словом! Важливим є не лише зміст, а й обкладинка!
Дякую за поради, все чітко і правильно. У мене думка така, що не вистачає приватних повідомлень, смайлів та розділу рецензій чи хоча б відгуків на прочитані твори, що значно ефективніше, ніж написати просто у блозі, бо так воно губиться. Або, нехай би у автора було в блозі, але серед усіх блогів виділялося як окремий підрозділ "Відгуки". Після таких рекомендацій читачі, я думаю, захочуть познайомитися з твором.
Я теж безмежно вдячна за такі корисні поради! Дякую, Літнет, за вашу працю і турботу)))
Дякую за поради, всі вони дійсно правильні і важливі))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати