Про що говорять нам діалекти?

Добрий вечур цімбори, єк дужі? Запитали би у вас гуцули. Зрозуміли? Тоді що б відповіли ви почувши таке запитання? Мені цікаво, яка відповідь пролунала б в тій чи іншій етнографічній групі, нашої великої і такої багатої культурою України. 

В кожній країні з багатющою мовою є величезне різноманіття діалектів. Україна не є винятком. Як на мене то це лише підсилює українську мову і показує усе її багатство, її красу, її смак!

Пропоную написати три слова вашого регіону, які вам більше всього подобаються, або ж вони пікреслюють особливість вашого регіону, ну або просто вони є кумедними і заслуговують на увагу. 

Але не забудьте відповісти на запитання поставлене вище! Добрий вечур цімбори, єк дужі?

переклад з гуцульської: "Добрий вечір друзі, як ваші справи?" :D ;) чекаю на ваші відповіді цімборики...

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Марта Кречет
14.12.2024, 21:03:07

Добрий вечір! Мені дуже подобається оце слово цімбори. Замість товаришів і друзів я б хотіла щоб воно звучало всюди в Україні)
У нас в регіоні так не кажуть, хоча є свої цікаві слова зокрема тремпель)

Показати 3 відповіді
Vladyslav Derda
15.12.2024, 22:10:37

Марта Кречет, добрий вам вечір=) ого не знав цього, цікаве словечко) тепер знатиму. Тепер зрозуміло, що без тремпеля нікуди!)

avatar
Марія Думнич
15.12.2024, 00:29:52

Добрй вечур, якся маєте?:)
І не подумала б м шо увижу туй шось про діалект)
Я з Закарпаття, а про нас кажут так що ми розумієме усіх, а нас ніко, даже самі закарпатці закарпатців не все розуміют і то є чиста правда, кожен район троскоче по свойому)
Добру вам нуч!)

Показати 6 відповідей
Vladyslav Derda
15.12.2024, 17:10:29

Марія Думнич, Так) але тим не менш)

avatar
Марко Кейк
15.12.2024, 11:55:31

а можна креативнути і написати діалектні слова моєї дитини? які він у два роки казав?

Показати 7 відповідей
Vladyslav Derda
15.12.2024, 16:52:21

Марко Кейк, Це надзвичайно зворушливо)

avatar
Вадим Булава
15.12.2024, 11:57:20

Відповів би класично: Та сяк, потихеньку :)

Vladyslav Derda
15.12.2024, 13:14:00

Вадим Булава, Вітаю)! Но та файно, радий чути !)

avatar
Ірина Скрипник
15.12.2024, 11:25:51

« Пропоную написати три слова вашого регіону» — сумніваюсь, що тут доречно писати кацапську.

P.S. Я зі сходу України. Наш діалект — суржик з ворогом.

Vladyslav Derda
15.12.2024, 11:53:13

Ірина Скрипник, Вітаю) тоді напишіть модливо діалектичні слова, що вам подобаються) нічого скоро та кацапська викоріниться)

avatar
Любава Волошин
14.12.2024, 21:07:09

Добрий вичирь, ба тать добре. А пак твої як?
ОБОЖНЮЮ ДІАЛЕКТИ)))) І сама постійно спілкуюсь на діалекті.

Показати 3 відповіді
Vladyslav Derda
15.12.2024, 09:53:38

Любава Волошин, Бойкам шлемо гуцульський привіт)
Дуже добре і вельми цікаво) чирипля — це посуд, припинда — фуртух, айно — так, ге, це ось ??

avatar
Віка Лукашук
14.12.2024, 20:45:05

Дякуву вам, в мене то все файно, от тільки коби в добі було б не 24, а 48 годин, ото все б встигала. А так... Ще й скоро свята, а мене така журиця бере, що се нічого ми робити не хочеться. А ви як се почуваєтеся?

Vladyslav Derda
14.12.2024, 21:27:44

Віка Лукашук, Добрий вечур чилядинко) а що ж то вас така журиця бере? Що ж ви не встигаєте?) маємося добре, дякую що ся питаєте)

avatar
Стружик Лев
14.12.2024, 20:11:15

Доброго вечора, Владиславе! Дуже цікава тема для обговорення, адже діалекти дійсно відображають унікальність кожного регіону. Я десь чув, що на Закарпатті часто кажуть "цимбор", але у нас же більше знайоме "друг" чи "приятель". Щодо вашого запитання — почувши "єк дужі," я б відповів "Добре, дякую, а ви?" Мої три улюблені діалектні слова: "файно" (гарно), "кнедлики" (галушки) і "бігме" (чесно). Вони додають колориту нашій мові і завжди викликають усмішку. Українські діалекти — це дійсно наше багатство!

Vladyslav Derda
14.12.2024, 20:31:43

Стружик Лев, Добрий вечір букнетівський приятелю) радий чути, що у вас все добре!) Стосовно слова "бігме" доволі цікаве) я його чув)
Бігме укоаїнська дивовижна!) або ж писати українською насолода бігме) я з вами згоден, це наше багатство, як і наша мова! Тож ви тепер не розгубитеся, якщо завітаєте в Карпати, бо коли вас запитають, то ви вже знатимете бодай відповідь дати) дякую за вашу увагу)

Інші блоги
"Паперовий корабель" - завершено
Але попереду чекають нові історії, таємниці і складні почуття
Викладаю збірочку поезій ♥️✨♥️
Вітаю! Поки книги пишуться, поміж іншим вирішила зробити те, що давно збиралася, а саме нарешті впорядкувати та надрукувати свої вірші. У збірці «Я ще жива ...» вміщені як давні, так і нові вірші. Поезією
❣️❣️❣️ ділимося творчістю❣️❣️❣️ 
Привіт усім. ✨✨✨ Я тут гортаю сторінки нашого сайту і вражена тим, скільки талановитих людей зібралося навколо наших історій. Мені хочеться, щоб ми стали трохи ближчими одне до одного. Буду рада бачити вас серед своїх
Скло спогадів – серія оповідань (анонс)✨
✨ Вирішила, як фокусник з капелюха, ✨ дістати зі свого творчого багажу оповідання. Я написала їх давно, а тепер хочу поділитися. Це чотири історії про молодих дівчат з Києва, які дивилися на світ занадто наївно. Тут
Хочеться легкого вайбу?
Літо — пора пригод та емоцій. І хочеться, щоб настрій був відповідним. У моїй історії Мілана відправляється до своєї подруги Алі в Одесу, аби разом провести час. Нові знайомства, неочікувані зустрічі та хімія, з присмаком
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше