Закарпатський діалект Vs Багатія_ Ніколи разом❤️
Чи ви коли-небудь думали, любі читачі, що Ваші мрії в один прекрасний день здійсняться? Що ви зможете відірватися від звичайного монотонного життя та гайнути кудись якомога далі? У місто? До того активного й прекрасного життя?
Полишати рідне село Діані важко, однак вона все одно намагається слідкувати за своєю метою.
Уривок з книги «Ніколи разом» (автори: Вікторія Грош та Вікторія Лукашук)
В селі Яворів у кожного було своє завдання. Люди багацько працювали, а туристи повсякчас навідувалися, аби пожити у дідовій хатчині та походити босоніж по світанковій росі, відчуваючи дотики природи та поцілунки туману, що ледве зникав з поля зору. Сама ж я обожнювала ходити до Яворівського Гуку, щоб послухати звуки води та шум водоспаду. Частенько це місце ставало в нагоді, коли кортіло побувати наодинці. Адже маючи трьох сестер та двох бешкетливих братів це зробити доволі складно.
Героїня в нас трохи незвична, адже село Яворів знаходиться в Західній частині України. А тому й мова в неї відповідно сповневна чарівного діалекту;)
Хутко залазю під ліжко. Темне волосся хвилями спадає на лоба. І так, що взагалі не можу нічого бачити. Наче враз усе зникає. Кричу до матері:
— Мамцю, я позираю всюду, а капців своїх знайти не можу!
З кухні лине відповідь разом з ревінням сестер:
— Одягни штрімфлі та йди допомагати! Досить з себе дурня клеїти!
— То ти їх не бачила? — питаю я. Мати ж знову кричить. Від несподіванки я б'юся головою об нижню частину ліжка та хутко вилазю з нього. Леле, ґуля таки буде!
— Нико се не знає де ти їх кинула! Стривай, а де Петро? — таки задумали щось ці бешкетники! Треба швидше вибиратися, бо буде мені непереливки.
— А няньо на поле пішов? — питаю я, все ж таки знайшовши один капець. Де ж другий?!
— Так, і щось тобі казав передати! Але що саме скажу, коли піднімешся та покажеш своє файне личко. Ах, ти ж жіван! — несподівано вигукнула мамця.
Тож що трапиться далі з цією героїнею? Дізнаєтеся після прочитання;)
А ми линемо до другого головного героя — Давида. Гарний хлопчина з міста Фастів, але от характер в нього доволі запеклий.
Місто з самого дитинства годувало парубка своєю любов'ю до розкоші. В крові у нього течуть небезпечні перегони на автівках, а навчання відкладається на другий план. Друзі, прогулянки… це аж ніяк не має спільного з життям якогось там зазнайкуватого ботаніка! Ні, він має свої вподобання, тож дотримуватися їх ніби кодекс будь-якого поважаючого себе хлопця.
Що ж трапиться, коли в Давида не залишиться вибору та потрібно буде рушати до Києва, аби навчатися? І яка така бідося впаде на його бідолашну голову?)
Уривочок з книги:
Кожен день влітку починається “весело”. У мою кімнату під час звуку будильника заходить покоївка, відкриває штори та відчиняє вікно. Мої очі ніби ріже це світло. Сонце таке нестерпне, що словами не передати. Світанок починається саме з моєї кімнати на жаль. Живу тут з самого народження та ніяк звикнути не можу. Через відчинене вікно стало чутно спів птахів. Хоч якийсь позитив зранку є.
Літо у мене це коли не треба нікуди поспішати. Шкода, що воно скоро закінчиться і знову будуть повчання тата. І все ж на одну й ту ж тему. А саме: “Давиде, тобі треба взятися за ум”. Чув цю лекцію неодноразово. І вона мене аж ніяк не тішить.
Звичайні настанови батька вже вибивають із колії, а тут ще й вона… дивакувата дівчинка з незрозумілим діалектом! Будь-хто б не витримав такого іспиту долі. Та де ж та доля? Точно вирішила познущатися з бідолашного Давида!
— Мене називайте Володимиром Семеновичем. — я побачив, що на мене дивиться ця дівчина. І мене охопила така злість, що просто немає слів, щоб це передати. Вона так подивилась на мене, що я змовчати просто не зміг.
— Чого тобі? Немає чим зайнятися, аніж на мене дивитися? — запитав я та подивився на неї злим поглядом. Ну в принципі він у мене такий з самого ранку, відтоді коли мене облили холодною водою.
— Я? На тебе?! Та ти мені здався, як корові граматика!
— Що?! Та ти знаєш хто я?!
— Нико се не знає, хлопче. І не підвищуйте на мене голос! — О, Боже, що вона верзе? Нічого не зрозумів. Якою мовою вона розмовляє?
— Та що ти говориш?! Га? Взагалі тебе не розумію! Ще й на “ви”! Ніби така собі панянка!
І тут нашу розмову перервав викладач, який якраз подивився саме на мене.
— Загородній Давид працює над проєктом з… Діаною Лашкевич!
А що буде далі дізнаєтеся після прочитання!:) Книга дууже цікава, і ми з Вікторією вклали в нею усю свою душу, так би мовити, тож ви точно не пошкодуєте прочитавши як веселі, так і смішні пригоди запеклих ворогів. Відчуєте справжню атмосферу навчання та полинете до Києва, віднайшовши там нових друзів та нові неприємності) Книга дасть замислитися над важливими речами та… А що це я забазікалася?) Все інше побачите на власні оченятка після прочитання! Не забудьте коментувати книгу та ставити вподобайки;) Ми з Вікторією Грош з радістю читаємо кожен з Ваших коментарів та радіємо, що книга знаходить відгуки в серцях читачів♥️
Тож запрошуємо до цікавезної подорожі у вирій життя студентів в книзі:
До нових зустрічей на сторінках книги;)
Завжди на зв'язочку ❤️
Просто Віка)
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиБоже як то файно, коли читаєш на свому діалекті))) оби вас руки не боліли такоє писати)
Вікторія Грош (Rouce), Закарпатський діалект досить унікальний бо формувався протягом багатьох десятків, ба більше сотень років. Він чимось схожий на гуцульський однак все одно інакший. Ба більше скажу в різних селах на Закарпатті є свої слова які часто вживаються і навіть я сама родом з Закарпаття всіх достеменно не знаю
Ви мене зацікавили))))
Marybel, Дякую))) Сподіваюсь, що книга Вам також неодмінно сподобається❤️
Мої вітання.
Олесь Король, Щиро дякую ❤️
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати