Логлайн, синопсис та інші страшні слова
Давайте з вами трохи розберемо значення слів, які ви, певно, так чи інакше десь зустрічали.
Що таке логлайн? Логлайн – це опис вашого твору, який має бути максимально стислим. Не більше трьох речень, бажано.
Для чого він потрібен? Зазвичай логлайн просять редактори, комісія на конкурсах або ж продюсери (якщо ми кажемо про сценарій). Чому їм потрібен саме логлайн? Є ж, наприклад, анотація, яку ви вже вигадали для вашої майбутньої книжки?
Так от, анотація розрахована для читача, щоб заінтригувати його й змусити тицьнути на кнопку “купити” або ж віднести на касу в магазині. Вона може бути більш художньою і не розкривати всіх секретів сюжету.
Логлайн має “продати” вашу книгу редактору, або ваш сценарій — продюсеру. Як колись Ді Капріо продавав ручку у фільмі "Вовк з Уол-стріт"?
У логлайні, на відміну від анотації, ви маєте розкрити сюжет. Так-так, у кілька речень треба втиснути головну ідею книги. У редакторів немає часу читати повний обсяг твору, тому ви повинні зацікавити їх коротким, але змістовним текстом. Наприклад:
“Героїня та її кіт потрапляють в інший світ, де він колись був королем, якого зачаклували й відправили у світ людей. Дівчина вирішує допомогти коту знайти чаклуна та зняти прокляття”.
Синопсис. Що це? По факту, це той самий логлайн, але трохи довший. У синопсисі ми повинні описати важливі сюжетні лінії та обов’язково розкрити кінцівку.
Для чого він потрібен? Дати редакторам трохи більше подробиць. Але тільки важливих! Тільки те, що дійсно впливає на сюжет, на героїв та, врешті, на кінцівку. Ніякої художньої "води".
Ніяких: "Віолетта прокидається втомленою та йде вмиватися. По дорозі до ванної кімнати вона штурхає кота, аби той відійшов. Дівчина дивиться на своє відображення в дзеркалі і раптом помічає щось дивне...". Ні❌ Це не короткий переказ (як ми колись писали у школі) і не перший абзац вашої книги? Це стислий опис важливих подій. Тільки важливих. Як варіант:
"Головна героїня потрапляє в інший світ через дзеркало разом з котом. Від місцевих створінь вони дізнаються, що кіт героїні — король, якого колись перетворили на тварину й перекинули у світ людей. Щоб зняти прокляття, треба знайти чаклуна, що живе на іншому кінці Роджи — дзеркального світу.
Дівчина та кіт долають усі перешкоди та, врешті, знімають чари. Героїня повертається назад, а колишній кіт знову стає королем."
❗️Важливо: синопсис і логлайн пишуться виключно у теперішньому часі.
#Катя_пише #цікавинки
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійти"Для чого він потрібен? Дати редакторам трохи більше подробиць. Але тільки важливих! Тільки те, що дійсно впливає на сюжет, на героїв та, врешті, на кінцівку. Ніякої художньої "води". " - це на курсах вчать, що в книзі може бути "худодня вода", що не впливає на сюжет?
Ну хоч деріть з гуглу загальновідоме без перекручувань )
Катерина Колесник, Нащо вони вам? Вони для читачів, а не для письменників. І там нічого не зкопіріжжене з гуглу ))) І я нічого вам не раджу. Я намагаюся для власної користі, а не для того, щоб вас безплатно вчити, отримати відповідь на просте і легке питання. Ну принаймні легке для тих, хто вміє писати про своє своїми словами. Не напружуйтесь. Не можете, так і буде.
Дякую. Корисний блог.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати