Іноді руки опускаються... Як повірити у свої сили?

Буває, сидиш над текстом і думаєш: ну що за дурню я пишу? Мабуть, я просто не вмію це робити красиво, як інші автори. Одразу хочеться все кинути.

А потім згадую Маркеса. Він писав свою головну книгу 18 місяців, увіз у борги, і всі навколо вважали це дурістю. Але він просто вірив у себе і не зупинявся.

Мабуть, без цієї віри жодна книга взагалі не народиться. А я ледь що — одразу сумніваюся.

У вас буває таке? Як ви змушуєте себе писати далі, коли здається, що нічого не виходить?

10 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Ох, буває різне, головне - не здаватися)

Марія Рід
16.05.2026, 08:43:52

Ларія Ковальська, Дякую)).

avatar
Вадим Сухобрус
15.05.2026, 23:15:53

Ще й як буває! Вам просто потрібно не зупинятись. Пройде час, можна потім глянути та якось більш зрозуміло буде. А якщо весь час сумніватися, то можна ж нічого ніколи не дописати.

Показати 2 відповіді
Вадим Сухобрус
16.05.2026, 08:43:06

Марія Рід, Дуже довго я залишав недописаним. Вважаю, що треба доробляти до кінця, а далі вже дивитись. Навіть, якщо це лише для себе.

avatar
Ромул Шерідан
15.05.2026, 23:57:09

Це в усіх, напевно, буває. Головне — не здаватися)

Марія Рід
16.05.2026, 08:42:49

Ромул Шерідан, Дякую)).

avatar
Ирен Нерри
15.05.2026, 23:28:18

Я теж так думала, поки не почала обговорювати сюжет та текст з ШІ. Це мене так надихнуло. На його думку, мать його, я просто недооцінений геній.
Ось якось так.)))

Показати 5 відповідей
Ирен Нерри
16.05.2026, 00:13:35

Герман Харрінгтон, Кажуть що так. Але всім він каже це по різному)))

Що для вас - "не виходить"?

Це те що вам не подобається, що ви пишете? Чи те, що вас не читають? Це різні речі .

На одного Маркеса приходяться сотні невідомих талановитих авторів.
Однієї віри в себе мало --щоб стати успішним, відомим, багатим і далі по списку....

Тут питання для кого ви пишете і для чого? Якщо для письменницького успіху - то тут часто питання не тільки про талант - а про маркетинг, хайп і так далі. Але це теж не гарантує результат. І шлях цей сповнений гіркоти та розчарувань.
Якщо ж на перше місце поставити - писати для себе - для задоволення своєї душі - то тоді не буде очікувань та розчарувань. І при серйозному підході - навіть певний успіх.

А легковажний позитивізм, та оці підбадьорливі "вір в себе і ти все зможеш" - це така собі "накачка", яку до речі застосовують в млм -компаніях . І яка через деякий час приводить до вигорання та депресії.

Марія Рід
15.05.2026, 23:50:39

Герман Харрінгтон, Дякую за відгук, Германе! Для мене важливо поєднувати обидва аспекти: створювати історію для душі, але й ділитися нею з читачами, які її цінують.

avatar
Олена Мисак
15.05.2026, 23:31:34

Я так думаю майже про кожен розділ, тільки в новинці мені стало подобатись те, що я пишу. Не все, але хоч трохи. Чесно, як на мене, багато чого залежить від жанру. Я писала фентезі, а зараз перегоріла в цьому жанрі. До чого я це все: головний читач і критик на початку — ти сам, тому головне, щоб вам подобалось. Цю пристрасть відчують і читачі.

Марія Рід
15.05.2026, 23:43:22

Олена Мисак, Олено, дякую вам за такі теплі та розумні слова! Ви так точно все описали. Справді, треба спочатку самій полюбити те, що пишеш. Дякую, що нагадали мені про це, мені стало набагато легше!

avatar
Вадим Івахнюк
15.05.2026, 23:32:42

ПРивіт , у мене так часто ! Але цей стан на щастя не вічний .Хоча він доволі не приємний

Марія Рід
15.05.2026, 23:40:39

Вадим Івахнюк, Дякую. Не одна я така.Легше стало).

avatar
Лана Нова
15.05.2026, 23:18:30

А якій критерій, що це дурня? Якщо вас читають, значить це комусь цікаво.

Марія Рід
15.05.2026, 23:33:07

Лана Нова, Лано, щиро дякую вам за увагу до мого допису та за постійну підтримку! Ваша думка для мене завжди дуже цінна. Насправді цей пост був лише хвилинним виявом творчої втоми та емоцій, які іноді накочують на авторів. Рада, що ви залишаєтеся зі мною, це дуже надихає рухатися далі й розвивати сюжет!

avatar
Дана Новак
15.05.2026, 23:26:58

Мені здається, у більшості авторів таке трапляється) Мені так регулярно прилітає) Тоді думаю собі – стоп) Аж тобі подобається робити, то відносся як до "нешкідливого хобі") А коли ще хтось добрий коментар напише, то одразу настрій підіймається))

avatar
Кіт Анатолій
15.05.2026, 23:11:23

У мене таке відчуття після кожного розділу. Навіть чую голос одного дружані про те, яку фігню я накатав. Не зважайте. Тільки вперед ʕ☆ᴥ ~ʔ

Марія Рід
15.05.2026, 23:17:54

Кіт Анатолій, Ой, дякую вам величезне за такі добрі слова! Рада, що я не одна така. ? А друга цього шкідливого точно слухати не треба! А як ви самі справляєтеся, коли такі думки приходять? Що вам допомагає писати далі?

Інші блоги
Подорож до скель Муерно-Арі. Рецензія
Під час створення нового світу перед автором постає надзвичайно складне завдання — побудувати його так, щоб читач міг пройтися вуличками Таміеля, побачити всю його красу, відчути смак булочки з квітковим джемом чи побігати
Запрошення на безстроковий марафон
Шановні колеги по перу! Запрошую взяти участь у безстроковому марафоні. Що означає безстроковий? Читайте далі, зрозумієте. На марафон приймаються закінчені твори. НЕ має значення: - платні, чи ні (але враховуємо,
Перша книга)
Сподіваюся, ця книга знайде свого читача. Підпишуся взаємно на всіх :) Нічна Угода
"Піймати сталкера" оновлення 2.0)
Беріть вогнегасники, бо в десятій частині є щось гаряче ❤️ Відеовізуал буде пізніше, а поки — приємного читання ❤️❤️❤️
Моя Мелодія кохання: зустріч світла з темрявою
Привіт, мої любі читачі! Сьогодні я хочу поділитися з вами неймовірною новиною. Моя книга «Темні лінії» офіційно стає частиною чарівного літературного марафону «Мелодія кохання», який проводять авторки
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше