Вирішив я якось прийняти участь у флешмобі…



Вирішив я якось прийняти участь у флешмобі від Тетяни Губоній  «оповідання за картинкою»
А чому вирішив? Бо мені здалась ця ідея дуже цікавою, тим паче описати картинку, ну що тут складного???...:

Ну, знаєте, такий собі невинний творчий експеримент: написати невеликий, але атмосферний твір. Думаю собі - сяду ввечері, накидаю три-чотири тисячі символів, красиво завершу, і піду спати з відчуттям виконаного обов’язку.

Посидів вечір… І ні, не подумайте, норму я таки виконав – 4к символів були чесно набрані. Але проблема в тому, що це був не фінал. Це був… пролог до розчарування. Бо те, що вийшло, виглядало як страва від новачка: інгредієнти ніби правильні, але смаку немає, аромату немає, і ти сидиш такий і думаєш – а де, власне, магія?

Отже, я зробив те, що робить будь-який адекватний автор… почав “досипати спеції”. Спочатку обережно. Трошки атмосфери. Трошки діалогів. Потім – ще дрібку гумору. Потім подумав: “А чого б і не додати трохи містики?” І тут, як це зазвичай буває, процес вийшов з-під контролю.

Бо раптом виявилось, що якщо вже додавати – то нормально. Щоб не виглядало як робота студента першого курсу, який “щось там старався”, а як страва від шефа, де є і смак, і текстура, і післясмак, і той самий момент, коли людина читає й така: “Ага… от воно”.

Коротше кажучи, довелося якось скласти докупи весняну атмосферу, містику, фентезійність, гумор, пригоди, легку романтичну іскру, книжкову магію, трохи ісекайного вайбу й авторську іронію – і при цьому ще зробити так, щоб текст не розповзся, як тісто на сонці.

І що найцікавіше – воно почало працювати. Спочатку з’явився настрій. Потім підтягнувся сенс. Потім герої раптом перестали бути статистами і почали поводитись, як живі люди (що вже само по собі трохи підозріло). Далі підтягнувся гумор – не той, що “аби було”, а той, що сам лягає в репліки. І десь між усім цим текст раптом набрав глибини. Тієї самої, яку ти не планував, але тепер вже не можеш забрати, бо без неї все розвалиться.

І от в якийсь момент я дивлюсь на це все… і розумію, що твір вийшов трохи більшим, ніж планувалося.

Ну як трохи…

На тисяч так тридцять символів більше.

Але зате це вже не заготовка і не сирий експеримент. Це вже готова страва, яку можна не просто читати, а смакувати.

Тож… ласкаво прошу за стіл.

PS: естафету передаю чудовим авторам: Магістр Анімарум та Сергій Більцан. Мені дуже цікаво куди політ фантазії занесе саме цих авторів!
І невеличкий віршик на довершення :).

Ось захотів я якось влетіти у флешмоб,
Вважав, що вправлюсь швидко,
без зайвих довгих спроб.
Три тисячі достатньо, я встановив ліміт,
Але текст поповз вгору, як мій старий кредит.

Хотів пару абзаців — але тут понесло,
Додавши атмосферу...
Вже трохи затягло.
Я містику підкинув і гумору додав,
І текст поплив кудись, неначе забухав.

І тут пішла заруба, — Одеса, світлий драйв,
Пригоди, драма, трешик.
Додав я справжній life.
Гіві з вином з'явився,
в бокали всім налив,
А що там було далі?...
Я логіку ловив :).

10 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
MargFed
29.03.2026, 22:03:05

❣️❣️❣️

MargFed, Дякую за підтримку!!!

avatar
Сергій Більцан
29.03.2026, 22:59:28

То де мені викладати твір? У себе на сторінці, а в блозі просто залишити посилання на нього?

Сергій Більцан, Так. Якщо твір маленький, то можна і в блозі, а якщо великий тисяч на 10+ символів, то краще окремою книжкою на сторінці.
З нетерпінням чекатиму, як ви зможете опанувати такий експеримент :).

avatar
Ромул Шерідан
29.03.2026, 14:45:00

Дуже цікаво))

Ромул Шерідан, Сподіваюсь, що твір вийшов вайбовим і атмосферним :).

⭐⭐⭐

Тетяна Степанкевич, Дякую за підтримку :)

avatar
Тетяна Губоній
29.03.2026, 14:47:00

ХАХАХА, та ви справжній кухар літератури! Дякую за покроковий рецепт творчого процесу! Побігла читати...

Тетяна Губоній, Дякую. Для мене це теж виявився доволі цікавий і приємний досвід. Мені справді було дуже приємно доєднатися до такої ідеї, бо в ній є характер і смак, а не просто “ще один формат заради формату”.
Якби це було щось стандартне, я б, швидше за все, просто пройшов повз — шеф у всяку фігню не влізає, працюємо тільки з тим, де є потенціал і нормальні інгредієнти. А тут якраз той випадок, коли захотілось долучитись і приготувати щось своє. ❤️❤️❤️

avatar
Марк Лис
29.03.2026, 14:10:46

А так воно завжди і буває!
Хочеш зробити щось приємне-коротеньке, а воно виходить величезне й велике.
Втім, краще ліпше, хоч і більше, на мій погляд)

Показати 6 відповідей
Марк Лис
29.03.2026, 15:30:36

Андрей Романенко (Black Silver), Але я-то не просився! Мене по-приколу зашибло, чи як?)

avatar
Олена Ранцева
29.03.2026, 13:25:40

❤️❤️❤️

Олена Ранцева, Дякую за підтримку.

avatar
Morwenna Moon
29.03.2026, 14:06:05

О, колега. Я теж після такого флешмобу буду писати окрему книжку ))))))))))))))))))))))

Показати 2 відповіді
Morwenna Moon
29.03.2026, 14:33:53

Андрей Романенко (Black Silver), А я саме повноцінну планую )))) Подивимось, шо з того вийде ))

avatar
Ірина Бібік
29.03.2026, 14:03:42

Рефмує автор круто і сенс передає- поставлю вподобайку, щоб блог піднявся ще ʕ⁠っ⁠•⁠ᴥ⁠•⁠ʔ⁠っ♥️

Ірина Бібік, Ірино, щиро дякую Вам за лайк і підтримку,
Такі слова для автора — велика радість для спожитку!
Тож буду й далі планку високо тримати,
Щоб Вам й надалі було що щиро вподобати :).

До речі, планую зробити один блог, який не стосується книг, але стосується усіх письменників. Там буде цікаво :).

avatar
Сергій Більцан
29.03.2026, 13:30:19

Сходив називається по хлібчик...))

Показати 4 відповіді
Сергій Більцан
29.03.2026, 14:25:33

Андрей Романенко (Black Silver), Обіцяти нічого не можу, позаяк працюю над іншими історіями. Та якщо щось раптом спаде на думку — повідомлю в блозі))
P.S. То там потрібно вкластися в три-чотири тисячі знаків?

Інші блоги
❤️тамін та Валерія. Палке протистояння ❤️
Дорогі мої читачі та колеги-автори! ❤️ Я неймовірно, безмежно вдячна кожному з вас за ваші гарячі лайки, зірочки, рекомендації під книгою і, звісно ж, за ваші неймовірно теплі коментарі! Кожен ваш відгук — це моє натхнення,
❣️❣️❣️ ділимося творчістю❣️❣️❣️ 
Привіт усім. ✨✨✨ Я тут гортаю сторінки нашого сайту і вражена тим, скільки талановитих людей зібралося навколо наших історій. Мені хочеться, щоб ми стали трохи ближчими одне до одного. Буду рада бачити вас серед своїх
Знижка!
Нагадую своїм неймовірним читачам, що сьогодні діє знижка на книгу «Між двох тіней». А ще не забувайте, що перша книга циклу — «Гра без згоди» — доступна безкоштовно. Тож фактично ви отримуєте дві
Оновлення книги..❤
Оновлення книги "Дихати(не)тобою" вже на платформі. Готуйтеся, емоції будуть зашкалювати.. Колишня Макса увірвалася в офіс, щоб одним махом зруйнувати все. Невеликий уривок: — Париж? Ти це
⚡знижка на Інеску⚡
Друзі, триває знижка на книжку За власним (не)бажанням, опівночі знову беде повна ціна. Ось таку картинку для неї маю, ще не показувала. Прямо до першого розділу, ха ♂️‍‍♀️‍
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше