Чому найважче, це дописувати?

Сьогодні додав два нові розділи до книги "Аромат із присмаком зради"

І якщо чесно — пишеться важко.
Хоча дивно: є сюжет, є бачення фіналу, є сцени в голові. Я знаю, куди йду.

Але чомусь саме те, що потрібно написати, не хоче писатися.

Голова вигадує все що завгодно — нові історії, інші повороти, паралельні лінії.
А от сісти й дописати те, що вже задумано — складніше, ніж очікував.

Не знаю, з чим це пов’язано.
Можливо, коли історія стає ближчою до фіналу, вона починає чинити опір.

Але я схоже не зупиняюся.

Нові розділи вже доступні.

 
 

 

 

11 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

У вас чудові твори)) Коментарі продублювалися))

Вадим Івахнюк
16.02.2026, 13:25:01

Настя Ніченька, Дуже радий що слідкуєте і читаєте . Це надихає і мені дуже приємно!

avatar
Дієз Алго
15.02.2026, 21:33:16

Думаю, це тому, що в голові ви вже все придумали і вам нецікаво))

Вадим Івахнюк
16.02.2026, 13:23:28

Дієз Алго, І в цьому важко зізнатися)))

avatar
Лія Лісова
15.02.2026, 20:52:51

Ох, як це знайомо.
Нещодавно закінчила свою першу книгу і теж довго тягнула з фіналом, хоч все вже було проаналізувовано, продумано і складений пазл докупи.
Можливо, просто ваші герої не хочуть вас відпускати?✨
Обов’язково загляну до Вас на сторінку.
Натхнення Вам і багато читачів)

Коментар видалено

avatar
Ріна Март
15.02.2026, 19:52:10

Можливо, це просто не Ваш жанр. У мене так було, коли писала фентезі - все продумано до дрібниць, бо там детективна лінія і неочікувані сюжетні повороти. Однак, писати було важко, а закінчувати - ще важче ))) Хоча загалом мені важко даються закінчення - хочеться залишити післясмак, а для цього треба працювати більше аніж на початку роботи

avatar
Артем Сахарний
15.02.2026, 17:42:08

Пройшов через це декілька днів назад. Це й справді дуже дивне відчуття. Особливо кумедно виглядають спроби мозку придумати бодай хоть щось, тільки б не писати. ) Я буквально себе змушував сідати та продовжувати. Важко пояснити, чому це відбувається. Особисто в мене, це мабуть був страх все зіпсувати. Тобто сумніви, що те щось я мушу написати, зіпсує всю історію.
Бажаю Вам стійкості та рішучості. Залишилося ще трішки :)

avatar
Arsenii Troian
15.02.2026, 16:54:43

Може, вам не хочеться прощатись з героям, від того робота і "буксує".

Вадим Івахнюк
15.02.2026, 17:32:53

Arsenii Troian, Ну типу може таке і бути . Але з самого початку я зрозумів що це трохи не мій жанр

avatar
Соломія Вейра
15.02.2026, 17:32:07

Оооо, як я Вас розумію) Маю саме таку ситуацію зараз...
У менеджменті є поняття "з'їсти слона" - про великі задачі. Особисто для мене історія на 2 книги - це великий слон))) Якщо не можеш, то його треба розділити на менші частини - "жаби", долати менші задачі не так приємно, але еффективно.
От і у мене так, залищилося тих 15-20 жаб, і скелет по ним є і кінцівка є...Але капеець....вже хочеться нового слона))) Це "м'ясо" напевно вже приїлося)))

avatar
С Осте
15.02.2026, 15:48:31

Знайомо. У мене таке буває, коли активно пишу. Інколи допомагає повна пауза в творчості

Показати 2 відповіді
С Осте
15.02.2026, 16:30:55

Вадим Івахнюк, ох... співчуваю

avatar
Руслан Баркалов
15.02.2026, 16:02:31

О, як знайомо. Головне не дуже тим перейматися. Аби сама думка не вилетіла з голови.

Вадим Івахнюк
15.02.2026, 16:03:54

Руслан Баркалов, Ну так , але якось немає ??Мотивації чи що?

Дякую за нові розділи✨⭐❤️

Вадим Івахнюк
15.02.2026, 15:55:38

Настя Ніченька, Радий, що читаєте! Дякую

Інші блоги
Відгук-рецензія на твір Олени Мисак "Спіраль"
По домовленності з авторкою невеличкий відгук на трилер "Спіраль". Текст мені здався таким, що має чудові ознаки сучасної творчості, я б його назвав представником міметичного цифрового мінімалізму. Того, що намагаються
Стоп... а де мій "Секс"?
Маленьке технічне оголошення!!! Якщо раптом відкриєте бібліотеку й подумаєте: «Стоп... а де мій "Секс"?» Не панікуйте. Це все ще він. Просто трохи... оновився) Я змінила обкладинки обох частин, тому
Зрада Дарія і трохи візуалізацій
Вітаю, друзі) Давненько не було блогів, тож виправляю ситуацію - і цікаво, звісно ж, з вами поспілкуватися. Сьогодні вийшла остання частинка дуже важливого розділу, який нарешті проливає світло на те, що відбулося з між Вассою
Інтерв'ю з героями (якого ви не просили) 2
Якби в Кет і "новенького" взяли і нтерв'ю в після першої глави в книзі "Кет. Вальс крові" Інтерв'ю після глави 2 Ведучий: Любомире, почнемо з головного. Як пройшов перший день у новій школі? Любомир: Планував
Моя історія у флешмобі "Мелодія кохання"❤️
Привіт, друзі! Сьогодні я маю честь долучитися до неймовірного атмосферного флешмобу «Мелодія кохання», який організували прекрасні талановиті авторки Крісті Ко та Тетяна Степанкевич! Тепер разом
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше