Хто погано говорить, той погано пише

Не існує точного формулювання цієї думки Гемінґвея, але суть була саме така: складнощі з усним мовленням зазвичай означають труднощі й у письмі.  

Здавалося б, це не мало стосуватися інтровертів. Та і екстрквертів, у лівій півкулі мозку навіть два окремі центри відповідають за ці функції. Та все одно, багато кому, кому важко висловлюватися вголос, значно легше писати.

Коли ми проходили курс рекламних текстів, нам дали завдання: надиктовувати свої тексти вголос — не у форматі аудіо, а щоб вони одразу прописувалися словами.  

Це був один із найважчих досвідів письма в моєму житті.

Але коли я почала практикувати цей метод, мої письмові тексти дійсно почали змінюватися. Чи то створюються нові нейронні зв’язки, чи то борозни мозку стають глибшими — не знаю. Але зміни відчутні.

Не можу повністю погодитися з Гемінґвеєм. Мені завжди було легше писати, ніж говорити. Але коли я почала працювати з оральною комунікацією, вести купу робочих дзвінків — щось у письмі зрушилось.  

Я почала бачити текст не окремими реченнями, а абзацами. І самі речення стали довшими.  

Такий от цікавий ефект.

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Певно, писати легше, ніж комунікувати через невпевненість людини. Я забагато розмовляю, адже професія вимагає. Та й мені воно в кайф :) Я не люблю дзвонити тільки у випадках, коли треба відмовити комусь, або привітати з чимось (я взагалі не дуже справляюся з цим), в інших випадках краще подзвонити)

Ольха Елдер
21.04.2025, 20:12:31

Діана Козловська, Ой, я така інтроветна, що мені легше писати. Але робота змусила й говорити теж. Дуже корисно виявилось. Дякую, що поділилися

avatar
Кіт Анатолій
21.04.2025, 13:31:03

У мене навпаки, говорю я набагато краще ніж пишу. Заливати повні вуха, то наше все) Тому власне і почав писати, щоб хоч якась практика була.

Ольха Елдер
21.04.2025, 20:11:53

Кіт Анатолій, О, цікаво) Вміти говорити це теж дар)

avatar
Мрія Чарівна
21.04.2025, 13:10:52

Через вас я задумалась))) Я точно говорю гірше, ніж пишу. Маю багато слів-паразитів та роблю паузи) Добре щось розповісти можу з професійної сфери. Коли пояснюю щось зі своєю спеціальності, це звучить круто. А загалом так, це окрема навичка)

Ольха Елдер
21.04.2025, 20:10:52

Чарівна Мрія, Ой це точно. Але прийшлося вчитися)

Інші блоги
Автори як актори
Відомо, що є два типи акторів : ті, які грають самих себе в різних обставинах і ті, які грають різні характери. Перші більш впізнавані і культові, тому що глядач "підсідає" на харизму певного типу і саме цей типаж шукає
Незапланована мокра вечірка ☔
У книзі "У ліжку з Морозом" сестри вирішили провести вечір удвох, але й тут без Макара не обійшлося: врятував та завершив їхній потоп. ‍‍‍ ︎ (зображення веде на сторінку книги) Планував, як завжди,
Хвилюючі оновлення! Дякую за підтримку♥︎
Друзі, книга ВОДІЙКА ДЛЯ ДИКОГО невпинно прямує до фіналу, ХОЧА це не точно))) Бо герої постійно щось вигадують і змушують мене записувати)) Але книзі зараз дуже необхідна Ваша підтримка. Нагадую, що багато розділів
⭐️ Новинка + візуалізація ⭐️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡⁠ Мої любі, як ви вже зрозуміли, ваша авторка вирішила трохи ризикнути й писати одразу дві історії паралельно. Учора стартувала моя новинка «Тихий. Моя. Я так вирішив» — історія
✨нова глава "Живий метал. Прокляття крил"✨
❀Вітаю! Нова глава "Живий метал. Прокляття крил" вже на сайті. Приємного читання!❀ ☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾☽☾ Ми повернулися в кімнату. І я все
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше