Моє робоче місце літератора (челендж)
Взагалі-то я не люблю челенджи. Якщо первісна ідея належить не тобі, то хочеш ти того чи ні (й попри будь-які погляди та переконання), але доводиться лише сунутися колією, що прокладена кимось попереднім, а не тобою. Адже “правила руху” встановлювались ще до тебе, та й кінцева зупинка, що зазначена у маршруті, обиралася з огляду на зовсім інші міркування.
У випадку з челенджем Євгенія Шульженка “Робоче місце письменника”, можна відразу помітити цілу купу розбіжностей між моїм уявленням щодо цього питання, і тим, як на нього дивиться вищезгаданий, шановний пан.
По-перше, відносно себе я ніколи не використовую пафосно-піднесене, громіздке слово “письменник”. Адже я просто літератор. Маленький та непомітний, з невеликою кількістю підписників.
По-друге, переважна більшість авторів та авторок, що раніше приймали участь у зазначеному челенджі, бадьоро викладали чудові світлини зі своїми ноутбуками, блокнотами та зошитами, або улюбленими куточками квартири.
На жаль, блокнотів та гарненьких канцелярських засобів в мене немає, а моєму старому ноутбукові вже дуже багато років. Настільки багато, що на клавіатурі навіть літери стерлися (хоча вони мені і не потрібні, позаяк користуюсь “сліпим методом” при письмі).
То що ж тоді фотографувати?
Блокнотів нема, канцелярських засобів нема, навіть дивовижного та затишного куточку у квартирі також нема.
Зате маю чудове гасло, яке завжди використовую, коли мене не задовольняє чужа колія або рейки, по яких мене “примушують” рухатися:
Якщо шаблон не спрацьовує,
тоді зламай його
та вигадай власний
Дуже просте правило, чи не правда?
І я замислився. А навіщо фотографувати ноутбуки та блокноти? Хіба ж У НИХ народжуються історії?
Ні. Книги народжуються і живуть не на папері й не за допомогою ноутбуків. Блокноти та жорсткі диски це лише тимчасові носії.
Кожна історія це внутрішній світ автора/авторки, їхній досвід та численні емоції, спалахи фантазії або сновидінь. Тож наші історії народжуються в серцях, а справжнє робоче місце літератора, — там, де він відчуває найпотужніший зв’язок зі своїми персонажами або сюжетними перипетіями.
Чи є таке особливе місце, якщо мовити про “Вулицю Музичну”?
Так, ось воно, на цій простецькій світлині:
Бачите отой скромненький стілець? Саме на ньому, або десь поряд із ним, впродовж декількох днів (влітку 2020-го та 2021-го років), з опів на п’яту ранку й до сніданку, я щодня насолоджувався химерними видіннями, що пізніше і перетворились у Даринку Запорізьку, на прізвисько “Перша Скрипка”.
“Фізично” ви не побачите мене зараз на отому біленькому стільці, але ментально я і досі на ньому сиджу, адже пригоди моєї скрипальки ще тривають.
Чи маєте бажання доєднатися до них? Запрошую вас це зробити, позаяк споглядати за цією дівчинкою значно цікавіше, ніж зиркати на мій застарілий ноутбук або виявляти, якого ж кольору сьогодні шпалери в моїй, нічим не примітній, звичайній кімнаті.
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже цікавий блог. ))) Я вже багато блогів подивилася на цю тему, і було несподівано побачити не ноутбук і блокноти, а місце де вигадувала ця історія. )))
P.S. У мене ідеї приходять дуже не очікувано, і в різних місцях.
Полiна Крисак, Та всі ми такі )))
Чудове гасло !!!
Я також не використовую слово письменник/письменниця, для мене ближче слово автор.
Дуже часто забагато пафосу з нічого призводять до того, що хтось бажає високо злетіти, але не може, але, ой,як боляче приймати реальність.
Дякую за змістовні блоги ❤️
Олеся Глазунова, Та я на всяк випадок)))) але як би мені не хотілось бути акулою в акваріумі, я всього навсього карась в морі)))))))) почув вас! І дякую за теплий відгук про челендж. Чесне слово, ідея прийшла випадково))) і якщо що, буду чекати і Ваш вихід)))
(◕‿◕)
Вітаю Сергій!
Я дякую, що Ви приєднались до челенджу! І Ваші «за кулісами» дуже й дуже унікальні. Я сам по собі неймовірно сильно обожнюю море і все, що з ним повʼязано! Я кожен раз зустрічаю світанки біля моря.. я кожен раз пробую воду на солоність, К тільки приїду.. і Ваше фото з берегом і стільчиком.. про мурахи по тілу!
За Ваші пояснення теж дякую, хоча вони не однозначні)
Не маючи потрібної освіти та кваліфікації, спитав у гугла щодо термінів які прозвучали у мене та у вас. Знову таки, не кажу, що це так і має бути. Зараз просто скажу те, що вичитав!!!
«Письменник» має два можливих значення. Перше (загальне): людина що пише твори. Всі підходимо під це як не крути. Друге (вузьке): людина що пише і заробляє на цьому гроші. Під цей термін підпадають ті хто продає Передплати та самі Книги.
Також, знайшов цікавий момент. «Літератор» це синонім «письменник». Можливо просто саме слово «письменник» себе показало з не дуже хорошої сторони.. бо всі цього слова страшенно бояться)))
Сергій Ляховський, Погоджуюсь з Вами.. вдже тихими вечорами інколи згадую свої книги і мені так соромно стає.. мені здається що я взагалі якусь фігню пишу а люди просто вічливі і не кажуть мені цього) стараюсь боротись з цим. Частенько моя впевненість надумана, але це допомагає мені
Неймовірно сильний блог! Імпонує ваша подача))
Дійсно, місця натхнення набагато більше мають значення, ніж засоби, на яких згодом працюється. А морські пейзажі (чи інші, тут вже дивлячись на те, хто що полюбляє) — вони особливо заряджають натхненним настроєм)) Коли мала змогу, теж ловила музу на берегах морського простору)
Сергій Ляховський, Дякую) І я теж. Обов'язково знайду час почитати літератора з цікавим світоглядом:)
Забув написати!!!
Ваш пост по челенджу дійсно унікальний на мою думку! Він звичайно геть відрізняється від мого і можливо більшості! Але! Якщо ще раз заглянете до мене то побачите речення «Ніяких правил». От і все)))
Щиро дякую що все з таки зробили це. Я вас переслідував трохи по коментарям))) Вибачте за це якщо що)))
Євгеній Шульженко, Та ніхто нікого не переслідував і не примушував. Це я так, "літературно обробив запропоновану тему", назвемо це так ))) Тож взагалі не переймайтесь з цього приводу ))))
Ну от, так гарно написали, чудовий поворот сюжету в челеджі вигадали, книжку успішно пишете, а кажете не письменник. Ми вам не повірили. А робоче місце у вас чудове. Під музику моря повинні народжуватися найкращі твори.
Сергій Ляховський, Дякую, і вам також.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати