Скіфи та Піфагор. Що спільного?
ФАКТАЖ
Чим мені подобається писати твори засновані на історичних подіях, так це тими відкриттями, які робиш в процесі підготовки до написання.
Щодо питання, винесеного в назву цього блогу, то поєднує їх перський цар із роду Ахеменідів – Дарій І.
В 522 році до нашої ери Дарій очолив похід проти бунтівного Вавілону, який де-юре був перським, але там час від часу виникали повстання, от під час придушення одного з таких повстань Дарій і звільнив Піфагора.
Цікаво, що захопив в полон Піфагора попередник Дарія, колишній чоловік й одночасно рідний брат Дарієвої дружини Камбіз. Про це була мова в блозі «Маю право. Атосса».
Ну й ще кілька слів про Піфагора, бо ми його лиш завдяки штанам пам’ятаємо, а це був чоловік значно ширших поглядів. Існував цілий напрямок, зараз би сказали секта – «Піфагорійців». Вчення Піфагора варто розбити на дві складові: науковий підхід до пізнання світу і релігійно-містичний спосіб життя. Послідовники тих знань дуже неохоче ділились з навколишніми, бо вважали що лиш обрані мають право на такі глибокі знання.
Піфагора навчали (крім інших) Єгипетські жреці, що були долучені до тих знань, завдяки яким побудовані піраміди, ті самі піраміди, які бентежать уми сучасних науковців. Й досі немає чіткого розуміння, як вдалось при тодішніх технологіях збудувати такі чудеса.
Можливо й справді серед нас існують обрані? Ті, що долучені до прихованих від інших знань, а Піфагор та найвідданіші його послідовники були одними з тих обраних?
СЮЖЕТ.
Зумівши потрапити в перський стан він спочатку ніяк не міг потрапити до царя. Та Дарій дізнавшись, що до нього на зустріч прагне місцевий мешканець, виявив бажання зустріти Тимофія. Розмову Тимофій розпочав з лестощів. Він захоплено дякував цареві, за те що той звільнив з Вавілонського полону найвидатнішого філософа сучасності – Піфагора. Це, казав Тимофій, свідчить про гострий розум, та про його далекоглядність. Тимофій підозрював, що Дарій скоріш за все звільнив всіх греків з Вавілону, а Піфагор був лиш одним з них, проте вів мову так, наче цар царів завдяки своїй нескінченій проникливості, повернув Піфагора в рідну, грецьку землю, що обов’язково звеличить і без того великого царя у віках.
Діти Степу. РОЗДІЛ ХVIII
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиСхожа тема з Рене Декаром. Ми його знаємо , як засновника система координат. А в нього ще й філософське вчення є. Згідно з яким , людина живе тільки тоді , коли думає ;-)
Лео Нур, О, я нещодавно слухав Декартові трактати, де він науково доводить існування Бога.
Він ці трактати надсилав багатьом священникам, які коментували його роботу. Що цікаво, так те, що такі твори теж захоплюють.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати