Від автора автору (флешмоб порад)
Тут мені Анна Шторм передала естафету корисних порад. Вже стільки всього написано, але i в мене знайдеться пару тем.
Перше про що хочу поговорити - про кохання у творах. Без "світлого , доброго, вічного" як без води. Нi туди i нi сюди. Але якщо вводите любовну лiнiю, то залиште її саме як лінію.
Я читав дуже багато романів, де "заносить" в кохання. Починаються все так - герой з героїнею, вплутуються в якусь історію. Опинилися не в тому мiстi , не в той час. Або ж пара детективи , змушена разом проводити розслідування.
Проходячи через випробування , зближаються i закохуються. I все б нічого , але за почуттями, емоціями, втрачається основна тема книги. Розслідували , розслідували, тут бац - закохалися.
I тут або на десяток глав розписують як вони один одного люблять, або ж автор форменним чином "забиває" на детективну лiнiю.Тут герої вже під вінець збираються. а хто там кого убив, чи що в кого вкрав то таке. Тема закривається девізом "допишу лівою ногою".
Тому перша порада - визначте основну лінію. Якщо у вас детектив , то розповідайте про розслідування. Лишить амури героїв як додатком. Якщо ж у вас романтична історія, про парочку яка в лиси випадково побачила як банодоси труп закопують, то i йдіть по романтиці. Нехай бандити періодично з'являються , підштовхуючи героїв один до одного.
Другий момент - попередня підготовка. Тут пишу як фанат історичних i фантастичних романів "Не знаючи броду, не лізьте в воду". Чому я виділив саме цi два жанри? Просто їх аудиторія більш теоретично підготовлена. Якщо в фентезі можна орка озброїти автоматом , i це пройде як "авторське бачення", то в історичному романi римського легіонера , якимось самопалом нi. А бувають i такi кадри.
Зараз по собі кажу один - два проколи , читача ще може й стерпить. Але якщо постійно в книзі такого роду маячня проскакуватиме, то її просто закриють, а той викинуть. I самий супер - мега - пупер класний сюжет не врятує.
Тому друга порада - розбереться в теорії. Книги, документалки, статті в інтернеті. Ви звісно не наукову роботу пишете, але маєте орієнтуватися , як жили люди в середні вiки, або як космічні кораблі літають. Довше діло, тут не сперечаюся. Але читач оцiне.
Ну i на останок - про те як писати в незнайомому жанрi. I тут особистий приклад. Захотів якось написати любовний роман (тепер для мене фраза "народжене в муках" то не метафора) , але дуже швидко зрозумів що тут все не так то просто. Цікаво сказати "я тебе кохаю" , так щоб зачепило, це не теорію відносностi Ейнштейна викласти. Тут реальне вміння треба.
I що ж зробив? Бачу що не моє, не знаю як. Взяв список , на десять книг, i подивившись як люди роблять , написав i собi.
Тому ось порада - захотіли поекспериментувати. Написати щось, що не ваше від слова "зовсім". Візьміть список книг, почитайте, подивіться як інші роблять.
Ось такi мої поради. Сподіваюся було цікаво i корисно. А естафету передаю панi Лоре Лея
14 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПро кохання дуже влучно сказано. Я б взагалі детективи з коханням чистим і світлим не радила поєднувати, якщо ти початківець. Краще більше загадок, пристрасті, пригод. Але не жили вони довго і щасливо. Декілька років тому була на літшколі - наслухалася дуже багато якраз про цей біль, видно, що цим багато хто грішить з авторів.
Емілія Дзвінко, Тобто коли ви хочете більше пристрасті, то одночасно визнаєте,що це розмиває жанр. Ви мене остаточно заплутали. На всяк випадок - любовна лінія сама по собі може бути загадкою і відгадкою в детективі. Вчіть матчастину. Дуже прошу.
Блог саме про це.
Гарні поради. Погоджуюся. Дякую. Успіхів вам.
Лана Іссан, Дякую.
Дякую.Я фанат матчастини і обоснуя. Уже не один автор втратив мене як читача саме через системне нехтування матчастиною і причинно-наслідковими зв'язками. Це не про те, що можна дофантазувати деталі, якщо душа просить. А про конкретні ляпи. От зараз довелося глянути на опис прекрасного ранку на атмосферній планеті (то не про вайб, а наявність атмосфери) Там пів неба займає супутник чи якась невідома фігня. Довелося з вереском тікати . А так все гарно починалось. Героїня милується хвилями, а вони б за таких умов мали б вигляд цунамі.
Щодо описаного вами різновиду детективу, то він існує і популярний. Здається, Улицька таке пише. Має багацько прихильниць. То просто вам не зайшло. І мені до речі теж. Але воно і не для нас пишеться )
Тетяна Гуркало, Фізика не протестує навіть проти того, щоб ви говорили сама з собою про щось своє. Але ми з фізикою проти, щоб ви при цьому нас тегали. Так доступно? Якщо супутник не з вашої уяви, а з історії, про яку йде мова, саме такий то там і буде такий приплив, дія якого така сама, як цунамі. І там не буде ніяких хатинок на березі, і ніякої травички, і ніякі любительки посидіти на кріслах. Бо припливи на відміну від цунамі - явище регулярне.
Що заважало жити динозаврам, до обговорюваної сцени з реальної книги не має жодного стосунку. Бо там не наш місяць і не покійні динозаври.
Бажаю вам вдалих переглядів передач на кшталт "Пласкої Землі". Там вам ще й не таке розкажуть. Але без мене.
І до речі виглядати можна з вікна на Місяць. А те, про що ви пишете, по-українськи буде "мати вигляд".
Вдалих бесід вам з самою собою. Зі святом і всіх благ.
Якщо що, то космоопера теж фантастика, та сама, в якій лазерні вистріли в космосі весело летять пунктирними лініями зі звуками "піу-піу".
А "не моє" писати насправді важко, і почитати як люди пишуть, то таке, бо люди пишуть від усієї душі, а в мене вийде маячня, за яку соромно. Знаю, бо пробувала. Краще розслабитися і писати гумор про некроманта з базукою, чи плюнути на ту високу психологію і нехай собі буде розгублений, непристосований хлопець, який просто закохався в сплячу космічну красуню.
І за фентезі я майже образилася. Бо якщо орк з автоматом, потрібно пояснити де він його взяв, чому ельфи не на танках і так далі. Я коли про аспіранта писала, всіх знайомих аспірантів заклювала, мені навіть зразок плана научної роботи напечатали. І якщо не продумати світ, то яке там фентезі? Он дядько Толкієн гавіть мову придумав.
Лео Нур, про моду на фантастику, то не моя думка, то був розбір, чому її не читають, від знаменитого фантаста, дуже не молодого.
А про римлян, то жарт.
Ура!!! Лео з нами!
Дякую за пораду,хоча маю зауважити(ну маю ж хоч якось захистити свій слр з детективом))), що букнет, та й взагалі сучасна література допускають поєднання кількох жанрів, то ж тут варто ще й зважати на те, який з низ основний, а який-побічний))
Лео Нур, Ох... це дуже погана тенденція(...
Дуже співзвучні думки, особливо, щодо теорії) Дякую за цікавий блог)
Єва Райн, Ну без цього нiяк. Але десь менш вахлво, а в деяких жанрах критично)
Дякую! Дуже корисні поради і про любовну лінію, і про підготовку!
Анна Шторм, Будь ласка)))
Ой, які файні поради)
Мегерка Вредіна (Megerkavredina), Радий що сподобалося)))
Ахах, насмішили оцим «допишу лівою ногою». Дякую за блог)
Кейтрін Шкроб, Дякую що завiтали)))
І цікаво і корисно і настрій підняли, особливо цим "народжене в муках" :) Дякую за поради)
Аріана Мел, Радий що повеселив. Хоча мені "народжене в муках" було не до сміху)))
Цікавий блог, дякую! З гумором, як завжди)))))
Буяна Іррай, Без гумору ніяк)))
Під маскою лидини, що палає від комуністів, як виявилось, ховається автор-романтик..)
Станіслав Войтюк, А коли це я палав вид комунізму? I чисто з цікавостi , де ви тут романтику побачили? ;)
Чудові поради. Величезне дякую. Кожна прям у яблучко.
Ганна Зюман, Радий що був корисним)
Ох, Лео, слушні поради про підготовку до написання книги, якщо це малознайома тема) естафету приймаю, мій блог чекай завтра)
Лоре Лея, Нажаль так((( Багато хто пише, i видно що не зуб ногою
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати