Додано
25.10.22 21:17:57
Те, чого ви не знали про "Лукомор'я. Дубль два"
Звісно, при спогаді про Лукомор'я багатьом на думку одразу ж приходить пушкінська казка. Але поет лиш оспівував легенду, котра була відома ще у дохристиянські часи. Лукомор'я згадується у слов'янських міфах, як місце, де знаходиться вісь Світу - Світове Дерево за допомогою котрого можна потрапити до інших світів. Його віття сягає небес, а коріння - пекла.
Інше Лукомор'я згадується у "Слові о полку Ігоревім", як місце, де поєднуються луки й море у низинах Дніпра, але до міфів це відношення вже немає, і перша версія мені більш до душі))
Ідея цієї книги давно вже вертілась в моїй голові. Мені завжди хотілось дізнатись: що ж насправді ховається за казками та міфами? Тому, я просто відпустила свою уяву у спробі зазирнути за ту завісу між світами.
Чому Дубль два? Героїня книжки - Валерія - теж вважала, що першою - була знайома з дитинства казка, от і ляпнула, коли дізналась, куди її занесло: "Лукомор'я. Дубль два", маючи на увазі, що спочатку був "У Лукомор'я дуб зелений". Після чого їй і роз'яснили, що відома казка - лиш проєкція справжнього місця.
До речі, хто не читав, можете дізнатись дещо про міфічних персонажів, котрих я використовую у книзі, в моєму блозі тут і тут
Тож, запрошую до Лукомор'я. Дубль два та другої книги циклу Володар Стрибор'я
Невеличкий уривок:
– У Лукомор’ї?! – мої очі зараз, мабуть, були розміром із блюдце. – Ви сказали – Лукомор’я?!
– Саме так я й сказав, – лукаво осміхнувся чоловік. – Кожна місцина має свою назву. Ця називається – Лукомор’я.
Я спантеличилась:
– Лукомор’я – дубль два…
– Чому – дубль два? – здивовано дивився на мене Колвін.
– Відлуння казкового.
– Ось ви про що, – посміхнувся він. – Тут ви помиляєтесь. Казкове, якраз, відлуння цього Лукомор’я.
– Хочете сказати, – втупилась я в нього, – що про нього знали віддавна?!
– А ви думаєте казки на пустому місці народжувались? Усі вони – відлуння чогось, – професор хитро подивився на мене. – Вам я наливати не буду.
В мене навіть мову відняло на якусь хвилину.
– Атракціон небаченої жадібності! – випалила я, як тільки здатність говорити до мене повернулась.
– А я не через жадібність, – з цілком серйозним виразом обличчя заявив мені Колвін, хоча навіть при свічках було видно, що в очах у нього знов бісяться бісенята. – Ви й твереза на людей кидаєтесь.
– Ага! Забули додати, що і на нелюдей також.
Чоловік розсміявся:
– Мене ви ким вважаєте: людем чи нелюдем?
– От, як вина не наллєте, буду вважати нелюдем!
Лара Роса
1357
відслідковують
Інші блоги
Дорогі мої, хочу трішки поділитися з вами своїми роздумами... По-перше, я в тупику свого життя, не знаю, що саме відбувається, але з цим поступово розберемось. По-друге, я пишу. Активно, адже поставила собі дедлайн і хочу до нього
Всім привіт! Друзі, ніщо не зігріє взимку краще, ніж дуже гаряча історія. І я знаю таку від автора Ольги Лавін. Буде гаряче. Та що там! Запасайтесь вогнегасниками)) Проте, я так відчуваю, що це роман не лише про пристрасті
Привіт, мої любі Натхненники! Хто слідкує та читає мої книги, той добре пам'ятає Кейсі та Майлза з книги “TATTOO КОХАННЯ ТА COFFEE” А ще Хізер та Люка з книги “Весільний ранок у Вегасі” до чого я це все вам
Вузлики придворних інтриг та почуттів королівського двору фейрі міцніше переплітаються, а я підготувала для вас підбірку візуалізації героїв моєї новинки - Королівство любовних трунків! Стелла фор Лунар - головна героїня,
9 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже красива ідея.
Тетяна Гуркало, Дякую!)
Чесно кажучи, ніколи про це не чула. Дуже цікаво, дякую!
Уляна Скіденко, Рада, що зацікавила))
Чудовий арт) Вчора якраз почала читати. Тепер зрозуміло чому дубль 2)
Anitka SunnyFeo, Дякую))
Гарний арт)
Юлія Богута, Дякую!
Книгу ще не читала. Але ось прочитала ваш блог про легенди Лукомор‘я, магічних істот. Це чудово , що ви вирішили про це написати. Нам давно потрібно розширювати кругозір. А то дійсно пушкін в годову приходить, як назву бачиш. я навіть і не думала, що це слов’янські міфи. Ви молодець!!!!!!‘ дякую вам !
Тіна Никитенко, Дякую за відгук! Я дуже люблю міфологію, але в моїх книжках до науковості далеко - вільна інтерпретація прочитаного)
Класна історія :)
Наталка Черешня, Можу ще й повертітись)))
Не знаю, не знаю, в мене саме слово Лукомор'я асоціюється лише з твоїми книгами)))
Лоре Лея, Та в мене тепер теж))
Круто, дякую за цікаві факти!))
Юлія Міхаліна, Будь ласка))
Захоплива подорож))) Нові інтерпретації казкового світу з дитинства набули зовсім інших кольорів)) А Колвін красунчик, от що гарний візуал робить))
Анні Ксандр, Дякую! Теж Колвіна люблю))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати