Писати фентезі може будь-який дурень!
Писати фентезі може будь-який дурень!
Саме такі слова мені кинув в обличчя письменник зі стажем, що довгі роки писав у стилі реалізму та філософії. На його думку, обраний мною жанр – нічим не обмежений, події для нього можна брати «з неба», й не обов’язково бути усебічно розвиненим, адже багато елементів можна придумати самому. За його логікою, це дитячі забави, несерйозна література, котра до вподоби людям із нешироким кругозором, безсенсова писанина, що не приносить читачеві жодної користі.
Чути все це було не надто приємно. Як ви розумієте, в мене щодо цього зовсім інші судження. Щонайперше, жанр фентезі, у моєму розумінні, – це простір для польоту фантазії, місце, де можна відпочити від реального світу та зануритись у щось надзвичайне, незвичне, дивне; це спосіб утілення мрій, фантазій, думок, бажань… Це відсутність тематичних кордонів і можливість поєднувати між собою одразу декілька жанрів; ніщо не заважає на тлі фантастичних подій описати свою філософію, «вдягнути» сувору реальність в обгортку магічної атмосфери; я маю можливість створювати цілі світи зі своїми законами, расами, культурою, історією…
Задля написання цікавого контенту я вивчаю міфологію, часто читаю різноманітні статті в інтернеті, аби ввести у власний текст всього кілька речень на їх основі – і це чудово збагачує мій мозок різного роду інформацією. Хіба це не можна назвати розвитком? Мої герої також переживають різні життєві ситуації, зіштовхуються із важкою політикою, змовами, зрадами, пізнають силу кохання... Хіба це не той самий реалізм, лише приправлений капелькою магії? Піджанром у моїх творах часто виступає детектив, де надзвичайно важко створити дійсно хороший злочин і правильно й логічно його розв’язати. Хіба це завдання на «раз плюнути»?
Можливо, у чомусь я не права, проте займаю стійку позицію в тому, що кожен повинен тримати свою думку при собі, якщо вона виразно негативна. «На колір і смак…» як то кажуть. Пам’ятаймо про авторську толерантність!
14 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЕх, як багато людей які просто можуть захейтити до тебе за якусь дрібницю. Мені більше сумно не те що вони пишуть, а те що таких багато. Якщо ти робиш не так як йому до вподоби - то вже поганий. + знецінюють чужі проблеми. Якщо книга хороша (в незалежності від жанру) то на неї витратилось багато роботи. І це не просто писання, а продумування персонажів, редагування, перечитування, зародження ідеї і ще багато чого. Який сенс писати хейт якщо легше просто пролистнути? Чому є так багато фанатиків "висловити свою думку"? Ніколи не розуміла.
Filli Whiterose, Люди не люблять, коли є хтось за них розумніший, успішніший чи талановитіший. Банальна заздрість чи вузькі погляди на ту чи ту ситуацію спонукають їх до цього брудного хейту.
Ваш колега лукавить. Щоб "придумати самому багато елементів" і отримати при цьому пристойний результат, треба бути всебічно розвиненим. Інакше - ніяк.
Оксана Зіентек, На жаль, не всі це розуміють.
Чи мало що він своїм язиком ляпає... Треба було спитати, чи він так каже, бо бачить, що його твори до Ваших не дотягують? Ото б, подивитись на його обличчя :)
Ольга Іваненко (Ольга Джонс), Я, чисто з поваги, промовчала. Навіть не зізналась йому, що пишу щось окрім поезії. Не хотіла вислуховувати непотрібну критику.
Мені одного разу сказали, що фентезі то не жанр. Мовляв, самі придумали й тішимося. Я скажу так: скажіть це Толкіну. Людині, яка свого часу змінила історію літератури, саме завдяки своїм працям.
Анна Мавченко, Додам від себе ще Робін Хобб, Берндон Сандерсон, Террі Гудакаінд
Нагадали як я вивчала саморобні пневматичні рушниці — по типу насос, пластикова труба, пластикова пляшка замість балона, стріляє так собі, але ж стріляє — тому що герою треба було збити крилату тварюку, якій приземлитись заважав щит і той же щит заважав збити її за допомогою магії. Це про "не обов’язково бути усебічно розвиненим".
А так, є люди, які вважають, що все, що не класика — не література, ну і далі по тексту вашого знайомого. Нехай з ними подискутує.
Анна Мавченко, герої і сюжет заводять авторів в дуже дивні місця))
Я колись напишу філософську працю про комплекси. Якщо буде не важко, збережи контакт того ПИСЬМЕННИКА, а потім відправ. Я обов'язково дам примірник;)
Бодісон, Він живе поруч і, підозрюю, інтернет літературу не читає (людині за 70). Публікується винятково на бумазі.
Хто ображає письменників фентезі, в того маленький мозок, нудне обличчя й некрасивий одяг)
Вальда Л Ската, Підтримую!
Мені казали дещо інше. Типу фентезі - це дурні казочки, які нікому не цікаві й навіщо я взагалі пишу)))
При тому всьому на той момент у мене було з десяток книг приблизно у семи жанрах) Але всі ж вважають, що вони розумніші - прочитали одну книгу (якщо взагалі це робили) і можуть сказати власну думку)
Анна Мавченко, Згодна з вами))))
Справді, Букнет - це місце, де стільки гарних книг, що хочеться насолодитися ними, але не знаходиш достатньо часу)
Писати взагалі може будь-який дурень, бо всі ходили в школу й уміють писати ))) Реаліст? Просто вийди на балкон, запиши на диктофон життя сусідів і роздрукуй. Це ж кожен зможе. Філософ? Відкрий філософську енциклопедію на рандомній статті й перепиши під її концепцію казку про курочку рябу або історію сусідів. І от тобі філософське фентезі або реалістично-філософська розповідь. Ти фантаст? Відкриваєш журнал Сайнс, береш звідти рандомну статтю й додаєш історію колобка або сусідів. І все заверті...
Рома Аріведерчі, Абсолютно влучно сказано)) Реалісти та фантасти можуть будувати свої історії на тлі реального світу та речей, що в ньому існують або тільки в перспективі створення (не маю нічого проти цього, просто викриваю факт). У той час як фентезі письменники для збереження оригінальності свого твору змушені вигадувати все з нуля.
У таких випадках вихід лише один - застрелити таку людину з дулі)))) Тому що такі категоричні та всезнаючі чують лише себе, і це просто такий спосіб самоствердження за чужий рахунок.
Не звертайте увагу! Світи, що створюють письменники, чи то є фентезі, чи то сучасний любовний роман, неповторні! Людина, яка має глибину душі і широкий світогляд знайде сенс навіть у купі сміття. Людина, що жадає знань здібна вчитися на кожному своєму кроці. Чим ми наповненні, те й шукаємо, як бджола шукає мед, а муха відходи життєдіяльності.
А Ви творіть! ❤️ ❤️ ❤️
Марія Євтушенко, Які мудрі та влучні слова! Дякую вам)))
Я ніколи не сприймала близько до серця настільки критично-негативну критику від людей, бо розумію, що в деяких занадто вузький кругозір. Але одна річ, коли таке тобі говорить пересічна недалека людина, а зовсім інша - коли досвідчений колега, в якого хочеться взяти пораду. Хоча тепер я розумію, що наше з ним літературне сприйняття та жанрова орієнтація - діаметрально протилежні.
Видно, що автор не розуміє, що таке фентезі. Тому що саме цей жанр розкриває багатогранні світи. А вислів, фентезі - звичайнісінькі казочки, звучить безглуздо. Сам жанр різнобічний і охоплює багато, чого. Особливо мені подобається темне фентезі.
Колись і мені, таке казали. Добре, що стала розподіляти пріоритети й не зважати не таких людей.
Мері Малфо, Ооо, теж люблю темне фентезі, особливо з елементами міфології. Воно має чарівну атмосферу містики та загадковості.
Мені якось одногрупники склала, що в мої 20 в ігри соромно заліпати, бо це роблять або діти або розумово відсталі. Тому категоричним людей краще не слухати, це просто проекція злості.
Люди які мені казали про ігри, додавали що треба шукати дівчину й працювати, але і те і те у мене була, при тому що і того і того у них не було.
Віталій Партицький, Дратують люди, котрі "знають, як краще". Не можуть усі бути однотипними, і я поважаю тих, хто захищає свої інтереси. Не всі ігри - низькоінтелектуальні та дитячі, як і далеко не все фентезі - звичайнісінькі казочки.
Насмішив мене ваш письменник зі стажем. А ще як згадати Толкіна та Роугінг, то дурнем виглядає він)
Анна Мавченко, тоді погодьтеся, якщо не читав гарне фентезі, то судити не може. Справді начитана та мудра людина спочатку дослідить тему, а вже потім зробить висновки.
Я не згодна з тим письменником. Нормальне фентезі, продумане і цікаве, з певною логікою світу і пов'язаними подіями, набагато важче написати, ніж щось у жанрі реалізму. Принаймні мені завжди важче писати фентезі, тому що я так само, як і ви, завжди вивчаю якомога більше супутньої інформації, щоб зробити твір цікавим і непересічним.
Ліна Алекс, Погоджуюсь із вами на всі 100! Гадаю, до уваги цей чоловік брав твори класичної літератури, де дійсно мало цікавого, як на мене. От сучасне фентезі (він його точно не читав!) - це щось дійсно неймовірне й геніальне. Тільки завдяки цьому жанру взагалі зацікавилась літературою.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати