Аудіокнига. Творчі рогалики + Критика.
Слава Україні!
Я рідко пишу блоги, але справа потрібна. Сьогодні настрою "творити" нема, от поспілкуюся з читачами, чи авторами тут. Спершу поділюся посиланням на аудіокнигу - "Вітри часу", котру люб'язно озвучила Ангеліна Кріхелі.
Мене ще ніхто не озвучував, отож радощів отримала море! Ролик набрав понад 4600 переглядів, що для української аудиторії не погано. Кому з читачів такий формат цікавий, клацайте, слухайте)
Тепер
ПРО ТВОРЧІ РОГАЛИКИ ТА КРИТИКУ
З приємного. Дане захоплення літературою, авторством, дало багатенько плюсів у повсякденному житті.
- Вічне гоніння за українською мовою дає перевагу при пошуці роботи. Так я отримала місце: контент-менеджера, адміністратора спортивної школи, офісного працівника.
- Автор=читач. Якщо не пишете, то шукаєте натхнення. А натхнення = досвід - власний, чужий, з інших книг, фільмів, відео, зображень... Як результат ви відчуваєте себе вільно у будь-якій віковій компанії. Завжди знайдеться що сказати, або розповісти.
- Чули жарт, де радять не злити письменника, бо напише книгу, зробить з тебе героя та вб'є?) Ну, а чом би нє?! ))))
- Приємною складовою є фідбек від читача, а уявіть зустріч з ним. Нехай це випадкова, коротка зустріч з незнайомою ( до цього моменту) людиною, але стільки емоцій можна отримати! Хоча чудово розумію, ще не якась там Роулінг, але все одно приємно.
Критика
Яким би ви не були талантом, саме критика є невід'ємною частинкою життя. І варто навчитися її проціджувати та сприймати.
На початку свого творчого шляху мені було боляче слухати будь-яке криве слово. Таких коментарів просто позбувалася. Далі свій скіл прокачала до ігнорування. Пізніше вела діалог. Тепер я на рівні - "майстер", і можу спокійно подякувати навіть на неадекват (ну людина писала, старалася).
Для себе я проціджую критику так:
Читаємо два рази увесь коментар. Дихаємо. Шукаємо аргументовані приклади, або поради. Якщо вони є, то роблю висновки/виправляю помилки, дякую. Якщо цього нема, а просто : "я не знаю чого, але не зачепило", "почитав, нічого особливого не побачила", то й на тому дякую.
9 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВітаю з аудіокнигою)) Дуже крута тема! За поради дякую. Ніби і сам знаєш, проте інколи треба, щоб хтось нагадав такі прості і важливі думки. Успіхів!
Наталія Косенко, Дякую! Навзаєм!
Розкажи якось в блозі, як робиться аудіокнига) Тебе знаходять, ти знаходиш, хтось вас зводить? Ти платиш, тобі платять, якісь інші домовленості? Як обирають книгу для озвучки? Може конкретно ця дівчина розповість про себе))
Не фанат аудіокниг, але як феномен приваблює))
Буяна Іррай, та мені так - для загального розвитку)
Щодо критики, то відділяю аналіз від шеймінгу. На шеймінг кладу з прибором, бо він зазвичай непрофесійний і жалюгідний. За аналіз можу заплатити, якщо хтось вміє в таке. На жаль фахово проаналізувати текст можуть навіть не всі редактори. Але так приємно, коли вночі сидиш, редагуєш розділ, а тобі в приват пише читачка: "виправи лукова піджарка на цибулєву." І з нею можна поговорити про суржик як мовну характеристику персонажа.
Буяна Іррай, От графоманам на те, зайшло чи ні, фіолетово як раз. Їм аби писати. А якщо не писати, щоб зайшло, то нащо записувати? Для себе ми уже історію придумали. Нам зайшло. От писати те, що душа бажає так, щоб зайшло цільовій аудиторії - то і є вищий пілотаж. Якщо наша родзинка нікого, крім нас, не цікавить,то це не родзинка, це нервова фіксація на чомусь, наша особиста. І нікому не потрібна. Ну або ми ще не вміємо її показати так, щоб читач побачив у ній себе. А вже волонтерство це заради дальніх цілей, чи заробляння - зовсім інша справа. Все впирається в те, чи ми хочемо бути почутими, чи нам досить того, що пишемо, бо нам подобається процес. Обидва підходи мають повне право на життя. Рівноправне.
Вітаю з аудіокнигою! Захопилася прослуховуванням. Круто! А щодо критики, то візьму на замітку. Шикарні поради! Так тримати! Молочинка!
Ксенія Чейз, Дякую, давненько тебе не чула)
Голос Аделіни просто причаровує. Він якось відділяє слова від паперу і надає їм особливого звучання. Це не перша книга в її озвучці, яку я слухаю, а враження не зникає.
Мабуть кожен автор стикався з критикою, яка робила боляче. Аргументована критика для того й існує, що побачити та виправити. Вона і є тією невід’ємною частиною будь-якої творчості. Тому варто навчатися сприймати її, як пораду.
Вітаю з першою озвученою книгою ♡ Це дуже круто. Не зупиняйтеся, і в майбутньому можливо світ побачить ваші книги вже в друкованому варіанті.
Бажаю багато натхнення ♡
Мері Малфо, Дякую, вже маю твори на папері) Цього року планувався друк циклу Вітрів, але обставини змусили чекати.
Вітаю з першою озвученою книгою! Це, напевно, круто! Аудіокниги особисто не слухаю, не мій формат, бо я візуал, текст краще сприймаю читаючи, але знаю людей, які люблять слухати книги. Успіху у творчості!
Ліна Алекс, Дякую, навзаєм!
Читала книгу, дуже сподобалася!
ЛітПуф, Рада чути!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати