Показую місце дій.
Так як моя книга По слiду морока відбувається в Чернівцях , в реальному місті , я вирішив показати місце дій, i розповісти дещо про них.
Сонячний годинник вертикального типу встановлений на стіні римо-католицького костелу Воздвиження Всечесного Хреста. Костел побудований у 1787- 1814 рр. Годинник було встановлено на південно-західній стіні костелу у 1818 році і кілька разів його змінювали на новіший.
Сонячний годинник виконаний на шести аркушах заліза, що склепані між собою, виглядає як усічений сектор кола і має розмітку: годинні і півгодинні поділи та позначення годин арабськими цифрами від 8 години ранку до 5 години вечора. Розмітка і цифри нанесені чорною фарбою. Гномон – полярний, на дугоподібній підставці, виготовлений із металу. Довжина стріли – близько 80 см.
Будинок готелю Бристоль
У архівних фондах (1886) власником нерухомого майна на розі пл. Рудольфа та вул. Кароліни значиться Лейб Зальтер.
Згідно з рішенням Чернівецького повітового суду від 5 квітня 1904 року право власності перейшло до заможних чернівчан Йозефа Ландау та Макса Майснера, які 14 жовтня 1905 року отримали дозвіл Чернівецького міського магістрату на демонтаж старої будівлі й спорудження сучасного багатоповерхового готеля.
31 липня 1906 року будівлю ввели в експлуатацію. Новозбудований готель вважався одним з найкращих у Чернівцях. Місцеві легенди, які дійшли до наших днів, свідчать, що в його номерах приймали своїх клієнтів найдорожчі місцеві повії. (факт про місце так собі, хоча певний інтерес викликає :-) ) У цоколі розташовувався ресторан, один з найпопулярніших у місті.
«Бристоль» став одним з перших будинків у місті, обладнаних ліфтовим господарством, яке обслуговували місцеві спеціалісти Йоган Ільчук та Георг Герман.
У подальшому, у різні часи, власниками готелю «Бристоль» були: Карл та Ернестіна Білгрей, Аурел та Альберт Решкану, Соломон Кінсбрунер, Амалія Лінкер.
1940-го р. приміщення готелю «Бристоль» з 57 кімнатами було оцінено в 4 млн. лей, націоналізовано й передано для використання місцевій владі.
В 1944 році будівлю передали заснованому Чернівецькому медичному інституту для використання як гуртожитку. У цьому статусі будівля перебуває й нині.
Наприкінці 2000-х років з'явилась ідея відродити у будинку готель «Бристоль». Чернівецька міська рада повідомила про готовність сприяти. Потенційний інвестор, попередньо домовившись з нинішнім розпорядником приміщення БДМУ про будівництво нового гуртожитку, розпочав переговори з Фондом державного майна України. На цей час проект дещо загальмувався з огляду на відсутність у місті повноцінної влади. Проте, все йде до того, що готель «Бристоль» у Чернівцях таки отримає друге народження.
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже цікавий опис. Я був у Чернівцях двічі, але жодного разу не звертав особливої уваги на цю будівлю. Завдяки Вам, наступного разу, обов'язково навідаюсь.
Натхнення Вам)
Мак Карсегі, Радий що цікаво i корисно)
Дякую за цікаву інформацію!
Бетсі Прусс, Радий що сподобалося )
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати