Додано
18.08.21 13:36:32
Важливо знати вашу думку, друзі.
Я хочу почути вашу думку про візуалізацію в тексті твору.
Зараз моя розповідь Троянди ніколи не гніваються бере участь в конкурсі "Три слова". І з коментарів можна дізнатися, що комусь візуалізація подобається, а хтось категорично проти, бо вважає її зайвою - бо описано все зрозуміло, а візуалізація потрібна тільки тоді, коли автору не вистачає майстерності в описах.
Картинка для привернення уваги до проблеми, ілюстрації з "Троянд".
Ми всі знаємо, що більшість людей - візуали. І їм краще побачити, ніж прочитати. Але ж сучасні книги, якщо це не альбоми, практично не містять ілюстрацій.
І сюди ходять читати, а не роздивлятися картинки.
Але блоги з візуалізаціями читають і коментують.
А в текст картинки не завжди включають, бо вважається, що їх з телефона не завжди видно. Або може тому, що це не сучасно?
І що робити автору - не постити картинки?
Але ілюстрацій у сучасних друкованих книгах немає здебільшого тому, що вони дорогі, а не тому, що їх не люблять роздивлятися.
Тут, на Букнеті, картинки не роблять книгу дорожчою. Тож, здається - можна додавати.
Як ви думаєте, чи треба поміщати візуалізацію в текст історії, виносити в окремий блог, або не треба нічого додавати до розповіді - нехай уява читача не буде скута уже готовою картинкою?
Якщо додавати - то це має бути пряме посилання на конкретну ситуацію чи епізод, чи скоріш якась додаткова метафора?
Зараз непогано читають мою нову історію Третім будеш?
І у чернетках картинки є - завжди роблю візуалізацію для себе. Але тепер думаю - чи варто їх постити, тим більше, що вони скоріш метафоричні, ніж прямо ілюструють події.
Прошу допомоги залу :)
Рома Аріведерчі
1010
відслідковують
Інші блоги
Слава Україні! Передаю усім полум'яний привіт. Затримувати вас довгими сентенціями не буду. Оскільки маю багаторічну традицію давати на кожну нову сотню добровольців, що підписалися на мою сторінку, знижку
Вітаю, любі Натхненники!!! Запрошую вас до новинки з зимовим вайбом. “Подвійні вершки” Уривок “Ми цілувалися на морозі так, наче нам по п'ятнадцять, не хвилюючись, що губи порепаються. І нам реально
Привіт, мої любі!
Дякую за привітання й теплу зустріч моєї нової книги! Назва роману походить від хокейного терміну. Коефіцієнт надійності — одна з ключових характеристик рейтингу хокейного воротаря.
Шановні автори та читачі Букнету, що ви думаєте щодо облкладинок зроблених AI vs авторський коллаж? Нещодавно шукала щось почитати і звернула увагу - все більше обкладинок для творів створені штучним інтелектом. З одного
Мені років 10, я приїхала на літо до бабусі. Це невеличке село міського типу, хтось ще таку назву пам'ятає?) Це інший регіон, а тому тут інші традиції. Якщо в місті я ніколи не чула про те, що на Івана Купала палять відьму,
13 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОсобисто мені візуалізація не дуже до вподоби. Обрізає фантазії крила, так би мовити. ;)
Оксана Шнайдер, Дякую за відгук! Бачу, що більшості з тих, хто відповіли, візуалізація в тексті оповіді не дуже подобається.
Чесно, я коли звертаю увагу на візуалізацію, а коли і ні. Для мене це не важливо, хоча стикнулася з тим, що не всі такі як я, тож треба враховувати думку читачів.)
Марта Кречет, :)
Ромо, думаю,що читають дорослі люди,у яких повинна бути фантазія і своє бачення героїв. А пошуки картинок відволікає автора від написання самого твору.
Наталья Русанова, І я теж. Власне тому й підбираю картинки до персонажів, бо не візуал :)
Я за візуалізацію, перша книга з ваших творів Принц з маршрутки яку я прочитала, і найперше мене захопила візуалізація, (особисто для мене викладайте візуалізацію, хоча б у блозі, будь ласка)))), ви досить вдало підбираєте картинки.
Коментар видалено
Вважаю, що це особиста думка автора. Звісно, під всіх не підлаштуєшся... Комусь подобається, комусь навпаки. А інколи автору так хочеться показати героїв)))) тільки от я вважаю, що в тексті не треба, бо прикро коли не всі фото відкриваються
Натіко Маер (NAtiKO), Так. Не завжди те, що здається очевидни, насправді добре працює :)
Як читаю книгу напевне не хотіла б візуалізації посеред тексту, картинки обмежують уяву... А тим і круті книги, що світ фантазії відкритий... От після прочитання можна було б глянути в блозі, подивитися, як автор уявляв, цікаво порівняти зі своїм баченням... А ті, кому не потрібні взагалі картинки, просто б не читали такі блоги...
Юлія Чупило, Дякую! Я завжди роблю для себе візуалізацію, Зберігаю картинки у чернетці. Мені не важко зробити блог, аби це тільки не заважало читати саму історію :)
Я, коли пишу пости в соцмережах, чи й тут, з уривками з книг, завжди підбираю ілюстрації, мені подобається така візуалізація певного епізоду. Але я не люблю блогів, де автор пише : "сьогодні я хочу показати вам моїх героїв. Оце - Іван, а це Галя, а це головний негідник Свирид. " Це якось по дитячому виглядає)) Та й хочеться читачеві дати простір для уяви і не нав'язувати героєві конкретну зовнішність актора чи іншої відомої людини.
Мар, Дякую! Мені теж здається, що картинка - то ще одна метафора до історії, а не пряма вказівка на якесь місце в тексті.
Також проти візуалізації, навіть у блогах) Вона мені, скажімо так, ні до чого. Коли я читаю книгу, то в моїй уяві постають не тільки головні герої, а й міста, описані у книзі, красиві пейзажі та багато іншого. А картинки просто випускаю з уваги, перелистую їх. Здавалося б, що з сучаного покоління і воно любить більше дивитися на картинки, а не читати, але ж ні) Тому ось так.
До речі, про картинки у блогах. Не знаю, як інші читачі, але навіть намагаюся пропускати такі блоги, не клікати на них. Хоча деколи візуалізація допомагає популяризувати книгу)
Софія Вітерець, :)
Я люблю візуалізації, але інколи вони розчаровують. Трапляється, що за описом у моїй голові виник один образ, а картинка набагато гірша ніж описав автор. Звичайно, буває й навпаки, коли візуалізація викликає захоплення. Мені завжди цікаво побачити картинку.
Кристина Асецька, Дякую! Ви праві - підібрати картинку так,щоб вона збіглася з тим, що уявляють ті, хто читає, дуже важко.
Проти візуалізації в тексті. Ми створюємо цілий світ в своїй уяві і малюнки часто бувають дуже недоречними, оскільки не відповдають гармонії компанування образів в голові читача.
Блоги, дописи, буктрейлери - все це додатки до основи і там можна ненав'язливо розмістити картинки, які імпонують автору.
Виключення складають дитячі книжки (ідеально, якщо автор сам малює героїв, адже тоді вони найреалістичніші).
Ірина Маркова, Дякую, Слушна думка про те, що так можна створити дисонанс між тим, як бачить героя читач, і картинкою.
Я з тих, хто не любить візуалізацію в творах. Лише гарно сприймаю карти. А картинки браслета, якого подарували, сукні різні, природа... ні. Я хочу уявити щось одне, а мені тикають на друге. І це іноді дратує... Тому, я гадаю краще створювати буктрейлери, які можна подивитися за бажанням та блоги з візуалізацією, щоб в читача був вибір: уявляти самому або подивитися, як це уявляв автор))
Так як на букнеті недавно, тому не знаю, як буде правильно. Сам візуалізацію не роблю, звик самостійно уявляти героїв, коли читаю, тож як автор теж залишаю читачам свободу для фантазії. Але цікаво буде почитати відповіді.
Богдан Государський, Дякую, мені теж дуже цікаво.
Особисто мені подобається візуалізація в тексті, але є одна проблема, з часом картинки просто не відкриваються. Я теж робила так і принила тільки тому, що потрібно частенько оновляти послання на картинку. У зв"язку з цим думаю краще робити блог)
Каміла Дані, :)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати