Додано
11.12.24 14:32:17
ШІ vs авторське оформлення
Шановні автори та читачі Букнету, що ви думаєте щодо облкладинок зроблених AI vs авторський коллаж? Нещодавно шукала щось почитати і звернула увагу - все більше обкладинок для творів створені штучним інтелектом. З одного боку кольорово, але з іншого - вони ж усі одноманітні. Зробила для себе висновок - авторська каляка-маляка приваблює мене як читача набаго більше ніж штучна картинка. Вона ніби більше передає сутність автора та його бачення, власний почерк, навіть якщо він не ідеальний.
А що думаєте Ви? Яку роль для Вас відіграє обкладинка при виборі книги та рішенні читати/не читати?
Жменька
15
відслідковують
Інші блоги
Друзі! На Букнет стартувала благодійна акція на підтримку Збройних сил України. На всі кошти від покупки зазначених нижче книг до 28 лютого включно будуть придбані дрони для 125 бригади ТРО ЗСУ. ДО ПЕРЕЛІКУ КНИГ Акція
Вітаю, любі✨ Нарешті і у мене дійшли руки до участі у цікавому челенджі #квітковий характер від Олесі✨ Довгим вибір не був. Ділюсь з вами квітковим характером Адель, головної героїні книги "(не) одна під
Привіт, мої любі! Давненько я нічого не писала, дуже скучила! Та от сьогодні в мене була цікава розмова, яка наштовхнула на таке питання. Поділіться, будь ласка, думками. Що б хотіли мати у своїх відносинах з чоловіком/жінкою?
Челендж від Олесі Глазунової #КвітковийХарактер За умовами цього челенджу потрібно написати про квіти, які люблять мої герої, які їм дарують, або розповісти про свої улюблені квіти. Оскільки в моїй книзі майже немає романтики,
Всім привіт! Нещодавно я святкувала першу річницю на Букнеті, і з цієї нагоди вирішила трохи відкритися вам. Можливо, комусь буде цікаво дізнатися кілька фактів про мене як автора (хоч я й переконана, що занудна людина). 1.
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійтиhttps://booknet.ua/blogs/post/386041 мій блог про це з картинками
Жменька, андрійко - то терапевтична) А Клара - то клара) вона не те, чим здається)
А чому ви вважаєте, що ШІ погано передає сутність автора?)
Я роблю малюнки у ШІ, і роблю доки не отримаю те, що уявляю в голові) Іноді витрачаю по кілька днів, щоб створити та довести зображення до тієї якості, яку уявляю)))
Жменька, Лише заради обкладинок.
Я колись купував у знайомої дівчини, яка малює.
Надто дорого виходить, особливо, якщо малювати не тільки на на романи, а для оповідань.
Користуюсь для оформлення ШІ. Є доволі багато якісних, які за чітким запитом зроблять те, що вимагаєш. Але це питання смаку в грошей) Щодо однотипності, то це більше відноситься до любовних творів, в яких на обкладинці пара) В інших жанрах ніби не зустрічав так багато подібних обкладинок
Джуні Салем, Дякую за пораду, ніколи під таким кутом не дивилася. До війни користувалася російським ресурсом для фанфікшена, там взагалі більшість творів без обкладинки (спочатку й опції такої на сайті не було), тільки з описом. Треба буде більш уважно придивитися до трендів.
Всім привіт! Відкрию таємницю - багато видавництв зараз теж використовують ШІ для створювання обкладинок, бо це дешевше, ніж оплачувати роботу художника. Особисто мені подобається працювати з ШІ для титулок. Звісно, іноді треба кілька разів пояснити, що саме ти хочеш бачити. І до речі, звернула увагу на те, що багато авторів, які пишуть слр та користуються послугами художників, теж мають абсолютно схожі обкладинки. Скоріш за все, і ШІ, і художникам легше використовувати такий собі одноманітний штамп.
Надія Філіпська, Дякую, треба буде якось спробувати.
Я раніше також вважав, що Ші це негідний інструмент. Таке враження в мене створилося якраз через однакові обкладинки на Букнет. Мені здавалося, що Ші просто не вміє малювати інакше, ось тому і обкладинки у всіх поспіль книжок до нудоти однакові. Але нещодавно я вирішив таки спробувати скористуватися допомогою Ші, щоб зробити собі хоч якісь ілюстрації, або, принаймні, спробувати. Яким же було моє здивування, коли я побачив, що за допомогою Ші можна створювати вельми гарні малюнки, та й за відносно малий час. Ось тоді я і зрозумів остаточно, що Ші це просто інструмент, - такий самий, як і кольорові олівці чи пензлики з фарбами. А все залежить від автора/авторки, що формує завдання. Тобто, однаковими обкладинки на Букнет робляться навмисно, щоб потрапити у вже існуючу цільову авдиторію, яка платить гроші. Це не питання творчого пошуку насправді, ні. Це суто маркетинговий хід, і все.
Якщо я сподоблюсь коли-небудь складати СЛР, то також скористуюсь цим методом. Але на цю мить мені таке не до вподоби.
Джуні Салем, Дякую!
Обкладинки для своїх робіт ліпила сама, шукала те що бачила, щоб показати іншим... Так воно не таке привабливе, можливо навіть не цікаве для когось. Однак це те, що я бачу...
Жменька, Саме так)))
тоді ви надзвичайно нетиповий читач. а типові шукають схоже на те, що уже бачили й там - під обкладинкою виявилося те. що підійшло. не дуже логічно, бо обкладинки робить зазвичай артер, а не автор. але працює. зазирати під каляку-маляку більшість не буде. не тому, що всі такі вже естети й не люблять ексклюзив. а тому, що не знають, що під обкладинкою й автор не хоче або не може пояснити візуально. а саме в тому, щоб показати ца, що тут щось для неї цікаве, і є роль обкладинки. тому вона має дуже товсто натякати на жанр і на все, що цікавить ца (якщо автора цікавлять читачі, а не демонстрація власних вподобань)
Жменька, саме так. так що іноді треба вибирати між власним креативом і тим,що буде зрозуміло більшості тих, для кого призначена книга, особливо електронна. бо тут не можна взяти її в руки і роздивитися деталі. і іноді маленький прямокутник має вигляд плям з тесту роршаха. така от специфіка.
Не завжди хочеться заморочуватися 2-3 години над калякою заради обкладинки:) Але якщо цікавить, гляньте тоді цей пост: https://booknet.ua/blogs/post/385805
Жменька, Особисто мені лінь для себе малювати
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати