Додано
23.05.21 15:40:54
А ви полюєте на слова?
Зараз у Києві саме квітнуть каштани й дуже приємно ходити пішки й ловити останні дні весни, що тільки почалася і вже закінчується.
Але ловити можна не тільки гарну погоду.
Сьогодні в живій мові наших співгромадян було відловлено аж два екзотичних для мене слова (одне в соцмережі, друге - на вулиці).
Це рідко буває. Не кожного дня й навіть тижня можна почути хоч одненьке.
Перше - з літературною історією: "закаштанило". То ніби зі смішного вірша про "тополю закаштанило", там поета травмували відвідини соцмереж.
Але слово було вжито в розповіді про весну і цвітіння каштанів, а не тополь. Тобто людина могла й не знати походження слова.
Друге - "широколисий" - про людину з великою лисиною. Тітонька. що повторила те слово кілька разів, бо комусь телефонувала і намагалася добре пояснити, в кого треба купувати щось на базарі, а в інших не треба. Бо в того широколисого дешевше й кращої якості.
Завжди радію живій українській мові, почутій від людей, що й гадки не мають про те, що вони щойно винайшли нове слово. Не запозичили, не калькували, а саме винайшли в живому спілкуванні.
І це слово зрозуміло співбесіднику без пояснень :)
Картинка просто так.
Або не просто. Гуру кажуть, ніби тексти без картинок ніхто не читає :)
А ви полюєте на незвичні, але зрозумілі слова в живій мові людей?
Рома Аріведерчі
1010
відслідковують
Інші блоги
Привіт усім! Сидячи без світла, я зрозуміла одну просту річ — світло насправді всередині нас. І хоч це може звучати банально, але це правда. У кожного з нас є свої маленькі (і не дуже) мрії. Хтось прагне отримати 100 підписників,
Ви любите швидкий розвиток відносин між парами чі, щоб все розвивалось повільно
Тільки з 12 по 16 грудня! Безкоштовний доступ до 4х книг! Приємного читання!
Діалоги - це серце вашої книжки. Вони здатні захопити увагу читача або ж, навпаки, залишити його байдужим. Минулого тижня я глибше занурилася в тему діалогів. Можу сказати одне: це справжнє мистецтво! Я завжди нерівно дихала
- У-у, так тримати! - попри шалений стукіт у вухах, чую радісний голос Аліни. - Зупинись, інакше вони не вгамуються, - неохоче перериваю поцілунок. Тисну йому руками в груди і відсторонююсь. - Ох, ці молодші брати і сестри, -
9 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиСьогодні вперше почула слово "стокрутка", яке означає одуванчик. Тому так, певно і я полюю на невідомі словечки в рідній мові)))
Наталі Паррел, Слово красиве й трохи загадкове. Гарне навіть без точного розуміння його походження.
Широколисого))) Крутецький оказіоналізм )))
З українського мені згадалося слово запам'ятникувати (поставити пам'ятник). Це із учнівського твору, який читала перебуваючи на практиці.
Діти взагалі можуть понавигадувати свої слова ))) Моя плимінниця отримала на День народження чарівну паличку і від захвату закричала "- Все, сейчас буду волшебить!" (рос.)
Alesia, Київ з міста-саду перетворюється на звичайний загазований мегаполіс. Але ще не все знищено.
Поки не зустрічала такого, але такі слова зазвичай запам'ятовуються швидко
Рома Аріведерчі, Вірно
Широколисий, ха-ха Ви зробили мій день. Дякую)))
Рома Аріведерчі, Це так)
Побігла записувати у словничок. Дякую. Натхнення у полюванні!
Марія Луіза Коллє, І вам :)
Цікаво. Так, деколи дуже хочеться вжити у творах якесь місцеве колоритненьке слівце, "яке каже баба Люба", чи типу цього. Це дуже класно. Натхнення вам.
Лана Іссан, Дякую, навзаєм :)
А каштани дуже гарні,дякую за фото))
Каміла Дані, Дуже, жаль не надовго.
Так, полюю, особливо подобається слово кринж, що стало популярним серед молоді, також баг (хиба) є унікальним явищем. Багато нових слів у сучасній мові дуже гарні та незвичні для всіх, але мені подобаються)) Так само як і мем - гарне слівце.
Anna May, І мені. Жива мова - попри всі страждання й казки про її загибель - живе й розвивається.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати