Деякі секрети структури роману / Частина 1
Я зараз читаю книги Марти Олдерсон "Создавая бестселер" і вона справляє на мене неабияке враження! Це те, що треба, те, що я люблю, те, що розділяє мої погляди на створення текстів.
Тут не про натхнення, а про структуру. Багато практичних фішок, порад, лайфхаків. Ділюся з вами своїм коротким конспектом з деякими власними інтерпретаціями, гадаю, багато кому це буде корисно!
Дуже класно подано визначення сюжету, що розкладається на маленькі деталі:
Сюжет - це набір епізодів, пов'язаних між собою причинно-наслідковим зв'язком. Епізоди складаються в драматичну дію, в якій є напруження та конфлікт. Конфлікт веде до емоційного розвитку персонажа, в чому втілюється головна ідея твору.
Це не просто визначення, яке можна прочитати і викинути з голови, як і іншу будь-яку теорію. Тут справді далі розбираються всі написані елементи, частини.
Ваш текст - це набір епізодів. Там не має бути місця випадковим епізодам, кожна наступна дія повинна спричиняти одна одну. Більше того, ці епізоди повинні призводити до емоційного розвитку персонажа. Кожен епізод - це вплив, а не просто випадкова історія.
Умовно ваш текст можна розділити на три частини, і це не секрет. Проте авторка пропонує короткий чеклист для кожної частини. Поглянемо сьогодні на початок тексту.
Для мене початок - було найлегшим. Розкачати, змалювати фон, героїв. Розвивати - важче, але і початок має свої цілі, завдання. Дивіться, як їх визначає авторка:
- початок знайомить з головним персонажем та протагоністами. Протагоністи - це не лише люди. Це страхи, природні катаклізми, різні умови життя, котрі впливають на персонажа;
- на початку розкривається найближча мета персонажа, або принаймні розкриваються перед читачем передумови її формування;
- початок - це гачок. Але це не секрет.
Кількісно початок займає 25% тексту, 25% - це закінчення. І 50% - це середина, де відбувається основний розвиток подій. У своїй історії я тільки доходжу до середини...
Що далі по структурі?
Авторка пропонує створити схему вашого роману! Я не все беру до уваги, і все рівно адаптую написане під себе. У мене це має такий вигляд.
У вас є дві лінії, котрі прямують вгору. Перша лінія - це епізоди, фрагменти життя, котрі відбуваються з вашимим персонажами. Друга лінія йде паралельно до першої. Це - емоційний розвиток персонажа. Кожен епізод повинен мати емоційний вплив. Ці дві лінії - як аркуш паперу, два боки однієї історії. Не буває випадкових епізодів, кожен епізод - рухає розвиток героя вперед. Я дуже люблю це в книгах! Коли читаєш, і настільки розумієш значення кожного фрагменту, що це викликає захват.
І важлива наскрізна лінія у цьому всьому - логіка. Кожен епізод не є випадковим, вони переплітаються між собою, спричиняють одне одного. І в результаті ми отримуємо чудовий коктейль з емоційного розвитку персонажа, логіки подій і епізодів, кожен з яких - на своєму місці і виконує свою роль.
Попереду у мене ще читання про епізодну сітку та інші стурктурні штуки в романі. По-моєму, це досить цікаво.
Почитаю - поділюсь;)
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТерпіти не можу беззмістовні, порожні епізоди, вставлені для «многа букафф».
І я, все повинно мати свою роль
Дійсно цікаво. Я на мить уявила, як я сиджу і структурую роман... Ем... Важкувато. Це його треба розібрати по кісточках ще до того, як він написаний. А у мене так не буває. Хоча самий по собі такий підхід доволі цікавий.
Для початку можна просто поєднати дві точки: початок історії, а потім кінець. І точково помітити ключові події, а потім далі далі.. Я почала таке робити , дуже захопливо!)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати