654 425
Анотація до книги "Характерник"
Україна переживає важкі часи. Турки, татари, Москва та Річ Посполита в перегонах за владу над українською землею здійснють її гноблення. Кожен шарпає в свій бік. Тільки одна сила в змозі протистояти цьому - козаки. Безстрашні воїни, лицарі дикого поля, визнані як одні з кращих майстрів рукопашного бою в світі. Вони стоять кісткою в горлі небезпечних сусідів. Серед бійців Війська Запорізького є ті, кого побоюються, остерігаються, але і поважають інші козаки. Їх називають характерниками, галдовниками чи чаклунами. Саме їх більше за інших остерігаються вороги, а татари називають урус-шайтанами.
256 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійтигарна книжка.багато фактів взнав і пригадав за козацтво
Andrij Andrij, Дуже дякую
цікава книга
Роман, Дякую
Серйозна тема. Історичні романи - особливий жанр. Моя повага. Підпишусь.
Володимир Воробей, Дякую Вам. У мене теж до цього жанру особливе відношення.
Дякую цікаво і змістовно.Чекаю на продовження
HellDmytro, Дякую. Думаю, продовження не буде
дуже
Koja, Сподіваюсь, в хорошому сенсі
Завдяки твору Дмитра Чорноти "Характерник", - ті достатньо далекі від нас часи боротьби України, козаків наших із численними ворогами багатьох держав, які воювали проти нас, стали більш зрозумілими, оживленими, наближеними до нас та наших часів, та стала більш зрозуміла Історія України (фрагмент боротьби козацтва України за свою державу)!..
Оксана Орущак, Дякую за такий добрий відгук
Доволі легко читається .) Все не вимушено без іоди .
Дмитро Чорнота, дякую ) Добре написано )
вот і перегорнута остання сторінка пригод славного козака северина поливода. що чекає характерніка та джура? знаємо одне: степ та воля - козацька доля! побажаємо успіху автору в творчості і хай він порадує нас продовженням цієї цікавої історії.
дуже важлива тема роману це зрада. є декілька напрямків. сторонніки цвіркуна і сім'я Степана кобили. перших зрозуміти можна. вони, не то б, що заблудші вівці, більш прибічники якой то політичної думкі. вони ідуть на змову з ворогами покладая надію на використання іх в своїх інтересах. то, що ворогам це дає привід грабувати, та вбивати українців вони вважають за іздєржкі заради високий мети. ціх людей можна ненавидить, але повагу вони не втрачають. що ж стосується сім'ї кобили,то тут речі о повазі не може бути. особисте благоустрій за рахунок життя інших може визвати тільки огиду. різноманітний погляд на цю тему дає можливість казати, що автор має майстерність психологічного аналізу. це також прідає художньої цінності твору.
головний герой роману северин поливода. багато кто завдасть питання: кого він нагадує? хтось побачить у ньому билинного волхва всеславіча, а багато хто і Івана сірка. бо постать северина відображає дух справжнього воіна українця. саме такий тип забовьязан слугувати прикладом для сучасної молоді, та і в майбутньому ця книга буде цікавою і корисною в патріотичному вихованні.
важкі часи та чорна хмара руїни насувається на Україну. відважний козак северин поливода с побратимами боронить кордон від навали ізвічних ворогів усього християнського світу татар. та тут втручається дух розбрату і колишні відважні побратими стають ворогами. протистояння северина і цвіркуна, або із кабаном це не протистояння особистості, а трагедія народу. автор знаходить мовної фарби і дуже яскраво передає усього болю і горічі цієї ворожнечі. автор зміг навіть в епізодічних моментах розповісти прічину колотнечі. згадаємо хуторянина, якій каже що він не за москалів, не за ляхів, не за татар, але козакам потрібні союзникі в боротьбі за вільність країни. саме так: Україна зажата ворогами з усіх боків мусила шукати помічників серед ворогів. так було багато віків поспіль.
сюжет цікаво, але є на початку твору історична помилка: татари ніколи не нападали на селіще з одного боку, а завжди с початку оточували його і гнали людей до середини. іх розвідка була найкращою на ті часи, тому вони ніколи б так ні підставили свій загін, як повіствує автор.
Руслан Гасимов, З нетерпінням чекаю. Дуже цікаво
Дякую автору за цікаву книгу.
Люба Желудковп Масливець, Вдячний за відгук
Книжку прочитала одним подихом. Бракує продовження. Іноді спотикалася об граматичні помилки. Мова дійових осіб надто сучасна. А загалом - читати можна, особливо вчувається подих теперішніх подій, війни з московитами.
Автору дякую і бажаю творчого натхнення на майбутні твори!
Одарка Борисюк, Дякую за відгук. Цілком згоден з зауваженнями
Вітаю. Прочитав, дуже сподобалося, люблю про козаків.
дуже сподобалась книжка.
Коментар видалено
Де продовження розповіді?
юрій корсун, Можливо, колись. Але малоймовірно
гарна книга .
гарна книга
Олег Михайлов, Вельми дякую
Читаю потроху Вашу книгу. Опис боїв - це щось, круто написано! Ми з Вами в деякій мірі колеги, бо теж пишу історичні книги. Точніше, одну написала та публікую, інша в процесі, і теж про характерника - Івана сірка. Тому ще й через це зацікавила Ваша книга, хотілось побачити Ваш погляд на козаків з магічними здібностями )) Дякую за книгу!
Ріна Март, Дякую за оцінку.
Книга просто вау!
Kathryn, Ну, Ви не перебільшуйте аж так ))))
Книга супер!
Вадим Годованець, Радий знати. Дуже дякую.
Чудова книга, легко читається і дуже цікавий сюжет, рекомендую
Bodya, Дуже дякую. Радий, що книга зайшла
Цікава книга.
Евгений Тишевич, Дякую
Цікавий та динамічний сюжет. Десь годин за 6-7 все прочитав. Особливо відмічю бій з татарами. Така складна і заплутана багатоходівка, насправді. То один гінець до Тертого біжить. Потім інший. Потім зрадника відправляє, потім не зрадника. Ну... нема слів просто.
Олексій Сміян, Дякую. Радий, що зайшла книга
крута книга
лерочка, Дякую
Надзвичайно цікава книга. Продовження аж проситься. Тепер буду думати чи добралися вони на Січ, як Лесь дорослішав...
Аня Гала, Дякую. Можливо, прийде час і до продовження
Цікава книга! Дякую автору)
Амелия Мордвинова, Дякую за відгук
оооу, дякую за Вашу працю!!!!
Двосічний Меч Вогняного Бога, Дякую, що оцінили
Дуже гарна книга,цiкаво написана,читаю з задоволенням. Дякую автору
Марина Соломко, Дякую Вам
дуже цікаво лайк алетзанато мало
Sofia, Дякую. Так, у вигляді твору не так і багато. Поте це не один рік праці.
Дуже цікава історія, дякую автору за цей шедевр!
Саша Матвійчук, Дякую за високу оцінку.
Цікавий роман який дуже сподобався. Дяка автору.
Руслан Деркач, Вдячний за відгук
книжка цікава!
Igor Kovpak, Дякую
Перепрошую, продублюю сюди мій відгук з блогу. І, на додачу, подяку автору за чудовий твір)):
... Твір не лише цікавий, але й “живий”. Вам чудово далося найважче - передати атмосферу, не перенавантажуючи описовістю.
Зауваження є)). Твір потребує вичитки - є граматичні помилки та русизми. Якщо дозволите, сама можу це зробити (але я не редактор!) наскільки вистачить компетенції.
Як на мене - забагато містики, але я просто не люблю фентезі. Її наявність виправдовується назвою, звісно, але трохи перебор. Тим більш, що тоді спантеличує властивість головного героя чути мертві могили і абсолютна “глухота” й сліпота в наступній главі, в подіях на хутірці зрадника, де все криком волає навіть для людини не зовсім військової й без магічних здібностей, що треба б бути насторожі. Можливо, таку безпечність варто б хоч чимось виправдати? Типу коні перевтомились чи й копита позбивали, або ж Северин відчув небезпеку відразу ж, але недооцінив…
І, як для всіх чудових творів, не вистачає … ще!!))
Дякую, роман сподобався, от тільки. роздуми ваших героїв більше сучасні, можна сказати інтелігентні,а не простих козаків, ну трішечки.
Татьяна Степчук, Дякую за відгук та зауваження. Зверну увагу.
Дуже сподобалося!
Yakiv Ursolov, Радий читати.
Дякую автору! Цікавий роман, хочеться продовження. Час іде, а майже нічого не змінилося - вороги терзають країну як ззовні, так і в середині. Сподіваємось колись буде Мир і Воля на нашій землі. А поки дякуємо ЗСУ за захист!
Юлія Чечель, Дякую Вам за відгук
про
Богдан Павлюченко, Хочеться вірити, що це комент, який означає високий професійний рівень твору. Якщо так, то дякую.
Я не знаю як це сталося, я просто вирішила трошки більше знати про козаків. І ось 14глава,іноді якість речення не такі( схожі на московитські) але поки що я в захваті. Дякую, гарна ідея і чудова робота.
Иванна Иванова, Дякую вам. Щодо козаків, то так, з цієї книги можна дещо дізнатися, оскільки перед написанням опрацював багато джерел, тож щодо побутових та організаційних моментів - вигадок майже немає. Щодо московитських речень - готовий вислухати, роз'ясніть, якщо ваша ласка. Завжди радий вдосконалюватись.
Натхнення вам, колего! Створення справжньої книги завжди потребує чимало роботи задля вивчення та опрацювання всіх нюансів. Приємного читання всім. І щастя кожному з читачів!
Ангеліна Кріхелі, Дякую. Навзаєм
Доброго вечора! Книга дуже цікава, приємно читати, але так несподівано закінчилася, що я навіть розчарована :( Підкажіть, чи буде продовження і коли? Я би даже краще купила собі в паперовому форматі ?
Даша Легеза, Продовження, як і паперовий формат найближчим часом не планується, нажаль. Дякую за відгук та зацікавленість
Давно авторизувався на сайті, раніше наче була можливість завантажити в fb2 форматі?
Дуже гарна книга , побільше б таких ,читав не міг відірватися. Дякую!
Степан Креховецький, Вам дякую
щ
неймовірна книга. дякую
Наталія костів, Вам дякую
З нетерпінням чекаю продовження пригод Паливоди та Леся.
Алксандр Химич, Дякую, але не найближчим часом
Дякую! Чудовий твір! У вас велике майбутнє.
Agata Vovchuk, Дякую. Все може бути
Чудово, що сучасні автори переймаються козацькою минувшиною України. Такі твори мають і повинні бути! Дякую за вашу творчість. Але маю сумніви, що в той час в оселях селян окрім печі була груба.
Marina Tkachenko, Дякую за підтримку.
Щодо груби та печі, то це, по суті, одне і теж. Груба - це польське слово, яке означає домашню пічку для опалення житла та приготування їжі. Це якщо коротко. Так, у нашому розумінні піч та груба відрізняються. Я сам колись спав на печі гостюючи у бабці та діда. Тоді як на їхній грубі не поспиш, бо це дещо менший архітектурний (дизайнерський) виріб ))
Книга цікава, грамотно написана. Сподобалась! Актуальна. Дякую!
Дмитро Чорнота, Хоча, Ви може й не правопис мали на увазі ))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати