Яку книгу ви ніколи б не написали?

Хай.

Ми часто говоримо про те, що любимо читати. Хтось обожнює дарк-романи. Хтось — детективи. Хтось — скло, трагедії та історії, після яких треба дивитися в стіну й думати про життя.

Але сьогодні мені цікаве інше питання. Не що ви читаєте. А що ви ніколи не написали б самі.

Наприклад, я знаю авторів, які спокійно читають книги про:

- зради;

- насильство;

- маніпуляції;

- токсичні стосунки;

- війну;

- смерть близьких;

- серійних убивць;

- дарк-романи.

Але коли доходить до власного письма — кажуть: «Ні. Оце я писати не буду».

І мені завжди було цікаво чому. Бо написати — це не те саме, що прочитати. Коли читаєш, ти спостерігач. Коли пишеш — ти проводиш героїв через усе це власноруч. Сам вирішуєш, кого зрадять. Кого зламають. Кого вб'ють. Кого залишать із травмами на все життя.

І тут у багатьох раптом з'являється межа.

Наприклад, дарк-романи. Навколо них зараз дуже багато суперечок. Одні кажуть, що це просто вигадка і безпечний спосіб прожити сильні емоції. Інші вважають, що деякі речі настільки романтизують насильство, контроль або залежність, що їм не місце в романтичних історіях.

І от цікаво: Чи могли б ви написати дарк-роман? Не прочитати. Не поставити лайк. А саме написати. Створити героя, який переходить усі межі. Зробити так, щоб читачі закохувалися в нього. І провести його через всю історію. Чи було б вам комфортно?

Або інший приклад. Чи могли б ви написати книгу, де головний герой зраджує? Не випадково. Не через магію. Не через непорозуміння. А свідомо. І не тому, що він лиходій. А тому, що він людина.

Чи могли б ви написати книгу про смерть дитини? Про втрату батьків? Про війну? Про домашнє насильство? Про психологічний аб'юз? Про людину, яка так і не отримала щасливий фінал?

Мені здається, у кожного автора є тема, до якої він не готовий торкатися. Не через цензуру. Не через правила. А просто тому, що всередині є особиста межа. Іноді вона пов'язана з досвідом. Іноді — зі страхом. А іноді автор просто не хоче проводити своїх героїв через певний біль.

Тож мені дуже цікаво:

Яку книгу ви ніколи б не написали? І головне — чому?

А може, навпаки, ви переконані, що автор має право писати абсолютно про все? ?

P.S. І ще цікавіше питання: чи є жанр, який ви читаєте із задоволенням, але ніколи не взялися б писати самі? 

0 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
Інші блоги
Спроба "ребрендингу": вибір нових обкладинок
— Моллі, прошу! Цього разу судомне здригування її тіла він не втримав, і Моллі, вирвавшись тієї ж миті, притиснулась до стіни. Вона справді намагалась прийти до тями, але коли в дальньому кутку свідомості заворушилося
Рецензія на книгу Очі кольору неба
Привіт, дорогі читачі! я хочу з вами поділитися думками про роман Еллі Мун, і порадити вам, щоб ви його прочитали, бо він неймовірно цікавий. Перший розділ роману «Очі кольору неба», а саме таку назву він має починається
З днем народження мене! Знижечки вам)
Мох любі, у мене сьогодні день народження, тому у мене для вас подарунок! ЗНИЖКА на усі мої книги!
Коли хочеться розвантаження та релаксу...
Всіх вітаю! Якщо цього літа Вам хочеться прочитати щось легке, можливо так зване «пляжне чтиво», тоді запрошую Вас до моєї новинки (любителям закінчених книг повідомляю, що книга буде закінчена +- 25 липня), тому додавайте
Тебе кохати заборонено - знижка. + промо
Доброго ранку, мої хороші. Сьогодні діє знижка на чудову книгу. Не пропустіть таку можливість. - заборонені почуття - викладач і студентка - справжнє кохання - емоційно - пристрасно - відверто - гумор і ревнощі -
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше