Питання авторам

Вітаю, друзі! Я до вас з важливим питанням. Напевно, важливим тільки для мене, але, можливо, когось це також хвилює. Поговоримо про активність на Букнет, а саме про роботу. До того як я створила новий акаунт, мені одна людина дала пораду публікувати кожен день в один і той же час. Окей, це не проблема. Проблема виникне тоді, коли закінчиться матеріал. Мені сказали, що між книжками не можна робити перерви, а тобто: закінчив — і публікуй другу. Але отут є проблема: немає що публікувати. Ця людина сказала, що вона кожен день пише і публікує розділи. А я так не можу, не тому що не маю часу писати, а тому що для написання та редагування одного розділу в мене йде мінімум 3 дні. Мені ШІ не пише тексти, і я не можу кожен день публікувати «аби що».
Автори, поділіться досвідом. Чи робите ви перерви між публікацією книг і як це впливає на їх розвиток, активність та популярність?

31 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Julia Shperova
02.06.2026, 02:47:00

Я взагалі спершу пишу і тільки потім публікую, бо часом може змінитися щось в тексті і тоді переписувати все. Максимум - на етапі редагування можу викладати. Тому тут проблема така - або писати про щось ще (про персонажів, про історію, наприклад, тощо), або робити дві речі паралельно: щось ще пишеш, щось вже викладаєш. Принаймні, так працює для мене.

Показати 2 відповіді
Julia Shperova
03.06.2026, 04:22:52

Айрена Стея, 100% якась геніальна ідея прийде наприкінці)))

avatar
Юлія Чумаченко
02.06.2026, 13:20:36

Ві, повністю підтримую вашу позицію щодо якості тексту! Написати хороший розділ за день без втрати глибини — це завдання із зірочкою, і поспіх тут точно зайвий. Як на мене, баланс між книгами — це індивідуальна історія. Важливо тримати авдиторію в тонусі, але не ціною власного вигорання (як правильно помітив Олег Кучер нижче). Навіть якщо робити невелику перерву між релізами, її можна круто обіграти в блогах: показувати естетику, ділитися процесом створення нової історії, підігрівати інтерес. Головне — залишатися на зв'язку з читачами, а темп у кожного свій!»

Ві де Рейн
02.06.2026, 15:44:39

Юлія Чумаченко, Дякую ❤️

avatar
Інна Камікадз
02.06.2026, 08:54:34

Я не пишу кожен день і не публікую кожен день. Але маю чіткий графік викладки нових розділів, тому читачі уже свідомі того, як я працюю. І терпляче чекають, бо викладати аби-що я також не буду. Але між книгами не повинно бути переривів. Закінчили одну й одразу публікуйте іншу. І не чекайте натхнення, а просто пишіть. Потім перечитуйте, що написали. Видаляйте і додавайте. Викладайте менші розділи. Оберіть собі дні, коли не пишете та не редагуєте. Тоді ви не будете втомлюватися від своїх книг та персонажів.

Показати 3 відповіді
Ві де Рейн
02.06.2026, 15:43:29

Мрія Чарівна, ❤️

avatar
Тереза Свідок
02.06.2026, 12:22:51

3 дні це дуже хороша швидкість, якщо глава повноцінна, не коротишка, не комікс. Скажу навіть – стаханівська швидкість. Та людина вам лайно сказала, але вже не перший раз бачу подібні вислови.
На інших платформах є автори, які викладають по 1 главі на 2 тижні, а то й рідше і твори пишуть роками. При цьому ніхто їх не покидає, бо пишуть діло.
Треба писати в першу чергу не для глав, а для героїв або історії. І ніякого таймінгу. Ви ж не газета «Зоря Полтавщини» двічі на тиждень.

Ві де Рейн
02.06.2026, 15:33:05

Тереза Свідок, Дякую за підтримку ❤️

avatar
gozhelna
02.06.2026, 12:20:54

Такий темп виглядає мені дуже виснажливим. Я намагаюся спершу дописати книгу до кінця, якщо це не фанфік, а тоді вже викладати. Без будь-якого графіка, але відповідно, і перегляди в мене нулячі, тому мабуть, буду не найкращим експертом з активності і популярності на Букнет. А Вам успіхів! Хай знаходиться та аудиторія, яка любитиме, цінуватиме і читатиме вашу творчість у незалежності від кількості публікацій на тиждень! :)

Ві де Рейн
02.06.2026, 15:32:03

gozhelna, Дякую, я теж бажаю вам успіху ✨

avatar
Аріша Качінська
02.06.2026, 12:14:51

Можно ,я,Вам скажу як читачка,не як автор.
Як для мене я краще почекаю вихода наступної части ,ніж що дня буду отримувати нову частину в якій будуть помилки,тавтології і буде тяжко читати. Якщо щодня викладати те що написали,коли перевіряти на правильність написання і звучання тексту .
Це сугубо моя думка. Гарного дня пишить так як Вам зручно,а Ваш читач почекає на нову главу,яка буде читатись легко і цікаво.

Ві де Рейн
02.06.2026, 15:31:01

Аріша Качінська, Дякую велике ❤️

avatar
Анна Потій
02.06.2026, 13:31:51

В мене і без перерв не завжди активно йде. Ця активність і популярність - іноді такий рандом, що неможливо передбачити. Але якщо у вас так повільно йде написання розділу, то варто або ж коротшими їх робити, або ж спочатку написати розділів 10 і потім вже почати публікувати регулярно, а поки ці розділи на публікації, то писати продовження. Бо особисто в мене, якщо сідаю і пишу і ні на що не відволікаюся, і я знаю про що писати, не сиджу й не думаю над розділом, то написання розділу десь на 5 тисяч знаків займає 1-2 години. Ще з півгодини десь може на редагування піти. І від оцього "сиджу і не знаю, що писати" дуже допомагає чіткий план. Бо без нього я теж раніше довго писала.

avatar
Morwenna Moon
02.06.2026, 13:19:12

Я пишу кожен день і публікую кожен день, але між книжками, звичайно, є перерви. Як би швидко я не писала, я ж не машина. Головне - регулярність та гарно написані розділи.

avatar
Айрена Стея
02.06.2026, 11:03:38

Повністю згідна з попередніми коментарями. Ви ж не у марафоні берете участь, хто перший ,чи хто частіше. І викласти тільки щоб рахувалось, це не творчість. Робіть так як підказує вам сердце. Щодо використання ШІ це не соромно ,якщо його використовувати для правки тексту, тобто розділові знаки. Текст то ж ваш лишається.

Показати 2 відповіді
Айрена Стея
02.06.2026, 13:02:50

Ві де Рейн, Я теж:)

avatar
Ханна Трунова
02.06.2026, 11:12:18

Я вже давно зрозуміла, що на Букнеті мені з моїми історіями популярність не світить. Тому немає сенсу гнатися за регулярним оновленням. Пишу, коли виходить, і викладаю, коли є що викласти. Бо не комерційний проєкт тутечки, що ж поробиш.

Показати 2 відповіді
Ханна Трунова
02.06.2026, 12:23:29

Ві де Рейн, Була молода та наївна, теж так вважала) Це мене не засмучує. Просто констатую факт.

avatar
Аріна Лінк
02.06.2026, 09:10:30

Ну, я спочатку ДОПИСУЮ книжку до кінця, а тоді публікую на свій лад) А між книгами перерва 2-3 тижні)

Я не можу публікувати текст, який ще не опрацював. Написати — не проблема, але потім його потрібно привести до ладу, відшліфувати, зробити справді якісним. А це займає час.

Писати щодня лише заради публікацій — не зовсім те, що мені подобається. На мою думку, писати потрібно із задоволенням, а публікувати тоді, коли ти справді готовий це зробити.

Звісно, можна гнатися за цифрами й алгоритмами, але чи отримаєте ви в результаті те, заради чого взагалі починали писати й публікувати свої тексти?

avatar
Вень Чжулун
02.06.2026, 08:44:14

Я ще на початку шляху, але так, стараюсь, щоб запас був)

avatar
Анні Флейм
02.06.2026, 03:07:35

Пишу кожен день (це вже на рівні звички, можу хіба що 1 день на тиждень взяти вихідний - протягом якого ходжу з відчуттям, ніби чогось бракує :-D), що написала - те публікую (після вичитки по гарячих слідах, а запас роблю хіба що для початку публікації книги), здебільшого вночі, не обов'язково в один і той самий час. Але такий спосіб письма й публікації "потоком" - для любителів екстрима, тож масово не рекомендую))

Проте, перерви між книгами все-таки роблю. Зазвичай, близько тижня, протягом якого проводжу "розігрів" наявних підписників - розповідаю про плани, ділюся не спойлерними цікавинками щодо майбутньої історії. Хто хоче - дочекається, а хто не дочекався - отже, не настільки його/її моя творчість зачепила.

avatar
Юлія Хемс
01.06.2026, 23:04:57

Я роблю перерви, щоб не вигоріти психологічно. Бо писати глибокі історії теж дуже важко.

avatar
Торі Грант
01.06.2026, 22:41:39

Я, напевно, якраз саме та людина, яка публікує три рази на тиждень в один і той же час, і в мене є розклад в блозі. Не скажу щоб регулярність якісно підняла перегляди. Але я точно не переймаюсь тим що викладаю, бо це моя перша книга з трьох закінчених, і я навіть можу собі дозволити потім на наступній змінити порядок викладки. Але все ж з кожною главою більше переглядів.
Втім, все ж скажу що дійсно треба мати запас глав, і писати в своєму темпі. Бо якщо гнатись за читачем, можна втратити любов до творчості ((

avatar
Дієз Алго
01.06.2026, 21:22:38

Так, це реально працює, але для такої схеми треба мати запас книг. Я його не маю, по-перше, а по-друге, не хочу публікувати в процесі, щоб на мене нічого не тисло. Врешті, якість і задоволення від написання в мене стоять на першому місці.
Як наслідок - оформила собі комерційний, як в мене було 290 постійних читачів, але що з того, як тепер їх знову десять - перерва була довгою))

Показати 3 відповіді
Дієз Алго
01.06.2026, 22:14:49

Софія Анрі, Та я не переймаюся. Просто приклад наводжу. Вже буде як буде - для мене важливіше писати в комфортному темпі і щоб історія була саме такою, як я хочу)

avatar
Зодча Тіней
01.06.2026, 21:17:50

Я почала публікувати свою першу книгу, коли вона ще не була написана повністю, але був запас із десяти розділів. Я публікую раз на три дні, і мені цього цілком вистачає для написання нового розділу. Такий графік рятує якість тексту і мене від вигорання. Учора закінчила першу книгу, а післязавтра почну публікувати другу. Паралельно у мене вже є заділ із п'яти розділів абсолютно нової книги. Її я пишу взагалі не поспішаючи. Знаю про те, що багато хто вважає обов'язковим публікуватися щодня, але це явно не мій випадок)

Показати 3 відповіді
Ві де Рейн
01.06.2026, 22:14:10

Мар, Дякую за поясненя. Звучить логічно)

avatar
Олена Мисак
01.06.2026, 22:08:45

Я теж колись публікувала щодня, але потім вигоріла. Насправді це втомлює, тому тепер можу писати один розділ по три дні. Ще чула таку думку, що читачам теж набридає, коли оновлення виходять щодня.

avatar
Агнія Бурне
01.06.2026, 21:54:35

намагаюся публікувати кожен день, але до появи на платформі я писала в тумбочку, тому маю запаси, зараз просто дописую, трохи змінюю сюжет, редагую, або розписую нові ідеї.

avatar
Яна Залізняк
01.06.2026, 21:39:16

Поки є матеріали, то намагаюся викладати щоранку новий розділ) а писати через силу - таке собі задоволення. Краще пізніше і якісно, ніж постійно, але воду) тому раджу робити перерви і приділяти час якісному редагуванню тексту ✨❤️

Ві де Рейн
01.06.2026, 21:48:51

Яна Залізняк, Дякую. Дослухаюся❤️

avatar
Милау Еллі
01.06.2026, 21:31:16

На цій площадці ще немає досвіду, але я пам'ятаю, як колись дуже давно,))) коли активна писала - на іншій, там було доволі багато читачів, то звісно викладала книгу за книгою, не робила перерв, іноді дві книги одразу писала.) З власного досвіду, можна викладати не кожен день, а зробити графік, так щоб було зрозуміло читачам, наприклад 3-4 рази на тиждень. Скажу чесно, написання займало дуже багато часу, іноді мало спала, писала до глибокої ночі, майже увесь вільний час, якщо не весь)) але все звісно індивідуально, залежить від обставин та приоритетів)))
Вам я бажаю удачі! Нехай, який би не був у вас темп, завжди були ваші читачі, які почекають❤️

Ві де Рейн
01.06.2026, 21:35:54

Милау Еллі, Дуже дякую. Навзаєм ❤️

avatar
Іванка Сокіл
01.06.2026, 21:33:16

А в мене була перерва спочатку в два роки, а потім в чотири)) за останні 4 місяці написала одну доволі велику книгу і одну коротеньку. Вийшло що за 1 тиждень 2 завершені. А ті 2 заморожені досі висять, і тепер я підозрюю, що знов випаду на певний час) бо щось ні ідей, ні натхнення. Це я до чого...Не знаю, як працюють алгоритми, але мені здається зараз на Букнеті таааак багато книг, що навіть якщо платформа просуватиме книгу, вона все одно не набере популярності тільки завдяки сайту. Тому краще пишіть в своєму ритмі та по натхненню. А для популяризації використовуйте блоги та марафони)

Ві де Рейн
01.06.2026, 21:34:26

Іванка Сокіл, Дякую ❤️

Дуже не люблю такі "поради")
Все дуже індивідуально, коли мова йде про творчість. Я пишу щодня, бо не можу не писати. Така є моя норма. Мені ШІ теж тексти не пише, я йому їх би і не довірила.
Хтось пише, коли має сили, хтось дає собі перерви на інші справи, родину, побут тощо. Такою є норма інших. Не існує універсальної методички, як писати.
Щодо публікації, я переходжу до викладки, коли маю чіткий план наступних розділів і перші принаймні 7-10, щоб був запас. Кожен наступний розділ пишу щодня, це дає потрібний люфт на екстренні випадки. Але те, що це підходить мені, не значить, що підійде іншим.
Щодо перерв між книгами, думаю тут все залежить від жанру та обсягів. Чим більша та пропрацьованіша книга — тим більше емоційного ресурсу в неї вкладаєш. Мене, звісно, часом несе одразу на інші проєкти, аби не впадати у пригнічений стан, через сум за героями історії, яка вже завершилась, втім перерви важливі, аби не зловити вигорання. Мені досить тижня, часом двох. Та нерідко і та "творча відпустка" перетворюється на методичне обмірковування нового сюжету) Я інакше не можу, це вже мій стиль життя.

Ві де Рейн
01.06.2026, 21:32:53

Кайла Броді-Тернер, Дуже дякую, що поділилися. Зараз наслухаюся ваших історій і буду будувати свою письменницьку імперію☺️❤️

avatar
Надія Філіпська
01.06.2026, 21:23:47

Читачі люблять графік, тому краще його мати і притримуватися. Виберіть той, який зручний вам, але не рідше ніж через день. Я для себе вибрала графік оновлень 4 дні на тиждень , з розміром розділів 6к-9к. Викладайте новинку коли маєте запас розділів, тоді вам буде легше писати книгу в процесі. Матимете час на їх редагування.
Перерви між книгами особисто для мене то не трагедія, адже часу на написання у мене досить мало, але я намагаюся їх скоротити. Просто варто пам'ятати, що на кожну книгу ви будете збирати читачів з нуля. І не завжди (навіть рідко) вони переходять з однієї книги в іншу.

Ві де Рейн
01.06.2026, 21:29:07

Надія Філіпська, Дякую за пораду, спробую підібрати графік❤️

avatar
Софія Анрі
01.06.2026, 21:16:40

Коли в мене новинка, я публікую кожного дня й пишу в процесі. Це чудово допомагає розвиватися. Достатньо лише випрацювати звичку. Я пишу вже багато років і мала невеличку творчу паузу, а Букнет допоміг мені знову увійти в ритм

avatar
Кіт Анатолій
01.06.2026, 21:15:52

Я публікую тоді, коли є матеріал. Стараюся двічі - тричі на тиждень. Між книгами перерв не робив, бо не так давно пишу. Що таке успіх на бунеті і як його досягти, поки не зрозумів. Гадаю, тут немає якогось магічного рецепту. Окрім реклами, звісно ʕ☆ᴥ ~ʔ

avatar
Пацюк Червоній
01.06.2026, 21:09:09

в мене поки що достатньо матеріалів, щоби не перейматися

Ві де Рейн
01.06.2026, 21:11:46

Пацюк Червоній, щастить вам)

avatar
Ulyana Summers
01.06.2026, 21:07:33

Не публікую в один і той же час і не кожен день. А коли маю час. І так на редагування і вичитку помилок теж є час. І нову книгу пишите коли маєте час та бажання

avatar
Стасія Мун
01.06.2026, 21:07:22

Звісно роблю, але намагаюся мати запас тексту)

Інші блоги
Я змушу тебе сказати правду!
Любі автори та читачі (⁠.⁠ ⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠) Вийшов новий розділ роману "Лисяче серце" Уривок ✨ Джаан повільно встала, підійшла до великого вікна, подивилася вниз. Десятий поверх, досить високо. —
Знайомство з героями
Вітаю, мої чудові. Історія Лідії у тілі Розі набирає обертів і саме час познайомитись із головними героями. Це Лідія. Цинічна редакторка романтичного фентезі. Вона любить свою роботу, але не любить тексти, з якими
Приховав 2 своїх хоррори, бо...
Вітаю! Ті, хто давно мене читає, знають, що я інколи розважаюся таким жанром, як горрори. (хоррори, horror, жахи - і скільки там ще назв у цього жанру). І, мушу зізнатися, мені складно уявити, чим такий жанр може налякати
Мій солоденький Лютер Верон
Вітаю, мої солоденькі! Мене давненько тут не було. Бо влаштувала собі невеличкий відпочинок. Але я повернулася, щоб натякнути. Завтра вийде одразу два розділи! Ну, це щоб ніхто не лякався раптового обсягу))) А
Мода і потреба
Блог номер два про типажі. Цього разу жіночі. Мабуть, всі помічали, що протягом історії людства була популярною різна зовнішність. В голодні часи - розкішні фігури, в ситі часи - тендітність, викохана дієтами. Колись вважався
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше