Чому я не люблю коли персонажі прозрівають?

Всім привіт, дорогі мешканці Букнету. ❤️

Чому мені так не подобається, коли в книгах героям повертається зір

Раніше, зізнаюся чесно, мене це не дуже турбувало. Тобто турбувало, але я просто намагалася не звертати на це уваги. Та коли таке почало траплятися ледь не в кожній книзі, я почала злитися значно більше.

А після того, як у березні мені видалили око, я взагалі зненавиділа такий сюжетний поворот.

Чому? Бо після операції мені було настільки погано, що можна було з'їхати з глузду. Навіть не хочеться згадувати ті дні.

Моє ліве око, те, яке видалили, раніше мало невеликий залишок зору. Тобто я бачила силуети, але не могла їх розрізнити. Також могла бачити деякі кольори, але більша частина навколишнього світу була дуже розмитою.

Потім у тому оці стався крововилив. Скільки крапель я в нього закапала — навіть згадувати не хочеться. Після цього почалися проблеми з очним тиском, утворилася якась плівка. А після крововиливу зник і той маленький залишок зору, який у мене був.

Потім ми перевіряли зорові нерви, щоб зрозуміти, чи може колись статися так, що зір хоча б трохи повернеться. Але, як відомо, атрофія зорових нервів не лікується.

Моє праве око не бачить нічого.

І якось після всього цього я просто не можу спокійно ставитися до подібних сюжетів. Я, звісно, розумію, що інколи легше повернути персонажу зір, написати купу стереотипів і не заглиблюватися в тему, ніж витратити трохи часу на вивчення того, як насправді живуть незрячі люди. Але мене це дуже болить.

Мене засмучує не те, що автори дарують своїм героям щасливий фінал. Мене засмучує те, що дуже часто щасливий фінал для незрячого персонажа чомусь означає саме повернення зору. Наче без цього він не може бути щасливим, коханим, успішним або просто жити повноцінним життям.

Вибачте за такий довгий блог. Просто давно хотіла про це написати.

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ромул Шерідан
31.05.2026, 18:40:29

Ви пишете про те, про що знаєте не з інтернету, чи зі слів. І тому це має більшу вагу. Напевно, автори пишуть, бо всім хочеться дива, хоча б в книжкових історіях. Але ж Ви праві. Найбільше диво — попри всі особливості знайти справжнє щастя.

Аліса Вінзор
31.05.2026, 18:54:22

Ромул Шерідан, Знодна з вами, я вже хвилююся, що зла якась, бо завжди пишу про це

Інші блоги
Кінець історії, книга закінчена
Історія волошкового поля закінчена! Тож давайте ще раз згадаємо як все було… Дякую за те що читаєте моїх книги, і всього вам найкращого) І до нових зустрічей!
Чому саме Едді Домбровскі став героєм моєї книги
Під час першого проходження Silent Hill 2 Едді Домбровскі легко недооцінити. На тлі Джеймса, Марії чи Анджели він здається дивним, незграбним і навіть трохи карикатурним. Повний хлопець, який постійно нервує, жартує невпопад
Просити? Це як? На череві перед нею повзати?
— Обернися і поїж! — командую їй. — Не збираюся їсти сире м’ясо! Його треба приготувати! — обурюється вона. — Навіщо готувати те, що й так смачне? — щиро дивуюся. — Воно — сире! —
Як найняти кілера в даркнеті?
Приблизно тиждень мені знадобився, щоб зрозуміти, що і як тут влаштовано. Тож є два варіанти знайти «виконавця». Перший — просто розмістити оголошення на форумі. Так, усе виявляється так просто! Якщо тебе вже
Роман з шефом
Багато хто вважає, що стосунки на роботі, це ознака непрофесійності. А якщо твій шеф цікавий співрозмовник? А якщо твій шеф невимовно гарячий? І до того ж пропонує пообідити разом? Дівчата, ви би встояли? Читайте у Розділі
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше