Звідки беруться сюжети? (обіцяла — розповідаю)
Недавно обіцяла, що поділюся з вами секретом того, як зявляються сюжети. Ловіть момент одкровення!
Я не підганяю свої історії під шаблони чи популярні читацькі тренди. Для мене книга — це завжди щось спонтанне. Це мить, вихоплена з повсякденного життя, яку моя занадто багата уява розкручує до масштабів цілої історії. Я можу почути уривок розмови, насторожитися від якогось шуму чи задивитися на випадковий кадр — і все, мозок уже пише синопсис нової історії.
Мені здається, що знати такі залаштунки — це нівроку цікаво для читача. Тому я вирішила ввести нову традицію: в кінці кожної своєї книги я додаватиму «Примітку автора», де коротенько (буквально в 1000 знаків) розповідатиму про те, з якої саме випадковості з'явився сюжет.
Оскільки книга «Життя після шторму. Віола» вже повністю опублікована, перша така примітка там вже є! Я розповіла, як звичайний фоновий шум з екрана допоміг мені знайти ідеальну локацію для цього психологічного даркгріму.
А тепер питання до авторів, які пробігали повз:
Як виникають ідеї у вас? Що стає вашим тригером? Мені шалено цікаво почитати про ваші творчі залаштунки!
Якщо відгукнулася ідея, за бажанням пишіть пару слів про історію створення своєї книги (або лишайте примітку автора в своїй книзі — так навіть цікавіше, бо збереже її для читача), а я обов'язково загляну на ваші сторінки, щоб полайкати ваші твори та підтримати вас!
11 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ доволі часто чую думку, що люди починають писати, коли не знаходять саме тієї історії, яку хотіли б прочитати. Наприклад, дуже умовно, є романтична історія, але хочеться, щоб вона відбувалася в космосі. А ті, хто пише про космос, чомусь не пишуть про романтику. І рано чи пізно ти сідаєш писати свою власну "хотєлку".
Як саме ця ідея приходить до автора, то вже окреме питання. Хтось бачить уві сні, хтось штурмує власний мозок, комусь воно приходить під час перегляду фільму. Варіантів купа.
У мене було приблизно так само. Я дізналася про “Володаря Перснів” і подумала: я теж так хочу. Тільки про Україну. Чому ні? Хотілося того самого відчуття пригод, великої подорожі та старих легенд. Перша частина, до речі, вже готова, це - "Сказанка про Крижаного Звіра".
Або інший приклад. Мені хотілося магічного реалізму в сучасному світі, але не як у Поттері. Без школи, з відносно дорослими героями і тд. Так поступово народилася “Хімера”.
До речі, буквально минулого року я відкрила для себе The Dresden Files від Jim Butcher і зрозуміла, що знайшла історію, яку сама хотіла б написати. У мене вийшло трохи з іншим нахилом, але той самий вайб, який я так шукала. Це рідкість.
Агнія Бурне, Можливо, просто ще не настав той момент )) У кожного свій шлях і свої історії. Думаю, якщо інтерес вже є, то рано чи пізно все складеться. Головне, не переставати шукати й читати. ?І Ви це й робите) все буде!
Мене інколи питають як ти це придумав, звідки ти це взяв? Авжеж початок історії потрібно продумати, хоча б в грубих штрихах. Яка епоха, чи сучасність, головного героя чи героїню. І далі відпускати його в свобод не плавання))) намагаючись його вберегти, щоб щось не сталось з ним занадто рано. Або взагалі не помер. Так наприклад з книги Сліпий ліс, мельком згадується що в одного з головних героїв є сестра. Ось і початок другої книги.
Агнія Бурне, ))))
Не знаю, як у кого, але в мене було таке, що наснився кінець історії, причому навіть з іменами. А на теперішню історію надихнула пісня Cris Grey — Let the Word Born. Якщо цікаво — запрошую.
Олена Мисак, Дякую, підписалася❤️
Можливо, через те, що в юності я захоплювався детективами, в мене виникла ідея створити детектив-матрьошку, де при розслідуванні злочину, де все читачу ясно, герої стикаються з більш масштабною таємницею, яку хочеться розгадати
Пацюк Червоній, хм, цікаво
У мене ідеї часто народжуються з чогось геть неочікуваного. Нещодавно, наприклад, одна-єдина пісня нової для мене виконавиці стала тим самим тригером, який запустив цілу ідею книги. А буває, що повертаюся до старих, призабутих нотаток, і вони раптом починають звучати зовсім по-новому, вибудовуючись у сюжет. Це як пазл, який складається сам собою, коли приходить час.
Зодча Тіней, Дякую, навзаєм❤️
По-різному. Іноді це просто фраза, а часом — повноцінна продумана архітектура тексту
Магістр Анімарум, це з часом затягує, коли починаєш раптові речі перетворювати в сюжети❤️
Дуже хороша ідея з приміткою) треба скористатися)
Вень Чжулун, маякуйте, коли буде, піду почитаю, цікаво❤️
Яка цікава ідея) У мене також різні тригери, для першої книги це було якесь відео, де дівчина розповіла треш-історію і підсумувала: "Ось якби карма працювала моментально, а не через 10-20 років, то наскільки простіше було б жити, люди не змогли б бити, вбивати і тд", і я така "Хмм.. та ні - змогли б" - на 350 сторінок))
А недавно почула коментатора спортивних подій, той видно був поціновувачем фентезі, бо коментував "Цей злющий як гном, цей бігає як недобитий ельф, оо, а ось цей - повноцінний троль! Хто взагалі додумався їх разом зібрати?!" і так це було емоційно, що звісно я така "Хм.. разом кажете?")) І ось вже за кілька днів викладу гумореску)
Якось так, дякую за ідею, не задумувалась до цього, як все починається)
Юлія Бор, ідея з миттєвою кармою зʼявлялася у кожного❤️
В голові беруться ідеї в тихій розмові з собою, коли на самоті з своїми думками. Або просто ідучи гуляючи містом чи набережною в голові зароджується ідея.
От наприклад Різдво Домового ідея сюжету прийшла перед сном.
Крісті Ко, Навіть, якщо це волохатий дух із гілочками в бороді. – натхненно❤️
(загадково посміхається)
Яку цікаву тему ви підняли. У мене тригером може стати взагалі що завгодно: мелодія, якась картинка, чужа історія, просто в процесі створення може народитись нова ідея. Часом щось справді цікаве народжується від взаємодії з аудиторією - це, мабуть, мій улюблений тригер: ніщо так не заряджає, як взаємодія з іншими творцями. На стику двох творчих розумів народжується справді щось... непередбачуване. ❤️✨❤️
Містер Чілл, так, буває взагалі якийсь несуттєвий момент, на який інші не звертають увагу, а ти бачиш в тому щось таке, що зачепило і все, понеслося.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати