Вимирання, яке відбувається вже зараз

Демографічна криза чи перенаселення? Що чекає нас у майбутньому? Наразі прогнози невтішні - молоді народжується менше ніж необхідно для підтримки чисельності людства. У розвинених країнах цей показник наближається до 1 дитину на родину. Приріст зберігається здебільшого завдяки збільшенню тривалості життя та високій народжуваності у малорозвинених країнах.

Чи зміниться ця ситуація з часом? Чи країни, чиє населення скоро постарішає, будуть відтягувати до останнього, а потім почнуть в істериці запроваджувати "кардинальні заходи"?

Мої думки на цю тему можна дізнатися в романі "Я був народжений"

П.С. В картинці зашифрована назва популярного телешоу. ?

11 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ріна Март
10.05.2026, 22:29:46

На жаль, людство рухається по спіралі - досягає піку розвитку і йде на спад. І так по колу.
Щодо програми, то не вгадаю, бо давно не дивлюсь тв ))

Показати 4 відповіді
Ріна Март
11.05.2026, 13:24:22

Олексій Горбунов, ❤️❤️❤️

avatar
Вадим Сухобрус
10.05.2026, 18:21:21

Тільки я не розумію проблеми в цьому. Ну, менше, так. Але в старі країни багато їде тих, хто не рахує дітей у родині. До чверті британців, німців, може й більше французів... Скільки вже було різних народів, які пішли? Що та демографія, коли є більш кричущі проблеми...

Показати 30 відповідей
Вадим Сухобрус
11.05.2026, 10:26:45

Олексій Горбунов, З цього обурення якраз бачу, що чудово зрозуміти не вдалось. Бо на мій погляд, повідомлення взагалі не мало того сенсу, який вас обурив.

avatar
Марк Лис
11.05.2026, 10:08:33

Я, до речі, така злюча лисиця, Ви не повірите)))
Я просто залишу тут ці 2 штуки, а там вже нехай кожен сам думає.

"До 300 тисяч мігрантів щороку повинна залучати Україна, щоб зберегти кількість нашого населення, – голова Офісу міграційної політики Воскобойник"

І друге, я наголошу, бо тут є люди, які читають, здається, тільки парні або непарні речення, упускаючи головний сенс.

"щоб зберегти кількість нашого населення" і "мігранти"

avatar
Оксана Павелко
10.05.2026, 21:10:03

❤️❤️❤️

Оксана Павелко, ❤️❤️❤️

avatar
Олена Ранцева
10.05.2026, 20:03:54

Природні процеси не приборкати

Показати 4 відповіді
Олена Ранцева
10.05.2026, 20:29:27

Олексій Горбунов, Цікава думка. Треба покопатися у цей бік

avatar
Марк Лис
10.05.2026, 18:15:36

Ви наче думки читали... Я саме про подібне і пишу зараз! :0
Втім, добре, поділюся завчасно думками на цей рахунок.

Ми вимираємо, бо потреба у створені сім'ї, інтимності та народжені дітей - це середина піраміди Маслоу. А переважна частина населення не може закрити рівень "Безпеки" та рівень "Фізіологічний". А ці два рівні - перші!

І кумедні рішення ми бачимо від тих, хто ці проблеми має вирішувати!)
Втім, я вже не дивуюсь...

А на картинці "Вагітна у 16")))

Показати 7 відповідей

Марк Лис, Я - рудий. Тому що лисий.

avatar
Грудна Жаба
10.05.2026, 18:58:29

шоу довгоносиків?

Грудна Жаба, Ні, "Дитячий Квартал"

avatar
Дієз Алго
10.05.2026, 18:20:54

Прикольна картинка) Я, загалом, не бачу проблеми у зменшені народжуваності. Все одно геометрична прогресія.
І причина европейської кризи в неефективній політиці європейських держав, які дозволили будувати виробництва у країнах третього світу з використанням фактично рабської праці, замість того, щоб дати робочі місця своїм громадянам. І ці громадяни сидять на субсидіях, замість працювати. І не можуть заробити на рівень життя, який дозволяє мати кілька дітей, хіба що ті діти не матимуть освіти, а їх батьки торгуватимуть наркотою. Тож уряди борються з зменшенням населення шляхом завезення емігрантів, які тікають з країн третього світу. А ті країни існують, бо розвинені підтримують ті уряди, розміщуючи там свої виробництва. Замкнене коло, в якому якість поступається кількості.

Показати 5 відповідей
Дієз Алго
10.05.2026, 18:50:14

Олексій Горбунов, 100%

avatar
Очерет
10.05.2026, 18:12:12

Емм... "Кохана, ми вбиваємо дітей"?)

Показати 2 відповіді

Очерет, "Ми літаємо дітей" =))

avatar
Кіт Анатолій
10.05.2026, 18:14:42

Х-фактор?

Кіт Анатолій, Фактор-16 =)

avatar
Вадим Сухобрус
10.05.2026, 18:16:19

Знов, Хата на тата?)

Вадим Сухобрус, Ні, тепер діти на маму))

Інші блоги
Новинка ✨золотої фантазії✨
✨ Вітаю, Букнет‑спільното! У наш час стрімкого технологічного прогресу, непередбачуваних подій та щоденного стресу так хочеться чогось мрійливого, затишного й захопливого. І саме такими є чарівні казки, магічні
Перша двадцятка))
Лише сьогодні, зайшовши на сторінку, побачила, що перша двадцятка вже досягнута. Дякую кожному, хто доєднується до моєї творчості та натхнення. Далі - більше!)))
Конкурсна книга ⭐️
Привіт, любі ❤️ Вчора мою книгу "НІЧ, ЩО ПОДАРУВАЛА МЕНІ ТЕБЕ" прийняли на конкурс:) Тож я дуже вдячна всім, хто читає і підтримує мене, як автора ❤️ Покажу вам трохи візуалізації до нового розділу ⭐️ Оліаія
Старт передплати на "Маму за контрактом"!
Гаїна мріє стати відомою письменницею, і орендує будинок, щоб працювати над книгою. Але справжній власник будинку гадки не має про появу квартирантки, тож їй доведеться стати нянею для його сина... Запрошую до нової романтичної
Увага, новинка!
Любі читачі, вашій увазі оповідання «Розлом Морського Диявола. Перша жертва». (в процесі публікації) Цей твір передує великій книзі, яка закриє питання, що імовірно, з'являться після прочитання :) П'ятеро
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше