А як лаються ваші герої?

Вітаю, моі любі!

 

У процесі написання історій зловила себе на думці, що я часто вживаю нецензурну лайку. Та ж біс. Вона доволі одноманітна та однобока і тому часто повторяється. Сьогодні прийшла до вас з проханням про допомогу. 

Підкажіть, свої цікаві вислови якими ви користуєтесь. 

В моєму арсеналі вже є:

  • Шляк би тебе трафив!
  • Мати Василева!
  • А щоб тобі впало і не встало!
  • Йосип Драний!
  • Курвисько дране!
  • Трясця його!
  • Кара Божа!
  • Грець його зна!
  • А щоб тобі заціпило!
  • Бодай тебе чорти вхопили! 
  • Тю на тебе!

Чекатиму на ваші улюблені вислови. Хочу зібрати таку колекцію прокльонів, щоб навіть біс їх записував у блокнот) 

 

                                                                   

18 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Заради такого я придумала власного біса для історії світу, Адн. І оце моя принцеса завжди Аднає)) Там, на жаль, по стилю не підходить смачна і колоритна українська лайка, тому викрутилась, як змогла)

Мельська Наталі
02.04.2026, 18:55:10

Джул, Супер) Креативний підхід!

Курва!...але то я, що там говорять герої, хз, я вже забула(^◕.◕^)
тілько не копайте сильно, бо як воно не пишеться щось так, як хочеться, то і не таке скажеш))

avatar
Вень Чжулун
22.03.2026, 16:23:21

о, підняла свою колекцію, де зберігала веселі вирази)
"лікар без мату, як борщ без томату" (і воно так і є )) )
"день робочий, а я ні, нафіга воно мені"
"як до сраки красні маки"
"горе за горем, біда за бідою, купив коня, а він з бородою"
"ой любились тії гуси догори ногами, народились гусенята звихнуті мозгами"
"япона-мама і батько його китаєць"
"хряк, бряк, кафе Маяк"

Показати 2 відповіді
Вень Чжулун
22.03.2026, 20:56:36

Мельська Наталі, не проти)))

avatar
Вень Чжулун
22.03.2026, 15:50:39

поділюсь улюбленим виразом про небажаний візит (типу комісія або проблемний співробітник з віддаленої гілки): "чом не зламалось те весло, яке тебе до мене привезло?!")))

Показати 5 відповідей
Мельська Наталі
22.03.2026, 19:54:51

Вень Чжулун, Так) є щось подібне)

avatar
Аса Шель
22.03.2026, 18:51:44

Мої герої солідарні з вашими й все "біскаються" та "дідькаються")

Мельська Наталі
22.03.2026, 19:54:04

Аса Шель, О так) як я вас розумію)

"Йогпермар скислий";
"Свинябл зброджений".

Показати 3 відповіді
Мельська Наталі
22.03.2026, 16:10:24

Наталія С Шепель, А я тойво, сіллю посиплю скрізь)

avatar
Марк Лис
22.03.2026, 15:36:12

Ніяк)
Усе закінчується на "щоб його" та "йди козі під хвіст")))

Показати 3 відповіді
Мельська Наталі
22.03.2026, 15:55:32

LibertyFox, Ну мало лі) я від вас почула, тому й уточняю)

avatar
Олена Ранцева
22.03.2026, 13:57:20

О, такого дуже багато) Рекомендую запитати чат GPT, або почитати лист запорожців султану))

Показати 3 відповіді
Мельська Наталі
22.03.2026, 15:54:58

Олена Ранцева, Дякую! Пошукаю)

avatar
Очерет
22.03.2026, 14:33:44

Ну, біс та трясця доволі часто в мене вживаються.
А там, де треба вставити якийсь конкретно "смачний" вираз, я замніюю лайку ось такою конструкцією: [цензура]. І тоді читач додумує в міру своєї розпущеності, заодно й 18+ через матюки не треба ставити)))

Показати 2 відповіді
Очерет
22.03.2026, 15:38:02

Мельська Наталі, Та на здоров'я))

avatar
Марія Залевська
22.03.2026, 15:29:31

Біс і варіації, трясця - це з цензурних))) Мати Василева - це особисто я люблю)))
Бо деякі мої герої лаються міцно так)) Бо це - частина реалістичного образу.

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:37:03

Марія Залевська, О так. Мені чомусь без цього мої герої взагалі не сприймаються)

avatar
Белла Ісфрелла
22.03.2026, 13:58:01

О, це ціле мистецтво, яке я ще не опанувала☺️☺️

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:28:35

Белла Ісфрелла, Та я теж тільки в процесі)

avatar
Крісті Ко
22.03.2026, 14:14:50

❤️❤️❤️

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:28:25

Крісті Ко, ❤️❤️❤️

avatar
Христина Вілем
22.03.2026, 14:16:09

❤️❤️❤️

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:28:20

Христина Вілем, ❤️❤️❤️

Лайку потрібно підбирати згідно місця часу та обставин , а також персонажа.
Не може наприклад людина , яка відсиділа на російськомовній зоні лаятися українською літературною лайкою. І наприклад лайка бумера, що виріс за часів союзу буде відрізнятися від лайки альф та зумерів. Лайка жителя 17 століття відрізняється від лайки 21. І навіть лайка моряка з фентезійного роману буде відрізнятися від лайки жителя лісів та боліт.

Тому до навіть до лайки потрібно підходити творче)))

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:28:16

Герман Харрінгтон, Згідна з вами. Лайка це доволі творча та унікальна річ. Я сучасні вислови молоді інколи повинна йти гуглити, щоб зрозуміти, що малось на увазі

avatar
Тея Калиновська
22.03.2026, 15:01:24

Традиційною українсько лайкою)) Коли потрібна інша, то першою і останньою літерою, а між ними ... ))))

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:26:57

Тея Калиновська, Я зірочками інколи міняю)

avatar
Кі Цуне
22.03.2026, 15:09:52

♥️♥️♥️

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:26:44

Кі Цуне, ❤️❤️❤️

avatar
Оксана Павелко
22.03.2026, 15:26:22

Мої інколи благим матом)))

Мельська Наталі
22.03.2026, 15:26:39

Оксана Павелко, О це теж буває)))

Інші блоги
пост-подяка♥️♥️♥️
Моя книга «Дихати(не)тобою» отримала перші 2000 прочитань і 90 бібліотек. ❤️ Кожне прочитання, кожне додавання в бібліотеку означає, що моя історія знайшла ще одного читача. І саме заради цього хочеться писати ще більше
Любителям сучасних любовних романів
Всім привіт! Сьогодні діють знижки на сучасні любовні романи про фіктивні стосунки. Знижка на сучасний любовний роман “Дружина на заміну” Уривок: — Я не пам’ятаю. Ти справді мій чоловік? — дивлюся з
Культура спілкування...
З якими негативними моментами в спілкуванні на Букнеті з іншими авторами ви стикались? І як часто? Що вам пишуть "хейтери"? І як ви на це реагуєте? У мене - два випадки знецінення. Для мене це особливо неприємно, бо писати
Незапланована мокра вечірка ☔
У книзі "У ліжку з Морозом" сестри вирішили провести вечір удвох, але й тут без Макара не обійшлося: врятував та завершив їхній потоп. ‍‍‍ ︎ (зображення веде на сторінку книги) Планував, як завжди,
Хвилюючі оновлення! Дякую за підтримку♥︎
Друзі, книга ВОДІЙКА ДЛЯ ДИКОГО невпинно прямує до фіналу, ХОЧА це не точно))) Бо герої постійно щось вигадують і змушують мене записувати)) Але книзі зараз дуже необхідна Ваша підтримка. Нагадую, що багато розділів
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше