Хто не дивиться картинки та трейлери?

Я от взагалі практично не звертаю уваги на картинки та відео. Дуже рідко. І ніколи не приймаю рішення стосовно читання твору, по таким непевним для мене критеріям.

  Тому в мене картинок і відосиків окрім обкладинок не буде. Тим паче вважаю,що створення крутої картинки чи відео - це все одно, що написати класну книжку. Непроста історія.

Цікаво - я останній із могікан? Чи все таки є люди, які теж не звертають уваги на ШІ-візуал, а лише на текст? 

12 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ньюбі Райтер
19.03.2026, 10:49:49

Не дивлюсь ні картинок, ні трейлерів))

avatar
Максим Лев
19.03.2026, 10:46:45

Без ШІ зовсім, якщо картинки - то арти з ліцензією на паблік використання, або скріни зі старих фільмів))
Ми будемо останнім острівцем опору в світі машин!)
Але все ж бачу іноді, воно привертає увагу, коли викладають багато ось таких артів

avatar
Оксана Маркова
19.03.2026, 10:37:32

Теж саме) мені не потрібні картинки в книзі, і рідко іду дивитися візуали. Головний критерій - це сам текст.
Але, як автор, додаю візуали в блогах.

avatar
Кіт Анатолій
19.03.2026, 07:05:12

А я дивлюся і на картинки, і на відео, і на обладинку звертаю увагу. Це не ключове рішення - читати книгу чи ні, але це перше враження, яким не треба нехтувати.

З трейлерами та візуалами є одна підступна річ. Коли автор дає читачеві готові образи - то читач вже не зможе уявляти героїв чи певні події в творі так, як уявляв би)

Це щось як читати книгу, а потім подивитися екранізацію. До книги братися краще поки ти ще не бачив усіх персонажів та акторів, які їх втілюють (тут у мене болісний спогад стосовно екранізації Темної Вежі Кінга... :c )

Юрій Гадзінський, 100%

avatar
Dyhses
18.03.2026, 17:45:39

Я маю трохи схожу думку й теж не додаю ілюстрації до своїх книг. Але все ж вважаю, що в деяких моментах зображення можуть бути дуже хорошим доповненням до твору. Наприклад, при появі нового персонажа чи якогось важливого об’єкта, який іноді краще один раз побачити, ніж лише уявляти по-своєму. Хоча загалом для мене текст усе одно залишається головним.

Dyhses, Саме так

avatar
Олена Ранцева
18.03.2026, 17:50:23

Є люди, які лише картинки дивляться) Тому я комбіную

avatar
Дієз Алго
18.03.2026, 17:07:07

Особисто мені як читачу ілюстрації не потрібні. Більше того, часто вони йдуть врозріз з тим, що я собі уявила.
Але на блоги з картинками я захожу) Бо я візуал і завжди рада поглянути на щось нове. Ну і заодно текст прочитаю)) і от як він подобається, то тоді переходжу на твір.
Але більшість читачів самі кажуть, що картинки для них важливі. Навіть просять вставляти. Саме тому у першій книзі вони є. Просто ну дуже гарні вийшли, я робила опитування - додати в кінці, окремою книгою-бонусом чи в кінці розділів. І переміг останній варіант. Тож хто ми такі, щоб сперечатися з читачем?

Показати 3 відповіді

Дієз Алго, Боротьба з власними вадами - це добре, головне,щоб не перейшло в божевільну бійку з самим собою))

avatar
Мрія Чарівна
18.03.2026, 16:16:18

Ви зараз здивуєтесь, але я волію книжки без картинок. Я маю дуже яскраву уяву і завжди уявляю все куди цікавіше, ніж ШІ намалює і анімує.
Але на Букнеті без візуалів читачів не збереш... Вони допомагають людям уявити естетику твору, а це важливо.

Показати 2 відповіді
Мрія Чарівна
18.03.2026, 16:42:57

Герман Харрінгтон, Але не у всіх так)

avatar
Марк Лис
18.03.2026, 16:24:11

А я не проти, коли є візуал. Тільки такий, що хоча б намагається виглядати не як ШІ у його "найліпшому" виді. Просто мене можна порівняти з сухариком і до книжок я таке саме відношення маю.

Якщо там буде сторінка опису персонажа і три рядки події - в моїй голові затримається тільки подія)

avatar
Дана Новак
18.03.2026, 16:13:20

Ну, це просто вічна бита між прихильниками книжок з ілюстраціями та без)

Показати 2 відповіді
Дана Новак
18.03.2026, 16:20:23

Герман Харрінгтон, Ахах, "одруківочка за Фройдом")

Інші блоги
Дісталося жеребцям! Бо заслужили...
Ніколи ще не бачив, щоб такий простий звук справляв ефект розірваної бомби. Можна вже сміливо мій лайфхак брати на озброєння армій НАТО. Рухи та стогони на ліжку миттєво припиняються, і лунає переляканий голос Лідії: —
Нічого собі... Сама від них в шоці...
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Рабиня та володар
Як ви ставитеся до кохання, яке оживає з темряви? Коли два морально сірих персонажів плекають почуття любові й ненависті одночасно? Кріпачка Софія Шандра вирішила спокусити польського пана, щоб покращити власне становище.
✨️❤️знижка на спекотний дарк роман — без гальм❤️✨️
Привітики☺️✨️ Мої любі, сьогодні діє знижка на спекотний дарк роман Залежність Ворона❤️ Якщо ви любите владних кримінальних босів із добре підвішеним (в усіх сенсах) язиком, ласкаво прошу до книги) До речі, вона
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше