Перспективи чи задоволення?

   Я вже достатньо давно на Букнеті, публікую як романи так і короткі новели та навіть вірші, і бачу як багато людей створює купу захопливих історій. Одні автори тут пишуть краще і довше, інші ж тільки новачки. Часто бачу, як повністю таки непогані книги лишаються без уваги. Звісно, це все справа смаку аудиторії. Але окрім того і маркетингу. Я ніколи не вміла поширювати в маси свою творчість і ніколи цим не займалася. Просто писала і викладала для власного задоволення. Навіть з блогом познайомилася нещодавно і зіткнулася з певною «радіотишею», але враховуючи, що я зазвичай пишу тут лише про свої твори й більше ні про що цікаве, то й не дивно, що аудиторія у мого блогу зовсім не значна. Проте тут і підходимо до головного. Мене не хвилює кількість моїх читачів, але є автори на даній платформі які активно рекламують свої книги. Хтось навіть продає. Тож мені цікаво, в більшості автори Букнету пишуть, як і я раніше, суто для себе, чи все ж, більшість з нас хотіла б, щоб його історії отримали масовіше визнання, серед літературних просторів? Чи хотіли б ви побачити свої книги на полицях книгарень, потримати матеріальну обкладинку у власних руках? Чи все це, лише хобі? 

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Анна Потій
04.03.2026, 21:06:35

До друкованих книг я останнім часом байдужа. Електронні вигідніші і практичніші. І електронна книга - це не обов'язково лише хобі. Деякі на продажі електронних книг заробляють доволі непогано.
В блогах більшість про книги свої і пишуть. Але тут важливо як подати. Цікава цитата й ілюстрація до розділу приверне більше уваги, аніж просто якась розповідь про свою книгу. Тут особливо вміти не треба - тут треба брати і робити. Я сама не любителька займатись поширенням, але якщо публікувати мовчки, якщо не створювати блоги, не залишати в блогах інших коментарів, не коментувати чужі книги, а також не розміщувати посилання на книги в різних соцмережах, то шанс бути поміченим дуже невеликий. Навіть у чудової книги.

Показати 3 відповіді
DINA DEUS
04.03.2026, 21:39:45

Анна Потій, Так, ціни справді космічні зараз нажаль. Що ж, всі крутяться як можуть)

avatar
MargFed
04.03.2026, 20:29:57

Ну я знаю, що мені немає сенсу своє подавати в видавництва, бо мої книги занадто нестандартні. Тож пишу більше для себе.

Показати 5 відповідей
Марк Лис
04.03.2026, 21:02:51

DINA DEUS, Та сам друк, матеріал — усе це чогось да варте. А так, умовні мегабайти на серверах — майже безкоштовні. Відкривай та читай.

avatar
Morwenna Moon
04.03.2026, 20:38:47

Я пишу сапфічну прозу, навіть блог робила й розповідала чому саме ця тематика. Тому звичайно ж хочу, щоб мої історії прочитали якомога більше людей. Тому я не обмежую себе Букнетом, і навіть вже спілкуюсь з видавництвом.

Показати 6 відповідей
Morwenna Moon
04.03.2026, 20:56:34

DINA DEUS, Сподіваюсь на це ❤️

Думаю кожно митцю хотілося б побачити визнання і щоб його творіння було чимось більшим ніж просто текст)

Показати 8 відповідей
Марк Лис
04.03.2026, 19:11:25

Ярослав Титаренко, Ні дякую)
В планах в мене трохи інше, тож зараз банально часу не вистачить на взаємний розвиток. Але бажаю успіхів у Вашій справі.

avatar
Марк Лис
04.03.2026, 18:50:28

Нажаль так, маємо, що маємо. Багато людей сумніваються у собі чи у своїх творах. А можливо просто хтось соромиться акцентувати на себе увагу. Але так, багато гарних книг тонуть і залишаються непоміченими.

Показати 3 відповіді
DINA DEUS
04.03.2026, 19:06:11

LibertyFox, Гарно звучить!)
Не можу не погодитися з вашим правилом)

Ну що ж напишу кілька слів . Просто хотіти мало - бажано мате ще й план.

Мені пощастило в цьому плані, бо я просто не можу не писати - і тому щоб не витрачати свою енергію в інтернетовських дискусіях - направляю її на написання книг. Тобто займаюся - тим,чим подобається.
Але я розумію різницю між професійним підходом та любительским. Любительський - це просто писати і надіятися на пані Удачу, яка відома своєю примхливою вдачею та непостійністю .
Мій підхід доволі простий - перших років два - це напрацювання професійних письменницьків навиків, пошук свого стилю, манери та жанрів. Потім потрібно буде вивчити ринок, визначитися з каналами просування та рекламою. Все як і з будь яким іншим комерційним продуктом.
Стосовно визнання, полиць та тиражів - так це тішить самолюбство, але все таки набагато більше тішить, коли твої твори находять відгук в серцях людей, і хоч трішки роблять їх життя кращим.

Показати 2 відповіді
DINA DEUS
04.03.2026, 19:02:22

Герман Харрінгтон, Ого, ви справді серйозно ставитеся до своєї справи. Це чудово. Погоджуюся, що письменництво професійного рівня це не просто писати і насолоджуватися, а ще й важка праця як і будь що. Тож так, багато хто не хоче займатися усіма цими нюансами. Я й сама не задумувалася про все це до певного моменту. І звісно ж ваша правда, набагато важливіше, щоб історія знайшла відгук в душі читача, ніж популярність. Проте, чим більше людей говорить про книгу тим більше вірогідність, що книга знайде свого читача

Інші блоги
"Курортний роман" - Івент на Букнет
Друзі, на Букнет з'являється новий вид тематичної активності авторів - івенти. Цього разу ми плануємо зібрати історії, які дарують відчуття літа, відпочинку, несподіваних зустрічей і почуттів, що народжуються там, де
Крізь туман чорних пелюсток ✨
Пані відкинула з обличчя темну вуаль і витерла блискучу сльозу мереживною хустинкою. Останні промені сонця розрізали туман, насичуючи її сльози своїм світлом. Через це здалося, ніби вони були з чистого золота. Белла перелякано
"Стороння особа" новий розділ
Книга Стороння особа напевно, дійшла до середини. Як вам здається. що там зараз відбувається--штиль, хвилювання чи шторм? Опишіть свої враження. Новий розділ читайте тут
Передплата на Приборкувачку проклять
Сьогодні ПРИБОРКУВАЧКА ПРОКЛЯТЬ надійшла в передплату. Дякую всім, хто підтримував книгу і мене разом з нею)) Автору завжди приємно бачити зацікавленність читачів у його творчості❤️ Завтра вдень о 14-й вийде бонусна
show burn чи все на першому ж побаченні?
До якої касти ви відносите себе? В мене в останніх двох книгах якось перші сторінки чомусь віддані якомусь беззмістовному інтиму між головним і другорядним героями, який більше вказує на байдужість першого до глибоких
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше