Обнадійливо, життєствердно

Сподобалася мені ця історія.

Жінка наважилася на кардинальні зміни в своєму житті, навіть попри всі кпини, застереження і "добрі поради" подумати.

У тридцять п'ять років вона нарешті обирає себе і йде до своєї мрії!

Головна героїня, Оксана, все життя робила так, як "правильно", і старалася бути "хорошою", заслужити любов. Та нарешті до неї дійшло, що вона йде хибним шляхом, і ризикує остаточно втратити себе.

Вона все вирішила. Без рожевих окулярів, усвідомлюючи всі ризики. Вона відмовилася від посади економіста, на якій пропрацювала майже дванадцять років, наважилася покинути роботу в банку. І хай її колеги в шоці, а вічно незадоволена мати відкрито називає це дурістю, Оксана йде до своєї мети, готова взяти відповідальність за власне життя і вчинити так, як вимагає серце.

...У Оксани все вийшло. І я за неї рада-радісінька.

І навіть якщо б у неї не вийшло з гончарською мрією, все рівно те, що вона наважилася на такий крок, це вже перемога. 

Класний твір. Нічого казкового. Життєво. Реалістично.

От лише фінал я не зовсім зрозуміла. Що у неї з тим Ігорем? Що означає "пішла до під'їзду, не озираючись"? Чи прийняла вона букет, чи взяла чашку з запашним капучино? "Чашку, виготовлену в її майстерні"! На що саме її підштовхнула та символічна чашка?

Якщо вона буде з Ігорем — це зрозуміло, адже він висловлював до неї симпатію і раніше.

Але якщо вона його відштовхне... Мені цей варіант подобається більше. Адже вона виявилася сміливішою і сильнішою за Ігоря. Чому він запропонував їй піти разом на каву лише після того, як її справа з гончарством виявилася успішною? Може тому, що насправді його несміливість — це страх обрати "невдаху", власна залежність від думки оточення? Або ще краще — бажання отримати зиск...

Познайомилася з цим твором Юлія Черепа беручи участь у безстроковому марафоні Тетяни Гищак.

 

15 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Айрін Ван
28.02.2026, 11:17:36

♥️♥️♥️

avatar
Юлій Череп
28.02.2026, 09:41:29

Дякую за рецензію! Радий, що історія вам сподобалася. Щодо фіналу: спочатку я засумнівався, чи вдало його підібрав, але все більше переконуюся, що вдало. Адже ви поставили питання і зробили з нього власні висновки саме такі, як я задумував. :) Так, звісно вона не буде з Ігорем. Я не пишу "попсу" з примітивними "хеппі-ендами" :) Ви дуже влучно підмітили: "Адже вона виявилася сміливішою і сильнішою за Ігоря. Чому він запропонував їй піти разом на каву лише після того, як її справа з гончарством виявилася успішною? Може тому, що насправді його несміливість — це страх обрати "невдаху", власна залежність від думки оточення?". Моя "філософія" не виправдовує такої поведінки героїв, як Ігор. :)

Світлана Фоя
28.02.2026, 10:13:37

Юлій Череп, супер. В такому разі - фінал ідеальний.

avatar
Ганна Літвін
28.02.2026, 05:39:17

❤️❤️❤️

Світлана Фоя
28.02.2026, 10:11:51

Ганна Літвін, Дякую❣️❣️❣️.

avatar
Олена Ранцева
28.02.2026, 01:10:27

35 років прекрасний вік)

Світлана Фоя
28.02.2026, 02:22:59

Олена Ранцева, саме так).

avatar
Аріда Демоніар
28.02.2026, 00:05:02

❤️❤️❤️☺️☕

avatar
Дана Новак
27.02.2026, 23:38:43

Читала цей твір, сподобався. Теж питала у автора в коментарях, чому саме так.

Показати 2 відповіді
Дана Новак
27.02.2026, 23:57:34

Світлана Фоя, Так, не одну мене цікавило)

avatar
Неба Крайчик
27.02.2026, 23:54:08

Гарна рецензія

avatar
Ольха Елдер
27.02.2026, 23:22:16

Цікаво ✨✨✨✨

Світлана Фоя
27.02.2026, 23:30:32

Ольха Елдер, дякую❤️❤️❤️.

avatar
Ромул Шерідан
27.02.2026, 23:16:29

Цікаво. Гарний відгук ❣️

Світлана Фоя
27.02.2026, 23:30:09

Дякую Вам, Ромуле❤️❤️❤️.

avatar
Крісті Ко
27.02.2026, 22:22:42

❤️❤️❤️

Світлана Фоя
27.02.2026, 22:50:50

Крісті Ко, дякую❤️❤️❤️.

avatar
Мрія Чарівна
27.02.2026, 22:07:54

Цікавий відгук, дякую)

Світлана Фоя
27.02.2026, 22:15:49

Чарівна Мрія, дякую) ❤️❤️❤️✨✨

avatar
Ніка Цвітан
27.02.2026, 22:11:58

✨❤️✨

Світлана Фоя
27.02.2026, 22:15:26

Ніка Цвітан, дякую❤️✨❤️✨❤️✨.

avatar
Діана Лисенко
27.02.2026, 22:12:23

❣️❣️❣️

Світлана Фоя
27.02.2026, 22:15:11

Діана Лисенко, дякую❣️❣️❣️.

❤️❤️❤️

Світлана Фоя
27.02.2026, 22:14:44

Валентина Бродська, дякую❤️❤️❤️.

avatar
Кі Цуне
27.02.2026, 22:13:39

♥️♥️♥️

Світлана Фоя
27.02.2026, 22:14:37

Кі Цуне, дякую❤️❤️❤️.

Інші блоги
Гарні новини для читачів і слухачів!
Сьогодні мене дуже порадували чудовою новиною! Уже зовсім скоро на YouTube-каналі «Книгомандри» вийде озвучка невеликої історії «Карти, кіт і катастрофа». На вас чекає гумористична пригода про події другого
А в мене для вас гарні новини!
Вже завтра на книгу Між двох тіней буде знижка.✨ Тож якщо ви ще не придбали цю історію, це чудова можливість це зробити. Це найнижча ціна на книгу, дешевше вже не буде. Тому не пропустіть цей момент познайомитися
Книги, які не читають
Є книги, які я люблю всією душею, а більшість їх не читає. Так само можу сказати і про авторство. Звичайно, я багато часу приділяю кожній історії, але бувають ті, які глибоко засідають у серці не на один рік. Я живу з цими героями:
Якщо сподобалася новинка)
Вітаю, любі читачки і читачі! Читаєте мій роман «До кінця днів» і важко дається чекати нових глав?) Тоді пропоную, доки книга в процесі, почитати мої схожі історії, вже дописані! Ловіть маленьку добірку❤️ ❤️
Нова книга
Книга: “Король і птиця фенікс” Книга обіцяє гарні враження... Казка Історія короля який зловив птицю фенікс і тримав її у золотій клітці, та жив століттями не старіючи, живлячись при тому її силою… Та
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше