28 глав за один вихідний. Допоможіть, я графоман!

От чесно. Мабуть, я той автор, який найчастіше зникає в невідомому напрямку, а потім урочисто повертається з промовою «ну тепер-то я точно буду регулярно писати».
Тут мала бути драматична музика, але у мене навіть саундтрека немає, так що уявіть самі.

Так от. Настав мій довгоочікуваний вихідний. І що роблять нормальні люди?
Правильно: відпочивають, сплять, гуляють із друзями, дивляться серіали, роблять вигляд, що у них є соціальне життя.
А я? А я сіла писати. Бо, вибачте, де я — а де «нормальність»? Ми з нею навіть на різних планетах живемо.

Спершу я думала: «Ну трішечки попишу, одну главку, максимум дві». Але ні. Ми випили кави з натхненням, і мене понесло так, що я зрозуміла це лише ввечері. Дивлюся на текст — а там гора. Ні, не гора — ГІМАЛАЇ.

До цього мій особистий рекорд був 20 глав за добу. Але ж я не була б собою, якби не вирішила побити власний рекорд у день, коли нарешті можна було поспати.
І що ви думаєте? Побила. Не просто побила, а рознесла його вщент. 28 глав, друзі мої. ДВАДЦЯТЬ ВІСІМ!
(На цьому місці уявіть фанфари та гучний сміх мого внутрішнього редактора).

— Як? — спитаєте ви.
— А я звідки знаю?! — відповім я.

Чесно, це були два величезні тексти, які я потім розпиляла на глави. Тобто це як з тортом: наче один великий, а потім ріжеш його на шматочки й усім здається, що ти величезний кулінар. Але, друзі, після 28 шматків у мене відчуття, що цей «торт» тепер мені сниться ночами.

І тут я зробила важливий висновок.
БІЛЬШЕ ТАКЕ РОБИТИ Я НІКОЛИ НЕ БУДУ.
(Можливо. Ймовірно. Ну, десь відсотків на 15 я серйозна).

Бо зараз, знаєте, яка в мене нова проблема?
Редагування.
Всі ці 28 глав тепер треба переглянути, підправити, вичитати. І я сиджу над текстом і думаю: «А хто це все написав? Я? Справді? А може, у мене була літературна одержимість, і тепер я маю розгрібати наслідки?».

Словом, графоманія — це не діагноз, це стиль життя. І, схоже, я в ньому живу.
Але що я можу сказати на своє виправдання? Краще хай у мене буде 28 глав, які треба редагувати, ніж один вихідний, проведений «нормально». Нормальність — це нудно, а от графоманія — це вже шоу

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Маленька Мія
23.08.2025, 12:48:44

Круто)

DEKLIN
23.08.2025, 14:36:47

Маленька Мія, дякую)

avatar
Ася Рей
23.08.2025, 11:24:32

Чудова історія! Знаю, що таке, коли пишеш, а потім треба все редагувати. Це як створити прекрасний торт, а потім спробувати його «розрізати» так, щоб нічого не посипалося. Які ваші відчуття після редагування? Що складніше: писати чи редагувати?

DEKLIN
23.08.2025, 12:07:29

Ася Рей, редагувати однозначно

avatar
Торі Елін
23.08.2025, 12:04:26

Ого, ну оце у Вас пішло. Секрет який? Підзаправитися кавою і вперед? Редагування це справді саме нудніше, що може бути в письменника (на мою думку). У мене максимум дві глави за день було. Що ж бажаю так швидко відредагувати як і написати))❤️

DEKLIN
23.08.2025, 12:07:05

Торі Елін, в мене спрацювала кава і треш українські телепередачі. Дякую вам))

avatar
Тата Карел
23.08.2025, 10:53:13

Ого, це скільки знаків?

Показати 4 відповіді
Тата Карел
23.08.2025, 11:09:00

DEKLIN, Ну я приблизно уявляю, тому що працюю копірайтером) Це дуже важко написати стільки тексту. Навіть просто надрукувати. Можу сказати, що ви молодець)

avatar
Іда Нокс
23.08.2025, 11:00:55

Я стараюсь так не робити. Пишу поступово і написане одразу проходить первинну редактуру. І вже по фіналу вичитую І редагую все ще раз....бо якщо багато не редагованого тексту за раз, плакати хочеться...

Але ви молодець)

DEKLIN
23.08.2025, 11:02:55

Іда Нокс, я теж так само, але тоді було складно зупинитись..

avatar
Таня Тайм
23.08.2025, 10:55:58

Оце натхнення накотило! Супер. Але ж не забувайте за відпочинок,треба дбати про себе♡

DEKLIN
23.08.2025, 10:58:36

Таня Тайм, тоді було не до себе) Зате цього тексту вистачить десь на місяць, і можна буде трохи відпочити)

Інші блоги
І знову спойлер на завтра ❤️
...кошеня обурено пищить і намагається втекти, дряпаючи його руки. Я не стримую тихий сміх. — Воно тебе ненавидить. Руслан кидає на мене погляд. — Воно просто ще не зрозуміло, що я його врятував. Рус передає мені кошеня,
А в мене для вас гарні новини!
Вже завтра на книгу Між двох тіней буде знижка.✨ Тож якщо ви ще не придбали цю історію, це чудова можливість це зробити. Це найнижча ціна на книгу, дешевше вже не буде. Тому не пропустіть цей момент познайомитися
Гарні новини для читачів і слухачів!
Сьогодні мене дуже порадували чудовою новиною! Уже зовсім скоро на YouTube-каналі «Книгомандри» вийде озвучка невеликої історії «Карти, кіт і катастрофа». На вас чекає гумористична пригода про події другого
Трохи про оновлення.)))✨✨✨
Вітаю всіх і бажаю мирного неба! Ото час від часу заглядаю у статистику й бачу, що потроху, але мої твори «Посмертя» та «Темні історії Малефича» все ж читають. (Ю-ху-ху!!!) І раптом подумав: як же це несправедливо,
Чи потрібен шокуючий початок?
Вітаннячка, читацька спільното! На днях у Тредсі побачила скрін друкованої книги з першим реченням про "п*ніс старого" і спочатку ледь зі стільця не впала. Типу, це про що??? Але потім там у наступному реченні вже все
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше