Остання крапка. І довга тиша після неї. Друзі, Ось

Друзі,
Ось і все. Я закінчив книгу "Варшавський ноктюрн".
 Цей шлях був неймовірно важким, мабуть, найважчим у моїй творчості. Я відкладав її, повертався, писав крізь сльози і відчуття цілковитого безсилля. Сама тема Голокосту — це прірва, в яку страшно зазирати, і я знаю, наскільки трагічною та важкою вона може бути для сприйняття.
Історія цієї книги почалася давно, після перегляду геніального фільму «Піаніст». Вражений історією Владислава Шпільмана, я розпочав цей проект, і перші розділи були написані російською мовою. Але час усе розставив на свої місця. Сьогодні я глибоко переконаний, що ця історія має звучати саме українською.
Тому що Голокост євреїв та Голодомор українців, хоч і різні за формою, мають багато спільного. Вони народилися зі спільного кореня зла — тиранії. Це страшний результат людиноненависницьких ідеологій — фашистської та комуністичної — які ставили за мету знищити цілі народи, позбавивши їх права на існування, на культуру, на саме життя.
Цією книгою я хочу віддати данину пам'яті мільйонам безневинних жертв, чиї голоси було заглушено.
Але для мене це ще й щось глибоко особисте. Це моя тиха розмова з минулим моєї родини. Ця книга — це пам'ять про моїх прабабусю та бабусю, яких розстріляли у Харкові під час німецької окупації. Їхні імена, їхні обличчя, їхня невисловлена історія були зі мною на кожній сторінці. Можливо, саме тому я мав її завершити.
Це книга про те, як вижити, коли все навколо помирає. Про те, як зберегти в собі людину, коли світ намагається перетворити тебе на звіра. І про те, що мистецтво, можливо, й не може зупинити зло, але воно здатне врятувати душу, яка через це зло пройшла.
Сподіваюся, ця історія знайде відгук у ваших серцях.
Дякую, що читатимете. І що пам'ятатимете.

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Вітаю з новинкою, ця книга має бути надрукована...

Вікторія Калиновська, Дякую за таке тепле та важливе побажання!

avatar
Ромул Шерідан
18.08.2025, 20:14:15

Гадаю, ця книга знайде відгук в серцях багатьох читачів. Справа безумовно благородна. Подяка Вам за затронуту тему.

Інші блоги
Зрада Дарія і трохи візуалізацій
Вітаю, друзі) Давненько не було блогів, тож виправляю ситуацію - і цікаво, звісно ж, з вами поспілкуватися. Сьогодні вийшла остання частинка дуже важливого розділу, який нарешті проливає світло на те, що відбулося з між Вассою
Скоро фінал - Залежність Рейзора
Всім привіт! Вже на наступному тижні ми дізнаємося, чим же закінчиться історія цього гарячого нахаби-мійльонера і його норовливої коханої. Після того ціна на книжку стане 89 грн., тому, хто ще думає, купляти, чи ні - не зволікайте. "Залежність
Гаряча знижка ❗
Гаряча знижка ?30% 27 червня "Будь моєю, Марі" Сьогодні після роботи ми їдемо вечеряти в ресторан” Вкотре перечитую повідомлення від Артура і кусаю губи. Я відповіла йому, що вдома мене чекає чоловік,
Чому я ніколи не хотіла б жити в Спарті
Вчора випадково натрапила на відео про Спарту, і мене досі не відпускає ця тема. Ми часто романтизуємо спартанців, уявляючи їх непереможними героями, але якщо зазирнути глибше — це була справжня антиутопія. Уявіть
Кумедні цифри)
Побачила не круглі, але цікаві цифри на моїх творах – кількість прочитань у оповідання "Твої зелені очі... перегукується з кількістю прочитань у "Голого щастя", у останнього число коментарів зрівнялося з "Особистим
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше