Філософія Буття Людини

Усіх вітаю, любі друзі! Мабуть, якби я випустив свій твір "МІЛІТАРИСТИ" в широкі маси - то, мабуть, культовою фразою серед читачів була б...

Ти хочеш стати людиною?

Власне повстає питання: а хіба ми не люди? Василь Симоненко скаже, що ми є люди, бо усмішка наша єдина і очі одні. Остап Вишня скаже, що людиною мало народитись, варто нею ще й стати. А як же я тоді описав людину у "МІЛІТАРИСТАХ", що повстає таке питання? Саме в цьому пості, я б хотів і поговорити з вами про буття людини. 

Розпочнімо з цитати Чіпки, де він гарно описує буття людини:


А це вже друге питання, Деодатусе Миколайовичу! Розумієш, з філософської точки зору: мир – неможливий. І це відіграє важливу роль в понятті «людина». Людина – це кровожерлива істота… ні! Тварина! Це тварина, яка ходить на двох ногах, вміє говорити. І ми забуваємо той факт, що усі ми – хижаки. А що роблять хижаки? Вбивають. Але погодься, що нечесно вбивати тих, хто слабкіший за нас…

Коли я писав цю репліку, то відсилався на власне розуміння людини. У моєму розумінні, люди - це просто розумні тварини, які ходять на двох ногах і здатні до осмислення важких процесів. Але якщо ми глянемо з точки зору філософії "МІЛІТАРИСТІВ"? 
Що ж, якщо ми глянемо з цього боку, то людина - це лише істота, яка нічим не краща за звичайну тварину. Відрізняє її лише те, що тварина вбиває через інстинкти, які закладені в генах, поки людина може вбивати... бо їй це вигідно, захотілось чи ще щось. В "МІЛІТАРИСТАХ" героїв неодноразово переконують, що вбивати - це нормально і що не варто розпускати соплі за якусь там "людяність", бо чиясь родина залишилась без батька. Такою темною філософією Чіпка і маніпулює найманцями, хоча вона і має місце бути.

Озирніться навколо себе: люди останнім часом вбивають, грабують і роблять чимало аморальних речей. Чим тоді філософія Чіпки не має сенсу? Але щоб остаточно не "очерняти" бутність людини, у майбутньому творі "Окульто-Сапіенс" (анотацію почитати тут), де оце питання буття людини і є головною темою твору. Головний герой дізнався, що він не є людиною і впадає в глибоку екзистенційну кризу. Що таке бути людиною? Якщо без спойлерів, то в даному творі людина описується, як прекрасне творіння Боже, місія якої було творити і нести благо у цей світ.

Але якщо підбити підсумки, даного коротенького поста: людина - це проста істота, яка прагне до втілення власних втіх та задоволення шляхом насильства, руйнувань та хаосу. Це, власне, моя точка зору. Але я готовий і почитати ваші точки зору!

А з вами був  Феодот, до зустрічі в антиутопічному майбутньому! Якщо ви хочете більше мемів, новин про творів та просто інсайдів, чекатиму вас тут - https://t.me/theosbookclub


 

 

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ніколь Нікнейм
12.04.2025, 22:23:46

Райян Гослін???? Серйозно?
Про буття поспілкуюся і про те хто така людина, але....
Райян Гослін!!!

Показати 3 відповіді
Феодот
13.04.2025, 12:27:41

Нікнейм, Ганна

Інші блоги
Яку книгу ви ніколи б не написали?
Хай. Ми часто говоримо про те, що любимо читати. Хтось обожнює дарк-романи. Хтось — детективи. Хтось — скло, трагедії та історії, після яких треба дивитися в стіну й думати про життя. Але сьогодні мені цікаве інше питання.
Книга завершена, але якою ціною
Привіт, любі ❤️ Давно не писала блоги, але ось я знову тут :) Прийшла вас повідомити, що моє фентезі завершене!!! Але в останній момент я змінила кінцівку :) Тож вчора все переписувала, а сьогодні редагувала... Мені
Новинка "Попіл душі". Повний текст
Привіт! Привіт! Привіт! Нарешті я опублікувала книгу, над якою працювала понад два роки. Ця історія далася мені нелегко, але мені подобається, якою вона вийшла. Тож... якщо ім'я Денис Ясін вам щось говорить, тоді ви вже
Вийшла нова частина книги "Стороння особа"
Вийшла нова частина книги "Стороння особа" Про Гедеона написано тут До Наталі приходить його нова дружина Гуля і пропонує квартиру. Наталя підозрює пастку. Як думаєте, для кого готується пастка? Для Гедеона? Для
Залишилося ще трохи
Зовсім скоро, буквально через кілька хвилин з'явиться моя нова книга:
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше