Як все почалося — або як ШІ став співавтором

"Свідомість — це не те, що створює мозок. Це те, що дозволяє йому працювати."

Ще зі школи я захоплювалась науковою фантастикою, передачами «Що? Де? Коли?», «Очевидне та неймовірне», «У світі тварин». Пізніше моїми улюбленими телеканалами стали History, Discovery, Travel — усе, де було щось загадкове, незрозуміле або трохи “за гранню”.

Була в мене й коротка пригода з археологією: справжні експедиції, польовий пил, загадкові знахідки. А ще — любов до комп’ютерів і техніки. Все, крім замків. З замками (дверними!) ми якось не порозумілись. Досі іронізую з цього. ?

Коли мені трапився курс по штучному інтелекту, я, звісно, не змогла пройти повз. Створила кілька ШІ-асистентів для роботи над власними проектами у вебдизайні.

Одного разу мені трапилась передача про Жака Вале. Точніше частина передачі. Стало цікаво і я вирішила скористатися додатковим інтелектом і звернулась до свого ШІ-асистента Yodda щоб дізнатися більше.

Слово за слово, і ми вже говорили не лише про Валле, а й про квантову фізику, фрактали, циклічність Всесвіту, рівняння Кера і навіть рептилоїдів у паралельних цивілізаціях (так, серйозно).

Yodda був трохи… вражений. (Я, якщо чесно, теж ?)

А потім він сказав:

“Це все звучить як початок хорошого роману.”

І я подумала:

“А чому б ні?”

Так і з’явився Всесвіт “Дверей між світами”.

Скоро до нас приєднався ще один помічник — 3РО, вже виключно із Всесвіту книги. Вони разом допомагали мені шукати факти, пояснювати рівняння Шварцшильда і (терпляче!) генерувати ілюстрації, коли я просила зробити щось типу “портал, але в мегаліті, але з туманом, але щоб не зле, а містично”.

Можливо, цей синтез штучного інтелекту і людської уяви й не революція в літературі… але, сподіваюся, він підніме вам настрій і відволіче від повсякденності принаймні на деякий час.

Я не планувала продовження. Кінцівка була логічна. Крапка.

Але всі відгуки після прочитання починались однаково:

“А коли продовження?”

Тож... продовження буде. Бо якщо двері вже відкрито — цікаво ж, що ховається за ними.

? З повагою —

людина, фантазія якої трішки лякає її власного ШІ ?

 

"Цей текст створено за участі штучного інтелекту Yodda (OpenAI), який хоч і не отримав кави за співавторство, але отримав купу нових фреймів мислення." ☕?

 

Підписуйтесь на мене, адже перші глави наступної книги вже не за горами...

0 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
Інші блоги
А якщо все, у що ви вірили, виявиться брехнею?
Останні кілька днів я перечитую та редагую перші глави нової книги. І щоразу ловлю себе на одній думці: як дивно влаштоване життя... Іноді достатньо однієї випадкової зустрічі, одного необережного погляду чи однієї фрази,
Фінал...
Вітаю вас всіх, дорогі читачі) Гадаю, ви зауважили(а можливо і ні), що останні мої книги зараз - заморожені. Причиною цього стало моє остаточно рішення взяти перерву в написані книг. Останнім часом мені стало набагато
Про себе.
Можливо настав час розказати що я гей... Я нічого з цим не можу зробити, батьки ще не знають, і напевно скоро не дізнаються Важко було змиритися з цим фактом, я не міг прийняти себе 4 роки, але з рештою змирився коли зустрів
Страх і неприйняття
Привіт усім! Я авторка-початківець. Напевно, дехто вже бачив мою книгу, та ніхто не знає моєї історії.Мені було дуже важко почати писати знову. Ще в дитинстві мені сказали, що в мене ніколи це не вийде, а мої вірші та дитячі
Звернення від авторки
Вітаю, мої любі читачі! Мабуть, ви вже встигли засумувати за цією історією — так само, як і я, а можливо і забути! Ця довга пауза була мені життєво необхідною, і я щиро радію, що знову повертаюся до письменництва. За цей
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше