Мої поради для написання творів

Багато хто з нас мріяв повторити наших літературних айдолів: Дж. К. Роулінг, Стівен Кінг, Філіп К. Дік, Джордж Орвел і багато інших. Або ви читаєте книги, дивитесь фільми чи навіть слухаєте музику (так, інколи завдяки музиці можна і дійти до створення власних творів). Спочатку, ви палаєте бажанням написати щось, але коли справа доходить до реалізації... ви просто залишаєте непочату роботу, з думками, що нічого не вийде чи тому подібне.

Як людина, яка чимало разів "перегоріла", поки писав твори і закидував цю справу у 2018 та 2021 рр., я готовий вам дати свої поради, щодо написання творів.

1. Розберіться з концептом

Що ви пишете? З якою метою пишете? Що ви хочете передати у творі? А якщо ви створюєте власний світ, то варто і замислитись над лором світу. Найскладнішим є створити новий світ з альтернативною історією, адже варто поглиблюватись в історію, витоків тих чи інших подій. Також, вам доведеться брейнштормити з "А якщо?..." в такому випадку. Якщо ви миттєво побіжете писати твір, навіть не зрозумівши, чого ви хочете самі - у вас вийде повний творчий хаос і від нерозуміння перестанете писати.

2. Реалізація і страх порожнього аркушу

Ви розібрались з концептом: створили персонажів, придумали цікаву історію з багатим світом. Але як це все почати? Сидите ви перед комп'ютером чи будь-яким іншим пристроєм, на якому ви пишете твір, і не знаєте з чого писати. Тут вже варто згадати відому цитату Ернеста Хемінгвея: "пиши п'яним - редагуй тверезим". Ви сміливо можете писати з будь-яких моментів: початок, кінець (щоб захопити увагу читача), середина... ви абсолютно вільні у написанні! Пишіть що хочете, і як хочете. Якщо ви відчуваєте, що твір містить логічні помилки та граматичні - варто перечитати розділ/главу, а вже потім випускати у маси :Р
3. "А що якщо?..."

А що якщо мене не сприймуть? Що якщо твір дійсно жахливий? А що якщо на мене подумають, що я божевільний/божевільна? Народ, забудьте про оці "а що?...". Ви - автор, і ви показуєте власні твори саме так, як бачите це ви. Звісно, будуть люди, які не будуть згодні з вашими точками зору, та на це ми і люди. Саме оці накручування і змушують авторів переставати писати і, буду відвертим, я був одним з них. Але успішний автор не є успішним автором, якщо він не є сміливим. Не бійтеся публічної критики, стовідсотково будуть ті, кому сподобаються ваші твори!
4. Кишеньковий бета-рідер

Бета-рідери - це найкраще, що може бути з авторами. Саме вони вас підштовхують до підвищення якості творів шляхом фідбеку. Але обирайте бета-рідера ретельно, адже бувають і прецеденти, коли вони можуть спокійно казати: "твій твір - х;%!( повна" - і без жодних пояснень так і далі буде висміювати ваш твір. То не є бета-рідери, а хто-зна що. Нормальні бета-рідери, якщо вони зацікавлені у підвищенні якості вашого твору - спокійно вкажуть на моменти, які варто виправити. Тому сміливо хапайте вашого друга за шкірку - і змушуйте його читати ваші твори.

5. Не мучайте себе

У деяких авторів (принаймні за себе кажу) є дурна звичка - писати допоки не закінчиш, навіть якщо тобі треба рано вставати. Так не можна! Звісно в цьому є свій вайб, особливо, коли ти сидиш вночі та під сінтвейв пишеш твір - я згоден, це круто. А знаєте, що ще краще? Здоров'я та гарний ментальний стан. Пописали трохи, втомилися? Гайда спати, не варто мучити себе і псувати якість творів. 

На цьому, в принципі все. То були мої поради у написанні творів, якщо у вас є свої - буду радий почути, може раптом напишу ще другу частину. Миру вам!

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Немеш Іван
16.03.2025, 21:34:38

Гарні поради.
Скажу від себе. У мене важко з варіантом 5. Не мучити себе. Завжди працюю вночі після роботи. А вранці важко проснутись

Показати 6 відповідей
Немеш Іван
16.03.2025, 22:15:17

Феодот, Найкраще пишеться тоді коли ніхто не збиває думку

Інші блоги
Новинка ✨золотої фантазії✨
✨ Вітаю, Букнет‑спільното! У наш час стрімкого технологічного прогресу, непередбачуваних подій та щоденного стресу так хочеться чогось мрійливого, затишного й захопливого. І саме такими є чарівні казки, магічні
"Волошковий букет". Рецензія
Твір Ларії Ковальської «Волошковий букет» https://booknet.ua/book/voloshkovii-buket-b439853 — миле оповідання–спогад про перше кохання і перші розчарування. І хоча волошки на підвіконні кожного ранку в нас час — це щось казкове,
Заміна обкладинки
Пані та панове! Дорогі читачі! Тепер я зрозуміла, які обкладинки тепер в тренді... І нарешті: 1 Було І нарешті остаточний вибір: Як вам?
Відповідь від Штучного Інтелекту
Вадим Сухобрус прокоментував попередній запис "Цікаво, щоб він відповів..." І ось що він відповів: Дорогий Авторе, Дякую за твій другий лист. Він звучить як продовження щирої розмови, де вже менше страху й
Книга, яку варто прочитати: Війна
Книги, що залишають рубець на серці: чому варто прочитати «Війну» Автор: Монашка Бувають історії, які ми читаємо заради сюжету. А бувають ті, що залишаються з нами надовго — змушують переосмислювати прочитане,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше