Від слова до дії. Збірка "Спектроліт"

Від слова до дії

від упорядниці

Це трапилося на одному з літературників у Хмельницькому — точно не пам’ятаю, чи це був літвечір від Ловці слів, чи від ArtA, та й зрештою це не так важливо. Я замовляла каву й поки чекала, розговорилася з доброю подругою Машею. Готова поклонятися їй, бо пише вона неабищо, а фантастику. Як на мене, один із найскладніших жанрів.

  • Всі літературники поетичні, для прозаїків нема як почитати, — почалася наша розмова. 
  • Поезія коротша й сприймається легше, не дивно.
  • Але для прозаїків мусить бути щось своє. 
  • Он ArtA випустили зін Mumця, поетичний. Нам би теж щось таке. 
  • Ти пишеш, я пишу. Може зберемо прозаїків та й видамо збірку?
  • А що. Ідея непогана. Накидаю план. 

(я навмисно не вказала, де слова Маші, а де мої, тому що…тому що, знаєте, це вже було рік тому. Не пам’ятаю, кому яка цитата)

Так зазвичай і починаються грандіозні проєкти, грандіозні провали чи НІЩО. Здебільшого класні ідеї залишаються лише в нашій голові. Але так не сталося цього разу, оскільки я все ж пишу цю недостаттю. 

 

ПЕРШИЙ ЕТАП

Назва: Ентузіазм за ручку з мотивацією

Напевно, скажу, що ідея зі збіркою належала мені, бо потім я перейняла адміністративну частину. Маю право (Ха-ха). 

На ентузіазмі створила чат у телеграмі «Прозова збірка НАЗВА», додала фотку книги з картини, яку я сфоткала у Ватикані, розіслала запрошення знайомим прозаїкиням з літспільноти Ловці слів, які «за любий кіпіш»: Марії Курановій (та сама Маша), Ользі Сидоренко, Софії Бех, Олені Міхалець, Ларисі Подкоритовій, Ірині Подгурській, Юлії Рахно, Наталії Франків, L.V.Poli, а також чудовим київським митцям Анзі Зеленій, Катерині Барановській, Владу Кайолі…й…фух, уже захекалася писати… й додала авторів у цей чат. 

Здавалося, можна чілить і кайфувати, але ні. 

Створили загальну теку на гугл-диску. Авторки скинули туди свої тексти, підписані «Авторка. Назва». Обов’язкова вимога, бо потім шукати “А це, а це не ваша дитина?” не було бажання ?. 

Таким чином збірка перетворилася на міжукраїнську з 13-ма авторами. Гарне число. Люблю його.

 

ДРУГИЙ ЕТАП

Назва: Задню давати пізно

Це не була моя сота збірка, яку я залізно знала, як робити. Це була моя перша збірка і залізна ВІРА в те, що я знаю, як її робити. Але теорія та практика відрізняються. 

Ми створили загальний концепт, обрали назву й обкладинку, редагували тексти (окремі історії), шукали видавництва, розсилали перші листи щастя, на які отримали ріденькі негативні відповіді, продумували стратегію…

Не брехатиму на той момент всередині мене з’явився страх, що я протуплю і не впораюся. І вгадайте що? Так і було ? Моїх стратегій і планувань вистачило рівно, щоб організувати 13 авторів, які потім самі організувалися, зібрати тексти й надіслати всю цю справу видавцям. А потім відмова за відмовою, ми чекали 3 місяця, моя ВІРА (не дарма виділяла це слово вгорі) похитнулася і я трохи підзабила. Так, соррі, гайз. 

Знала, що відступати пізно, але що робити далі, не знала. Як вивести всіх до світла й стати з Ґандальфа Сірого Ґандальфом Білим? 

І тут замість мене цю проблему вирішили автори. Ми все ж друзі й команда. Вони накидали варіанти вирішення:

  1. видавництва, які можуть взяти нас за гроші з промоцією;
  2. видавництва, які можуть взяти нас за гроші, без промоції;
  3. чистий самвидав. 

Я не стала Ґандальфом Білим з кількох причин, основна з яких, звісно, я не у світі Дж. Р. Р. Толкіна?. Але я точно набралася досвіду, що не все залежить від мене і факапити - це норм. 

В історії якось плавно перетягнула ковдру на себе, але ця історія лише з моєї перспективи «Упорядниці». 

В інтерв’ю з митцями розповім більше про роботу кожного та кожної❤️.

0 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
Інші блоги
Дісталося жеребцям! Бо заслужили...
Ніколи ще не бачив, щоб такий простий звук справляв ефект розірваної бомби. Можна вже сміливо мій лайфхак брати на озброєння армій НАТО. Рухи та стогони на ліжку миттєво припиняються, і лунає переляканий голос Лідії: —
Нічого собі... Сама від них в шоці...
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Рабиня та володар
Як ви ставитеся до кохання, яке оживає з темряви? Коли два морально сірих персонажів плекають почуття любові й ненависті одночасно? Кріпачка Софія Шандра вирішила спокусити польського пана, щоб покращити власне становище.
✨️❤️знижка на спекотний дарк роман — без гальм❤️✨️
Привітики☺️✨️ Мої любі, сьогодні діє знижка на спекотний дарк роман Залежність Ворона❤️ Якщо ви любите владних кримінальних босів із добре підвішеним (в усіх сенсах) язиком, ласкаво прошу до книги) До речі, вона
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше