Треба визнати...
Треба визнати, що ми живемо в глибоко патріархальному суспільстві...
Тут я не буду говорити про те, добре це чи погано. Просто потрібно усвідомлювати дійсність, якою вона є.
І її наслідки.
Попри активну боротьбу за рівні права для жінок та чоловіків, маємо чимало гострих питань, що з цим пов'язані.
Насправді ж ми не можемо бути рівними в усьому і, на думку вашої авторки, нам варто плекати те, чим ми відрізняємось, бо в поєднанні наші мінуси дають неймовірний плюс. І взаємоповагу та вдячність, замість вічної гонки хто кого.
"Всі баби стерви, а чоловіки козли"
Дуже зручний стереотип, який плекає інфантильність серед чоловіків, бо виправдовує будь-які дії тим, що в них зіграла природа чи інстинкти.
Жінок ж він абсолютно знецінює, бо кожна емоція та спалах має причину, яку треба досліджувати, а не пояснювати банальною жіночою експресивністю.
Отже, користі і позитивних моментів дуже мало. Однак всі так живуть покоління за поколінням, навіщо щось змінювати?
Зручна загально прийнята модель, на жаль, щастя не дає.
Наші батьки, як і їхні батьки, виховані радянською культурою, яка плекає придушення емоцій, змушує нас соромитись того, ким ми є і без кінця догоджати іншим. Це не працює.
Це ніколи не працювало.
І про те, які наслідки цього стереотипу та інфантилізму, ставлення до жінки, як до підрядної особи, яка сама не приймає ніяких рішень, а тільки служить чоловікові, і пишеться моя книга КОХАННЯ НЕДОСТАТНЬО.
Продовження щодня опівночі, любі! Не стримуйте себе в коментарях, долучайтесь до дискусії під книгою, чекаю)
Обіймаю, ваша Лоре Лея
12 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНе завжди розумію подібні речі. «Попри активну боротьбу за рівні права для жінок та чоловіків, маємо чимало гострих питань, що з цим пов'язані» - у чому ж жінки обмежені у 21 столітті?
Коментар видалено
Цей запис досить провокативний, тому і я відреагую. Кгм. Хто зараз кого обмежує у яких правах? Та ніби ніхто і ніде... Стереотипи? Так вони у кожної людини є, незалежно від статі. Завдяки стереотипам багато чого побудовано і в літературі. Це називається "кліше". Без стереотипів не було б і нас.
У вашому пості багато негативу в бік чоловіків. Радянське виховання приплели до купи.
У чоловіків можуть знайтися причини поговорити про відсутність рівності. Можна було б декілька слів про мобілізацію написати, і про заборону на виїзд з країни для чоловіків. Хтось рівніше, ніж інші...
Але срач розводити не будемо. Таким постам як Ваш, місце, мабуть, десь на Реддіті, але не на Букнеті.
Хоча, можливо цей блог і має на меті зібрати більше коментарів, запустити активність додаткову.
Казати про те, що хтось когось знецінює, пригнічує, ображає, підпорядковує собі... Ну це констатація факту. Світ взагалі повний несправедливості та проблем. І це не про патріархат, а про розвиток суспільства та людства загалом. Це не прив'язано до статі.
Камон, у нас мужиків і так меншає з кожним днем, про який патріархат чи пригнічення прекрасної статі може йти мова взагалі?
Коментар видалено
Перепрошую, але досить вже цього ниття.
Це якби я зараз писав про авторів-жінок, що жінки читають їх твори більше бо в них одинакова логіка і кожна жінка швидше зрозуміє іншу і більш солідарна... Стоп! В таких випадких потрібно переставати себе жаліти. Все. Досить! Вперед до праці вигризати свої права!
Цей світ, це світ сильних а не тюхтіїв і нитіків. Можете взяти те на що претендуєте? Беріть. Не можете? Працюйте над тим.
В теперішньому суспільстві майже не залишилося робочих стереотипів, а те коли ви дозволяєте комусь лізти вам на голову, лише ваш, ПІДКРЕСЛЮЮ, ваш вибір!
Коментар видалено
Коментар видалено
Кожна жінка переживає зверхнє ставлення до себе від чоловіків. Це стосується усього: водіння автор, чоловічої роботи, і навіть виховання дітей. Більшість вважають, що жінка в декреті відпочиває, і зобовʼязана готувати та прибирати, доглядати дитину і прасувати. Зате самі приходять з роботи )в більшості випадків жінка теж працює, але це не знімає з неї обовʼязків по дому) і вони втомилися. А жінка? Вона знецінена в даному контексті. Підкреслю, більшість чоловіків вважають це нормальним. Не всі мамині царапинки.
. Загалом світ заточений під чоловіків . Навіть дослідження говорять про те, що у спільних приміщеннях використовується температура комфортна для чоловіків, а не жінок, тому вони здебільшого мерзнуть.Подібне прослідковується і в іншому.
Так, конкретно українська жінка не потерпає від ставлення як у країнах Сходу, проте це не означає, що їй краще.
Є такий тренд в Тік ток #думайякчоловік Гадаю, кожному корисно подивитися)
Стефанія Лін, і вам гарного вечора)
З приводу стереотипів, чому тільки радянщина, пам'ятаєте "Катерину", "Наймичку" Шевченка, "Повію" Мирного? Так там взагалі жесть, щодо жінки.
Сьогодні жити стереотипами чи ні — це особиста справа кожної людини і тієї сім'ї, яку вона створює. Зараз люди зустрічаються, нерідко живуть до шлюбу — то що їм не видно, хто їхня половинка? Видно. Друге питання чи вони готові примиритися з цією людиною, чи наївно думають, що перевиховають?! Хто примирився той живе собі тихенько і мовчить, а хто обламався з вихованням якраз шукає те "крайнє", що винне в провалі надій.
Люди не міняються! Є такий малий відсоток, що людина перестає щось таке робити, бо їй це набридло, або здоров'я не дозволяє. Або починає чимось цікавитися, бо саме вона сама цього захотіла і в неї були до цього здібності.
Валентина Бродська, Згадала радянщину, бо здебільшого наша актуальна модель родини береться з прикладу батьків чи бабусь та дідусів)
Нам завжди хочеться більшого. Як перестало хотітися, затягнуло в болото, знерухомило, відібрало здатність рухатися далі. Тому кохання недостатньо. Воно, хоча все покриває, але товщина та якість покривала залежить від багатьох чинників. А ще від сили, з якою кожен його тягне на себе...
Тена Дітна, Обіймаю!
До нас ставляться так, як ми дозволяємо до себе ставитись. Треба навчитись казати "Ні" та любити себе.
Олеся Глазунова, Амінь) про це і книга
люди будь-якої статі й небінарні особистості рівні - перед законом. саме це мають на увазі, коли говорять про рівність. а не те, що нема біологічних відмінностей, всі однакові або весь отой легіт в пісочнику, про дуреп, козлів і істот з марса або венери - щоб самим собі створити зручну позицію для заперечення. ідо речі нікому не треба нікого доповнювати. оті половинки - теж логічна підміна. лише самодостатні особистості можуть створити здорові стабільні взаємини. а не оті, що плекали в собі щось, щоб поєднати якісь мінуси, які зміняться (з чого б це?) на плюси. ніяких мінусів або плюсів в тому, що хтось належить до якоїсь статі, немає. і ніхто не створений для того, щоб плекати в собі щось, щоб потім поєднати з чимось плеканим. бо це і є махровий сексизм, мракобісся і саме те, що досі деякі прабабусі й бабусі, які виросли в упевненості, що має бути сімня і діточок,як зірочок, що жіночно, що по-чоловічому - отаке й говорять, як ви написали. тільки іншими словами.
Так що легко вивести дівчинку з патріархату,особиво якщо його нема. А от патріархат з дівчинки - дещо складніше )))
До речі кохання ні для чого не достатньо, крім кохання. а масло масляне і вода мокра )))
Іра Сітковська, патріархат - це суспільний устрій, при якому спадкоємність визначається за походженням від батька. матріархат - відповідно - від жінки. це давно зниклі на більшості територій планети устрої. матріархат, що досі подекуди зберігся, старіша форма суспільного устрою. бо виник тоді, коли люди ще не здогадувались, що для появи дитини потрібно дві статі. і спадкоємність йшла по жіночій лінії. якщо вам раптом здається, що тоді не існувало права сильного або жінок не обмежували в чому завгодно тому, що вони фізично слабкі, то вам здається. рівність виборювалася довго і тяжко (в тому числі й чоловіками для жінок, але й жінки не теж сильно доклалися до процесу) і зараз в розвинутих країнах, в тому числі й в нас, люди рівні перед законом незалежно від статі. але не рівні, ніколи не були й не будуть рівні більше ні в чому. причому навіть всередині одної статі.сюрприз. так що все, що можна, уже зроблено: зафіксована однакова відповідальність за однакові дії (а. ні, вагітних, здається, не так суворо переслідують в суді, але то вже таке). Ну і розумово тут всі +- рівні. Так що можуть не кидатися словами, значення яких не розуміють. логічні підміни нічого не доводять.
Коментар видалено
Подібне відбувається тільки на теренах СНД країн і тих хто дружить з болотом, в країнах Европи навіть є жінки воєнокомандуючі чи в політиці на високих посадах. Тому навіть якщо і є якийсь вплив він з кожним роком зменшується. І до речі кажуть що в країнах де прем'єри жінки люди живуть краще. Розбивати подібне потрібно починаючи з власних сімей. Може на глобальному рівні це буде не просто, але якщо батьки почнуть вчити дітей і своє оточення світ стане краще. Бо кожен має відстоювати свої права, а не пристосовуватись до "патріархального суспільства" і старих стереотипів.
Міланте Готем, Амінь, про це і мова)
Назва дуже промовиста! Адже, на мою думку, ромкоми трішки переоцінюють почуття кохання, воно класне в моменті ))а от далі .
Іра Сітковська, Вони дають пережити емоції, яких бракує в реальному житті, але жможна зробити трохи інакше)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати