Рецензія на книгу Віки Лукашук “країна Анґевіс"
Рецензія написана у рамках безстрокового марафону Тетяни Гищак
Загальний опис та плюси твору:
Країна Анґевіс — твір у жанрі підліткового фентезі, який поєднує реалії сучасного життя з українською міфологією. На мою думку, це один із найбільших плюсів книги. Віка Лукашук створила справжню атмосферу сучасної казки. З відомих прикладів можна згадати Гаррі Поттера Джоан Роулінг або серію Персі Джексон і Олімпійці Ріка Ріордана. У певних моментах книга навіть нагадала мені аніме Макото Сінкая Ловці забутих голосів та Дитя Монстра Мамору Хосоди.
Для такого типу фентезі характерний магічний світ, де магія і пригоди тісно пов’язані з дорослішанням героїв. Знайоме поступово змінюється, відкриваючи складні істини минулого, які потрібно прийняти, щоб рухатись далі.
Головною героїнею книги є Катя — дівчина, яку ще у притулку назвали "Мрійницею". Катя пройшла через складні випробування, втратила батьків і стала прикованою до інвалідного візка. Її внутрішня сила та життєва стійкість створюють непересічний образ — вона не концентрує увагу на своїх труднощах, залишаючись усміхненою і сильною для оточення. Саме цей аспект робить персонажа живим та переконливим, а її смуток і потреба у підтримці додають їй глибини.
Магія входить у життя Каті, коли її забирає з притулку дідусь Петро, і в новому домі, розташованому в селі Смоківка, дівчина потрапляє до країни Анґевіс — країни мрій. Тут вона зустрічає безліч магічних істот, як-от віл, домовиків і русалок, які стають її новими друзями також і у буденному житті. Проте окрім друзів, Катя здобуває і ворогів.
Інтерес викликає те, як авторка поєднує українські міфологічні елементи (їх певне переосмислення) з повсякденністю школярки. Вороги та друзі Каті знають справжню природу один одного, але надають перевагу співіснуванню. І навіть нечасті сутички більше схожі на бійки за школою, за винятком того, що замість звичайних учнів в них беруть участь мавки та нічниці, використовуючи характерні їм здібності. Прикладом може послугувати персонаж з прекрасним ім'ям Олексій, яке, на додачу, він успадкував по батькові. Суть в тому, що знаючи ким є Катя, він не вдається до фізичного насилля, натомість його втручання в життя дівчини обмежується побутовими методами, що не переходячи межі закону, все ж відчутно ускладнюють її становище.
За винятком головної героїні та кількох ключових персонажів, інші персонажі прописані на середньому рівні — однак це не мінус, адже для підліткової аудиторії такої глибини цілком достатньо. Персонажі залишаються логічними й вмотивованими у своїх діях.
Також з приємного — поетичні вставки, вірші та пісні, написані для конкретних ситуацій або персонажів, які додають їй атмосфери й були приємними для прослуховування в аудіоформаті. А ще ілюстрації героїв та подій — можлива ця особливість сподобається не всім, проте особисто мені вона ніяк не заважала.
Критика:
Найбільш помітною проблемою книги є деяка недосвідченість у стилі написання (тут, як я зрозумів вплинув юний вік Вікторії). Описів подекуди не вистачає — їхня простота обмежує сприйняття сюжетних поворотів і драматичних моментів, через що емоційні зміни героїв можуть видаватися менш виразними.
Ця стислість впливає й на діалоги, особливо у ситуаціях, де взаємодіють кілька персонажів. Багатолюдні сцени іноді створюють плутанину, адже репліки не завжди чітко прив'язані до конкретних осіб, що ускладнює розуміння ситуації.
- А це хто? - спитав Сашко
- Він врятував мене, тому йде з нами!
- Що? А чому ми повинні йому довіряти?
- Пробачте, панство, але я теж хочу на Землю. Тож…
- І справді, хто ти взагалі? - спитала Ульяна.
- Я… Дворовик.
- Точно?
- Аякже!
Один з прикладів.
Іноді нові імена персонажів, що розкриваються поступово, можуть викликати хибне враження про появу нових героїв, коли насправді йдеться про одну й ту ж особу.
Я навіть записував важливі терміни на окремому аркуші, і до початку розділу "Літо, літо" у мене закінчилося місце для нотаток. Це свідчить про багатий та насичений світ, який, однак, варто було б трохи впорядкувати.
Висновок:
Загалом історія справила на мене позитивне враження, але сам текст наразі має дещо чернетковий вигляд. Він нагадує чіткий ескіз майбутньої картини, якій ще потрібно надати завершеності і яскравих кольорів. Авторка має великий потенціал, і, продовжуючи працювати над своїм стилем, сподіваюсь допише цю чудову підліткову історію. Головне це цінність створеного Вікою для неї самої — бажання не полишати твір, а працювати над ним і надалі.
Бажаю успіху!)
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЧудова рецензія, Олексій. Не побачила її відразу, але якби пропустила, шкодувала би.
Єва Ромік, Дякую за теплі слова!)
Дуже гарна рецензія, прочитавши яку, я ще раз впевнилась - мені, ще вчитись та вчитись.
Міріада Фаєр, Дякую. Ми всі вчимося все життя незалежно майстерності) Це дуже добре, коли людина сприймає свої недоліки, погано коли навпаки. Ну, це моя особиста думка звісно ;)
було б цікаво отримату таку розгорнуту рецензію на свою роботу))
Єва Ромік, дійсно так))
ЦІкава рецензія.
І гарна стилістика рецензії)
Котрий раз впевнюють, що зі стилістики рецензії можна дізнатися про стиль автора рецензії.
Тетяна Гищак, Дякую)
Щиро дякую Вам за таку чудову рецензію!) Дуже приємно чути, як критику, так і Ваші думки та роздуми:) Одразу видно, що Ви всю душу вклали в цей відгук.
Після кожних слів так і хочеться сісти й вдосконалюватися та вдосконалюватися, щоб читачам було цікавіше читати. Саме такі роботи допомагають це зробити та зрозуміти власні помилки)
Щиро дякую Вам за те, що приділили свій час та прожили цю оповідку разом з її героями:) Це мотивує писати далі. Ще раз дякую та бажаю Вам натхнення та успіхів)))
Віка Лукашук, Вам теж найкращого!
Я насправді люблю от таку сучасну казку ще з дитинства: світ магії місцями наївний, в який завжди хочеться повернутися. Ваша історія була для мене також приємною, Віко)
Головне, що у вас є чудовий задум, а стилістику тексту завжди можна покращити)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати