Додано
26.12.24 16:18:54
Перша, чи третя особа?
Нещодавно почула від однієї книжкової блогерки про те, що якщо книга написана від третьої особи, то вона її навіть не читатиме, і замислилася. Щодо мене, то я преферую книги саме від третьої особи. Але нічого не маю проти книг від першої. А ви, що думаєте?
Anrimoto
49
відслідковують
Інші блоги
Друзі! На Букнет стартувала благодійна акція на підтримку Збройних сил України. На всі кошти від покупки зазначених нижче книг до 28 лютого включно будуть придбані дрони для 125 бригади ТРО ЗСУ. ДО ПЕРЕЛІКУ КНИГ Акція
В цей святий вечір перш за все я вітаю вас з Різдвом Христовим! Щастя та божої благодаті вашим сім'ям і рідним! Дорогі читачі, на жаль, за проханням адміністрації я вимушена видалити книги "Берег тисячі дзеркал" та
Ці всі ЗНИЖКИ СЬОГОДНІ! Батько подруги. Таємний зв'язок. - Ти їй нічого не розповіла? - Батько подруги насувається на мене. - Врахуй, дівчинко, якщо моя дочка дізнається...
- Я мовчала, - хитаю головою. – Вийдіть, це моя
Привіт, мої любі читачі! Передусім хочу привітати Вас із Різдвом Христовим та прийдешнім Новим 2025 роком!
Бажаю миру, щастя та тепла в кожному домі. Нехай у Вашому житті буде час для найголовнішого – для себе, для сім’ї
Уривок: "Вранці прокидаюся за п’ять хвилин до дзвінка будильника й обережно встаю, намагаючись не розбудити дівчину, що спить поруч. Не одягаючись, йду в душ і вмикаю крижану воду. Я не особливий любитель холодного
18 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯкщо книга цікава то не важливо від якої особи вона написана.
Сама переважно пишу від першої особи, хоча є одна книга і від третьої. Різниці в написанні не бачу. Від якої особи писати це залежить лише від автора, і від його задумки по книзі.
Надія Філіпська, дякую за відповідь)
Пишу від третьої особи. І дописую їх монологи і думки. Я розповідаю їхню історію, історію моїх героїв. ( Я не Емілі, так звати мою героїню, і це її історія, а не моя) Навіть не уявляю, як би я писала. " Я бігла, я то, я сьо" Я на ліжку з планшетом в руках, пишу книгу))) Ха-ха. Це виключно моя думка, ніякого автора не хочу образити ❤️❤️❤️
Світлана Романюк, цікавий розвиток думки) Я поки що не досить добре натренувалася із монологами і думками, але отримала вже тут кілька добрих порад)
Мені, навпаки, від третьої особи легше писати. Хотіла також спробувати від першої, але не впевнена, що вийде, з цими постійними я-я-я
Марко Кейк, ага, такий життєвий твір))
Коментар видалено
Виключно моя власна думка. Більше полюбляю писати від першої особи, так легше передавати всі емоції та думки. Але... У таких історій є і певний недолік, а саме - їх важче озвучувати, адже думки і діалоги часто зливаються,
Anrimoto, ;-)
Конкретно не знаю чому, але подобаються твори від першої особи. Можливо тому, що там більше думок героїні/героя і тому краще розумієш сюжет і дії Гг.
Міла Шан, це має сенс) дякую за відповідь)
Бачила відео про це відео)))
Для мене це взагалі не критерій. Написання від першої/третьої особи - ані перевага, ані недолік. Це лише спосіб розповісти історію, який може бути реалізований вдало або ні.
Вікторія Токар, згодна з вами) дякую за відповідь)
Так й навіщо Вам та блогерка? Хіба вона - Ваша єдина читачка? Особисто я ніколи не замислююсь над цим. Найчастіше пишу від 3 особи, але взагалі так, як того вимагає мій сюжет.)))
Олена Федорова, так, було дуже цікаво почитати)
Ох, матінко, мене безкінечно вражає, як читачі ставляють самим собі такі обмеження) Що я особисто найбільше люблю – так це, коли мене змогло зацікавити те, що "не мій формат". Ти знайомишся з автором – і це завжди тільки його Всесвіт, це так круто, коли стається коннект!
Мені особисто байдуже від першої, третьої чи другої особи автор веде мову. Якщо це круто – це круто від будь-якої особи)
Я пишу від першої, але, думаю, якщо буде таке бажання – то і від третьої напишу)
Катерина Овчаренко, дякую за відповідь) Ніколи не пізно зрозуміти, що обмеження є і, що його можна зняти)
Він читав ваш блог і зовсім не розумів для чого змінюватися та чому вам настільки важлива думка тієї блогерки.
Думки змінюватимуться, рукописи ж вічні. Головне не писати в рукописах про свої думки. Краще взагалі не думати поки пишеш, бо тоді 100 відсоткова гарантія, і, взагалі, якщо ви прожили кілька років і зовсім не змінили своєї думки, то ви прожили дарма, або мислите досконало, що не притаманно людям, а що це за життя, коли ти cебе навіть людиною назвати не можеш. xD
ПС Практика, практика і ще раз практика. Шліть нафіг філософів з узагальненням, а, ще краще, давіть їх конкретними прикладами.
ПС2 думаю, є навіть конкретний автор, якого дана блогерка часто зовсім не читає.
ПС3 якщо хтось себе вирішив обмежити, для чого це вам? Можна писати, в кінці-кінців різні твори. Одні від 3 особи, інші від 1, ще інші від 2... і т.д. і т.п.
Zinkevych Ihor, дякую за такий розгорнутий коментар) Справа не в "змінюватися", а в "зрозуміти, які ще є точки зору, і спробувати нове". На щастя я досить вчасно зрозуміла, що не має сенсу підлаштовуватися під інших)
Переваги й недоліки мають обидва способи. Не важливо насправді, від якої особи, а важливо, чи автор вміє писати й входити в образ персонажа. І не губити фокал ))) Але частотно в електронці більше пишуть від першої й чергують розділи від двох персонажів. також тут більше початуівців. які, можливо, вважають, що раз "усі так пишуть", значить і їм треба )
Рома Аріведерчі, ))
Книги від першої особи рідко коли мені заходять. "Я,я,я" вибішує))) Але не особа винна. Тут радше питання в стилі автора. Від того, як він складає слова в речення. Та й таке)
Олена Лукьянова, Та звісно) я читаю, і повірте, багато читаю. І оте пропущення якось... рве текст.
На мою думку важче писати від третьої особи, наприклад коли сцена з трьома дівчатами то не знаєш, як їх позначати, щоб не було постійних повторювань. Бо получається лайно якесь. Я коли писала від третьої особи, редагувала текс разів 20 і не могла його до ладу привести. Потім плюнула на все і переписала від першої особи. Одразу почало добре виходити і не потрібно сто разів редагувати. Краще вже жінке авторці написати від чоловічої особи сцени, ніж морочитися писаниною від третьої особи.
Олена Лукьянова, Ну, якщо через речення, то нічого страшного в тому нема.
Мені важко від першої особи писати. Але, якщо подивитися на статистику моїх творів, то найбільше прочитань саме там, де писав від першої особи. Хоча і розумію, що це занадто мала вибірка, аби щось стверджувати.
Anrimoto, Ок)
я написала одну книгу від першої особи, усі інші - від третьої. Саме у написанні великої різниці особисто для себе не відчула, так само як і читаю і від першої, і від третьої. Проте все ж, напевно, надала б перевагу останньому)
Ліна Діксон, зрозуміло, дякую за відповідь)
Мені здається, що писати від третьої особи більш важко. Хоча пишу як від однієї так і від іншої. Для мене особисто як для читача це не має значення.
Олесь Король, як варіант, дякую)
Та ну, дурня якась))) Це не важливо взагалі як на мене. І так і так читаю. Пишу переважно від третьої особи, тому мінус одна блогерша точно буде :-D
А я зарікся читати російських письменників)))
Ханна Трунова, звісно, мають) я якось раніше не думала про те, що мої книги можуть не читати через варіант написання. А тепер - готова до експериментів)
Я читаю книги і від першої особи і від третьої. Від першої, мені подобається тому що, так читати легше. Від третьої, тому що, можна бачити емоції різних персонажів.
Полiна Крисак, так, від першої простіше залізти у голову до персонажа) а від третьої - побачити цілісну картину.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати