Коментарі до романів - мій досвід в фанфікшені

Я прийшла сюди з світу фанфіків, тому коментарі це святе, так в нас було заведено - завжди лишати коментар. 

Лишаю завжди як читачка і як авторка, бо розумію інших авторів і їхнє бажання обговорювати персонажів чи сюжет. Навіть нещодавно відкривала тему в блозі щодо обговорення творів з бета-рідерами чи друзями перед публікацією, тому що з такими людьми ти отримуєш коментарі "в прямому ефірі" ^^, раптом кому цікаво почитати досвід авторів: Чи є у вас той, хто читає нові глави до публікації

Отже! Раптом хто не знає, що таке фанфікшн - це окреме русло в письменництві, де люди пишуть твори, використовуючи як персонажів відомих людей або сетинґ певної історії, наприклад, Гаррі Поттера. І пишуть подію, яка в дозріла в їхній уяві, наприклад, альтернативну кінцівку історію, події після закінчення історії, нову любовну лінію між головними героями, додають своїх персонажів тощо. Обожнюю українську "тусовку", там величезна підтримка авторів і створені окремі канали для підтримки вподобайками та коментарями.

Так от. Про коментарі та відгуки в фанфікшені.

Наприклад... У мене є твір, який колис був дуже популярним, коли був у вигляді фанфіка, і мені вистачало написати назву твору в пошуку соцмереж, щоб побачити його обговорення чи фан-арти по ньому. Але що дивно: навіть люди, які малювати малюнки до моїх робіт, могли зробити публікацію в своїх соцмережах, похвалити мене, але не залишити коментаря під моїми творами - ЖОДНОГО.

Тому для тих, хто хвилюється щодо відсутності коментарів: ваша книга може вплинути на людину, вона буде думати про неї роками, поширювати, але так і не залишить коментар чи відгук. Чому так відбувається? А хтозна! 

Ще були випадки, коли я сама писала комусь з читачів, коли перетиналася з ними в коментарях під обговренням НЕ на свой сторінці, а в випадковому дописі про мій твір. Я з'являлася там як "той самий автор!!", і тільки після цього людина активізовувалася і починала писати мені особисто або під роботою свої враження. Деякі люди залишаються зі мною вже кілька років і часто знаходять час, щоб лишити мені комплімент. 

Дуже допомагали обговорення і блог, де я ілюструвала персонажів, закидала про них відео чи "естетики", писала про них жарти, описувала якісь ситуації окремо. Тоді читачі радо долучалися, щоб посміятися з героїв твору чи обговорити їх з іншими читачами. 

Тому раджу ніколи не боятися контактувати з читачами, не соромтеся ПРОСИТИ ВІДГУК! Деколи людину треба підштовхнути, інакше ви можете пропустити цікаве обговорення, яке залишилося за кулісами. Відкривайте теми для обговорення в блогах, розповідайте "закулісся" персонажів, ілюструйте їх, порівнюйте, фантазуйте про них. Читачам завжди буде такж цікаво побачити окремий допис про улюблених героїй від авторів.

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ася Чирокбей
16.10.2024, 06:49:19

Дуже сподобався ваш псевдонім. У мене він чомусь асоціюється із творами на слов'янську тематику. Щось типу бойової фантастики)))

Яра Крихта
16.10.2024, 07:30:02

Ася Чирокбей, Оооо дякую!!

avatar
Аліна Скінтей
03.09.2024, 23:52:06

Я б почитала ваші фанфіки) Цікаво на якій платформі ви були, хотілось би знайти вас)
І добре розумію про зворотній зв'язок, який завжди мотивує й штовхає.
Ваша аватарка мені знайома, дорами - то святе)) Буде бажання - рада буду товаришувати)

Яра Крихта
03.09.2024, 23:53:24

Аліна Скінтей, Також буду рада товаришувати з вами ^^

avatar
Ірина Скрипник
29.08.2024, 11:11:17

До якого саме фандому ви належали?

Показати 8 відповідей

Яра Крихта, ооо) класика, так) на жаль, малувато фанфіків українських( я б почитала щось не своє залюбки з улюбленого пейрингу аххаха

Інші блоги
Кінець історії, книга закінчена
Історія волошкового поля закінчена! Тож давайте ще раз згадаємо як все було… Дякую за те що читаєте моїх книги, і всього вам найкращого) І до нових зустрічей!
Чому саме Едді Домбровскі став героєм моєї книги
Під час першого проходження Silent Hill 2 Едді Домбровскі легко недооцінити. На тлі Джеймса, Марії чи Анджели він здається дивним, незграбним і навіть трохи карикатурним. Повний хлопець, який постійно нервує, жартує невпопад
Просити? Це як? На череві перед нею повзати?
— Обернися і поїж! — командую їй. — Не збираюся їсти сире м’ясо! Його треба приготувати! — обурюється вона. — Навіщо готувати те, що й так смачне? — щиро дивуюся. — Воно — сире! —
Як найняти кілера в даркнеті?
Приблизно тиждень мені знадобився, щоб зрозуміти, що і як тут влаштовано. Тож є два варіанти знайти «виконавця». Перший — просто розмістити оголошення на форумі. Так, усе виявляється так просто! Якщо тебе вже
Роман з шефом
Багато хто вважає, що стосунки на роботі, це ознака непрофесійності. А якщо твій шеф цікавий співрозмовник? А якщо твій шеф невимовно гарячий? І до того ж пропонує пообідити разом? Дівчата, ви би встояли? Читайте у Розділі
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше