"Залатати долю": ким був знаменитий Зінгер?
Привіт, любі мої!
Оповідання "Залатати долю" завершене, всі, хто чекав . долучайтеся до читання :)
Одного з головних героїв звуть Гвент Зінгер. Це гном-кравець, який об'єднує оповідання флешмоба одягни_монстра.
А ви знаєте щось про того самого Зінгера, батька швейних машинок? О, у нього надзвичайна біографія!
Айзек Зінгер народився в США у 1811 році. В 12 років втік з дому, не знайшовши спільну мову з мачухою, і оселився в старшого брата.
Спочатку Айзек мріяв про лаври великого актора, але театральним критикам того часу його гра не подобалася. Та Зінгер був надзвичайно впертим і обдаровним (не актором, ні). В 1839 він отримав свій перший патент на машину для буріння породи, продав його за 2000 доларів "Каналобудівній компанії Ай і Ем" і на ці гроші організував трупу, яка гастролювала аж п'ять років.
Далі Айзек спробував продавати машинку для різьблення по дереву, але та виявилася нікому не потрібною. Ось тут і зійшлися зорі. Хазяйн майстерні, де Зінгер невдало торгував, звернув його увагу на... правильно, швейну машинку. На той час вже існувало кілька прототипів, та всі вони були геть криві й косі. Згідно легенді, ЗІнгер скептично поглянув на машинку і хмикнув: "Отже, ти хочеш знищити єдинн заняття, яке змушує жінок сидіти мовчки". Ким-ким, а феміністом він ніколи й близько не був. Але... потреба в грошах перемогла.
Зінгер змінив рух човника на поступальний, поставив голку вертикально, знов отримав патент і почав продавати швейні машини свого дизайну. І ось тут настав момент слави: нарешті з'явилася машинка, яка працювала швидко й якісно, і тепер сорочку можна було пошити лише за годину!
Звичайно, в нього були конкуренти, що призвело навіть до війни патентів, але все ж переможцем став ЗІнгер. Так, його виробницто було відсталим і ручним, але... Завжди є але. Зінгер з напарником стали піонерами маркетингу. Вони придумали продавати машинки у розстрочку, що зробило їх доступними для широкого кола трудяг, організували сервіс на дому.
Але переможним кроком стала... феміністична реклама.
Так-так, Айзек Зінгер, який мав 24 дітей від п'яти різних жінок, які були його дружинами і коханками, Айзек Зінгер, який все життя одночасно мав по дві-три родини, Айзек Зінгер, що неухильно притримувся принципу "трьох К" в житті, знав, як треба робити бізнес.
Він орендував вітрину у магазині на Бродвеї у Нью-Йорку і посадив туди молодих жінок, які почали демонструвати, як вони шиють на швейній машинці. Його рекламні плакати показували, що саме жінки приймають рішення в сім'ї: "Продається безпосередньо виробником - в руки господині будинку!", а також те, що вони (володіючи швейною машинкою) зможуть і повинні прагнути фінансової незалежності: "Будь-яка сумлінна швачка може заробити 1000 доларів на рік”.
Так, Зінгер казав, що його турбують лише гроші. Проте він став прикладом того, що, навіть переслідуючи власні корисливі цілі, можна сприяти соціальному прогресу.
Помер Айзек Зінгер у 1875 році, полишивши по собі 22 мільйони долароів, дві вілли та величезну імперію.
Заходьте в мій телеграм-канал. Там цікаво!
А ще дізнайтеся, чому болить голова в мага вогню, пориньте в шалену пригоду, гідну екранізації і врятуйте разом зі Штормом душу його пятого гріха, та поцікавтеся, що ж таке справжня чоловіча дружба.
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВ мене такого типу машинка досі працює) Шиємо на ній з мамою, попри те, що рік тому купили сучасну електричну. Ця ще й гарна така, куди тим електричним!)) До речі на фото він з цією бородою дійсно на гнома схожий. :))))
В мене ще й манікюрні ножиці з написом "Зінгер Німеччина" є.
Анна Потій, О, ми в школі теж строчили на ніжних. Але я пристосувалася. Мені потім у подруги на ручній було незручно - весь час одна рука зайнята ))
Я вибачаюся..23 дитини...це як взагалі?)))
Анна Потій, Та їм що? Хоч 122 дитини)))
Гроші є - проблем нема
Дуже дякую за розповідь про Зінгера. Різносторонньорозвинутий був чоловік.
Наталка Черешня, Так
Який різносторонній мужчина, ото шлях від буріння породи до шиття)) Дякую, Наталочко, за цікаві факти)) Та за згадку❤️
Мені до речі в дитинстві подобалася така машинка, завжди було цікаво спостерігати, як на подібній бабуся щось шила))
Юлія Міхаліна, До речі, оті всі "подольські" машинки - то був філіал Зінгера, який потім націоналізували)))
Ото продуктивний був у всіх сенсах!)))))
Лара Роса, Я була вражена)))
Ну, маючи стільки дружин і коханок, не дивно, що розбирався, чим жінок привабити))
Тетяна Гуркало, І все в пользу, все в пользу)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати