Рецензія на твір Hanna Trunova "Мережа Дім"
https://booknet.ua/book/merezha-dm-b423293
Кожен з нас прагне... Чого?
Любові, розуміння, спорідненості... Того, що твоє серце стукотом відгукнеться в чиїхось грудях.
Цього? За цим ми йдемо на незвідані території стосунків?
Зізнаюсь, твір мене захопив не одразу і стосунки з ним вибудовувались трьома стадіями.
1. Я читаю, гарно написану підліткову прозу, про дівчинку, котра шукає власне місце у цьому світі. Нам завжди стають на заваді власні невпевненість та проблеми у родині Вони є у всіх підлітків, навіть у тих, хто має ідеальних, з погляду суспільства, батьків. Підлітків ніхто і ніколи не розуміє. Це аксіома.
2. Раптом історія насичується містичними відтінками. Хлопець, із загадковими промовами, суцільні недоговорювання і живий казковий дім. Я читач дуже вдячний і одразу сприймаю те, що приносить мені на таці автор. Без заперечень. Без сумнівів. Квіти так квіти, ремонт який робиться сам по собі (моя найзаповітніша мрія))) Ок. Отже, в цьому світі так і є. Магреалізм він такий.
3. Я немов під холодним душем стою, читаючи кінцівку.
І тут в голові зблискує думка: ти ж любиш несподівані звороти, прийми і цей. Інакше все було б занадто передбачувано, чи не так?
Історія прекрасна тим, що кожен з нас можливо відчував щось подібне, а можливо й точно таке. Текст легкий, сприймається прекрасно. Особливо порадували цікаві художні звороти і єдина порада трохи, зовсім невеличку краплинку допрацювати стилістику. Але це можна здобути лише досвідом і постійним прагненням до самовдосконалення. І я прошу авторку писати й далі, оскільки потенціал сильний.
А решті... Бігом читати!
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДоброго дня! Ви написали гарну рецензію) Однак цей твір буквально сприймати не варто, адже він має глибокий символічний сенс)) Розумію, що на букнеті, особливо в підлітковий прозі, читачі не особливо задумуються над сенсом, а сприймають все буквально. І це нормально — адже таких 99 відсотків книг..) Однак цей твір для того, щоб саме подумати, пошукати приховані сенси. Поясню як зрозуміла його я. Мережа дім — сама назва дає нам розгадку, про що оповідання. Під домом, який сам робить ремонт приховуються соціальні мережі. Часто підлітки знаходять там друзів в навіть кохання. Проживають там життя, яке починають плутати з реальним. Згодом їм в цьому "домі" стає все зручніше( от вам і ремонт, який сам по собі відновлюється).Вони почувають себе там як вдома, в той час, як реальний дім стає чужий, так як там не розуміють так, як в мережі. Деякі придумують собі кохання до персонажа з інтернету, який, можливо, може бути зовсім не тим, за кого себе видає, або бути брехуном, або ж використовувати людину, щоб комусь вилити душу, а потім кинути. Дівчина з оповідання буквально зробила мережу своїм домом і закохалась та повірила хлопцю, який її серьйозно не сприймав
Eva Lukyanova, Я знаю)
Що ви маєте на увазі "попрацюйте над стилістикою"?
Uma Raposa, (〃^ー^〃) Приємно)) Згодна, що могло місцями бути заскладно) Але якщо хочеться легенького тексту з односкладними реченнями, то не до мене..)))
Дякую за відгук❤️ Ця історія й задумувалася як трохи містична. Дім, що змінюється чи то в кращий бік, чи то в гірший. Дім для кожного символізує щось своє, наприклад, стосунки. І все, що відбувалося в домі, насправді було перепискою в мережі. Будьте в мережі, але не вдома, авжеж?)
Uma Raposa, Ага)) А ще на реальних подіях основано)) але я не люблю, коли чисто реалізм, тому використала такий прийом з домом)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати