Питання до читачів
З найкращими побажаннями до всіх! Хочу, як автор, краще зрозуміти особливості читання на цій платформі. Питання до читачів. Допоможіть розібратись. Як саме Ви читаєте твори? І в першу чергу, хотіла би почути не своїх постійних коментаторів, а тих неактивних читачів, які продовжують читати книги та, попри це, постійно відмовчуються.
Чому виникло це питання? Раніше я співпрацювала з видавництвом і там питань не виникало. Якщо читач цікавиться книгою, він її купляє та читає. І слова задоволення чи незадоволення може надіслати автору у соцмережу. Наразі, на Букнеті, не можу зрозуміти статистику. Наприклад, 6 тис прочитань и 60 вподобайок. І люди продовжують читати далі. Якщо книга подобається лише 60 читачам, які вподобали її, то чому кількість прочитань продовжує зростати? Навіщо читати, якщо не подобається. А, якщо подобається, то чому не показують це? Це ж елементарна повага!
Щодо мене - я не лише письменниця, а й активний читач. Якщо мені книга подобається, я ставлю і вподобайки, і зірочки, і пишу коментарі. Якщо - ні, то я її більше не читаю. Все просто та зрозуміло.
То тепер які я мушу зробити висновки? Наші читачі або взагалі читають автоматично та беземоційно, або просто їм абсолютно по цимбалах на працю, час та креатив письменників, і їм важко хоч якось відреагувати ? Чи це робиться з якихось потаємних причин?
Заздалегідь дякую за відповідь.
10 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВи не враховуєте, що багато читачів не вміють красиво висловлювати думки (кажу це, бо питала в своїх друзів), тому не залишають розгонутих коментарів. В кращому разі після прочитання подякуюють за цікаво проведений з книгою час. Продовжують читати? Отже все ок - історія цікава, враховуючи кількість книг на Букнет, то вже успіх.
Очеретяна Кішка, Дякую за Ваші відповіді! Цікава думка про те, що соромляться писати через невміння гарно висловлюватись. Раніше ніколи б не подумала про це.
Спостерігаю таку ж картину. Не знаю, навіть, чи продовжувати викладати тут свої книги.
Ірина Скрипник, Ви, разом з Вікою та мамою мене переконали. А то щось почала занепадати духом вже.
Вам усі, кто прочитав паперову книгу, писали щось у соцмережах? Мабуть, що ні.
І тут так само.
Олена Федорова, Хм, це дійсно дивно.
Дуже дякую всім, хто прийняв участь в обговоренні! Мені було дуже приємно та цікаво поспілкуватись з Вами! Бажаю всім успіху у творчості та взаємного цікавого читання!!!
Вітаю! На скільки я розумію, це не кількість прочитань, а просто кількість переглядів. Зайшли, глянули і пішли. І не обов'язково, вони її прочитали від початку і до кінця. Тому важливіше кількість бібліотек в книзі. А на вподобайки читачі, дійсно, часто скупляться. Тому автори часто про це нагадують) І важливо, які теми і сюжети на цій платформі найпопулярніші.
Аля, Стосовно бібліотек, я б так не сказала. Людина побачила цікаву картинку - тицьнула, відкрила першу главу, закинула в бібли і забула. По статистиці прочитань простіше відслудкувати, скільки читачів заходить щодня нових, скільки постійних. В іншому з вами згодна.
Все просто. Просто ті, хто реально читає, зазвичай не витрачає час ще й і на написання чогось там. Він відкрив — він вже показав цим свою повагу.
Олена Федорова, В мене багато книг в бібліотеці. Я фізично не встигну всім щось написати. Треба ж ще і своє якось розвивати. Та й реальне життя ніхто не відміняв. Там теж є, чим зайнятись. Вподобайку ще поставити можу, а от написати коментар, та й ще і розгорнутий — це проблема. І думаю, я не одна така. У всіх життя кипить, бурлить. Зараз на той час, коли можна весь день сидіти на дивані.
Потрібно просто змиритися, що люди в основному пасивні споживачі контенту. Неприємно, але факт.
Олена Федорова, А що?) Я б почитала)
Дивіться число відстежувачів. Хто читає постійно. Оце і є ваш результат. А число прочитань - воно ж оновлюється кожного разу, коли тицяють на книжку і відкривають її. Тобто це може бути одна й та сама людина, яка почитала хвильку в автобусі, потім ще трохи в метро, потім на перерві, потім перед сном. І у вас таким чином десять очок додалося, і жодного серденька. Бо він вже і так лайкнув і просто читає собі далі. Я тут теж новенька, але розумію так.
Ева Роман, Дякую за відповідь, Єво! З числом переглядів - то зрозуміло.
Якщо людина придбала книгу або передплату на неї, цим вона вже висловила підтримку автору.
Все інше - по бажанню. Не бачу нічого поганого, якщо, скажімо, з 500 покупок буде лише 100 відгуків. Ми ж щоденно споживаємо купу товарів, хіба на всі залишаємо відгуки?
А щодо коментування кожної глави... Таких читачів маленький відсоток. Це залежить не тільки від того, наскільки цікава книга, а й від темпераменту людини. Мені, наприклад, теж не цікаво коментувати кожне оновлення, не маю потреби спілкуватися з автором та уточнювати якісь деталі сюжету. Тим паче і таких коментарях зазвичай багато спойлерів. А комусь навпаки це подобається.
Питання в іншому. Чому деякі автори так сильно цього потребують? Може, це не читач поганий, а просто автор не впевнений у собі?
Я не конкретно про вас. Чисто інформація для роздумів
Леся Найденко, О, це цікаво!
Вітаю Вас!
Я теж спершу задавала такі питання, але, як виявилося, на цій платформі дуууже багато «пасивних читачів». Вони читають, їм подобається, та коментувати й ставити вподобайки ліньки. Тому не варто засмучуватися.
Через це авторам частенько варто нагадувати «забувайкам», що треба писати свої думки та враження, аби зрозуміти чи подобається, чи ні ваше мистецтво;)
Віка Лукашук, Точно!!!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати